Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wzmacniacz do Morel Dotech Ovation

rainer 17 Jun 2010 21:36 9820 80
    rainer
    Level 14  
    Witam. Jako że zakupiłem z kuzynem głośniki Morel Dotech Ovation to chcielibyśmy do nich kupić dobry, jakościowy wzmacniacz bo coś czuję że ten Axton C608 nie wydobędzie z nich pełni możliwości(głośniki jeszcze nie doszły). Chcielibyśmy aby wzmak grał miękkim, przyjemnym basem i żeby zrobił w samochodzie przynajmniej jakąs namiastkę "sceny". Nie mówię że Axton jest zły bo sam mam takiego, ale w nim bas to raczej takie puk, puk. Jeżeli chodzi o muzykę to kuzyn słucha praktycznie wszystkiego, radio kuzyna to jakiś Pioneer (nie pamiętam jaki, ale kosztował 800zł, używka). Przedział cenowy za wzmacniacz to 500-700zł, wzmacniacz najlepiej używany. Czekam na propozycje.

Wzmacniacz miałby napędzać na razie tylko przód, czyli 2 kanałowy, ale jeżeli będzie jakiś 3,4,5 kanałowy warty uwagi to też może być..
    -NikuS-
    Level 12  
    Ja tez czekam na te głośniki, właściwie już powinienem je mieć zamontowane, ale jest jakiś poślizg. U mnie będzie je napędzał Alpine mrv F400s w mostku.
    Jak ma grać delikatnie i miło to coś z Helixa można wybrać, tylko żeby było ze 150W rms na kanał.
    Italiano1981
    Level 12  
    Witam.Napisz jeszcze jaki to model tego pionka to bedzie latwiej cos dobrac??
    rainer
    Level 14  
    Witam. Morele doszły dzisiaj, lecz nie będziemy ich montować u kuzyna tylko u mnie (kuzyn wezmie HSK). Więc jak na razie wzmacniacz grałby pod moim Pioneerem F900bt

Dodano po 3 [godziny] 4 [minuty]:

Morele będą grać oczywiście pod wzmacniaczem a radio to Pioneer F900bt (o to mi chodziło) nie będą garły pod samym radiem
    stanec
    Level 14  
    Witam

Jak coś jakościowego z mocą i kontrolą to np. Audison VR 209. Ewentualnie stara seria Sony XM.
    Italiano1981
    Level 12  
    stanec wrote:
    Witam

Jak coś jakościowego z mocą i kontrolą to np. Audison VR 209. Ewentualnie stara seria Sony XM.

Popieram kolege.Morelki + Audison moze byc ciekawie.
    rainer
    Level 14  
    Witam. Dzisaj podłączyłem Morele do Axtona. Najpierw podłączyłem pasywnie tzn. zmostkowałem i podpiąłem wofery i tweetery pod zwrotnice. Było w miarę ok, ale coś mnie skusiło żeby podłączyć to w aktywce czyli bez zwrotnicy i każdy głośnik pod jeden kanał. Teoretycznie na mostku głośniki dostawały ok 130W RMS, a nie mostkując 50W RMS i okazało się że przy mniejszej mocy zagrały dużo lepiej. Tu moje pytanie, dlaczego tak się stało? Zastanawiam się teraz czy kupować wzmacniacz 2 kananłowy i podłączyć głośniki ze zwrotnicą czy lepiej kupić 4 kanałowy i pominąć zwrotnicę? Prosze o radę.
    sluchawa21
    Level 11  
    Ja bym tu widział Alpine 3539 jest jedna na all...
    Grzegorz Siemienowicz
    Level 36  
    rainer wrote:
    Witam. Dzisaj podłączyłem Morele do Axtona. Najpierw podłączyłem pasywnie tzn. zmostkowałem i podpiąłem wofery i tweetery pod zwrotnice. Było w miarę ok, ale coś mnie skusiło żeby podłączyć to w aktywce czyli bez zwrotnicy i każdy głośnik pod jeden kanał. Teoretycznie na mostku głośniki dostawały ok 130W RMS, a nie mostkując 50W RMS i okazało się że przy mniejszej mocy zagrały dużo lepiej. Tu moje pytanie, dlaczego tak się stało? Zastanawiam się teraz czy kupować wzmacniacz 2 kananłowy i podłączyć głośniki ze zwrotnicą czy lepiej kupić 4 kanałowy i pominąć zwrotnicę? Prosze o radę.

Na wszelki wypadek podepnij jeszcze bez mostków przez zwrotnicę na takich samych ustawieniach jak podpiąłeś bez zwrotnicy i ... opisz swoje wrażenia.
    rainer
    Level 14  
    Czyżby ze zwrotnicą było coś nie tak? (jeszcze nie podłączyłem). Jeszcze chciałem zapytac jak daleko od blachy w drzwiach powinien znajdować sie magnes głośnika (woofera)? Pytam bo w moim przypadku po przykręceniu głośnika do dystansu, magnes głośnika jest w odległości ok. 2mm od kawałka blachy która oddziela głośnik od szyby. Czy w tym przypadku trzeba zastosować grubszy dystans?
    powalla
    Moderator of CarAudio
    Im bardziej wypchniesz głośnik spod tapicerki tym lepiej dla "brzmienia" , a pewnie Grzegorzowi chodziło to żebyś porównał sobie jak gra zestaw przy tych niby 50w i 130w , bo takie porównywanie jak Ty zrobiłeś (aktywka vs pasywka) nie ma sensu bez zapewnienia w miarę możliwości identyczności elementów w torze odsłuchowym (pominąłeś ori zwrotkę) . Spróbuj , bo zmiany i kombinacje to najlepsze w tym hobby.
    wasylwek
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Taki układ i takie różnice w grze to tylko jedna diagnoza...no może dwie :D
    1. Axton jest trochę "słabym" produktem i po prostu nie uwzględnili w projektowaniu, że do mostkowej pracy zasilacz musi być "fest" :D .
    (większość wzmacniaczy które "udało mi się zajechać" a właściwie same ...padły zrobiła to właśnie na pracy mostkowej).
    A jak jeszcze tak powalla namawia do "doświadczeń" posłuchaj sobie aktywnie tweterów zasilanych mostkiem (ostrożność zalecam ...wielką) i napisz co ...usłyszysz :D , bo zdecydowanie powinieneś "wysłuchać".
    2. "owocowcy" w ...kolejnym produkcie nie popisali się ze zwrotnicą.

Hmmm ... już zdaje się dyskutowaliśmy o watach :D uwierz mi ciężko kupić piec oferujący oczekiwaną koniecznie te... 140 watów na te Morele i nie wydać mniej niż 1000 zł.
    rainer
    Level 14  
    No to teraz mam problem a zarazem dylemat. Nie dam rady kupić wzmaka za ponad 1000zł żeby dobrze zasilił Morele i zastanawiam sie czy ich nie sprzedać i kupić jakiś zestaw który jest mniej wymagający i nie potrzebuje jakiegoś drogiego pieca. (wzmak max.750zł). Co robić?
    wasylwek
    Nie znam Morela.
    Ale sprzedaz tego zestawu tylko dlatego , ze nie gra z "pewną" ilością wzmacniaczy bedzie błędem.
    Szukaj, czytaj podawaj co upatrzysz a z pewnością chetnie otrzymasz pomoc.
    W tym "hobby" często, bardzo czesto zmienia się konfiguracje nawet jeśli ...pozornie zdobyło się to co było szczytem szczytów :D . Jeszcze niedawno w ciągu niespełna 5-6 miesięcy byłem posiadaczem ze 5 modeli wzmacniaczy i tyleż lub więcej zestawów głośnikowych.
    750 zł to wcale nie jest tak mało na dobry wzmacniacz, trochę z tym tysiącem "przeholowałem".
    Może tu : (numer 1079557672) warto powalczyć ? Tyle, że trzeba o jednostce sterującej pomyśleć.
    rainer
    Level 14  
    Ten Genesis minimalnie przewyższa budżet bo dojdzie do tego jeszcze przesyłka. Znalazłem takie wzmacniacze:
    Audio System Twister F2-300, (numer 1088387759)
    AUDIO SYSTEM TWISTER F4-380 (numer 1086434631)
    WZMACNIACZ JL AUDIO 300/2 (numer 1075357050)
    Rainbow MPA 4.75 (numer 1081415202) (ten to sprzedaje chyba kolega z forum)
    A co jest nie tak z Pioneerem?
    Grzegorz Siemienowicz
    Level 36  
    Na Twoim miejscu przeczesał bym fora i google kto i jaki setupie miał ten zestaw głośników i jak się mu spisywał.
    rainer
    Level 14  
    Nie znalazłem nic konkretnego na ten temat. Poszukałem jeszcze wśród wzmacniaczy i znalazłem Alpine 3544.
    Wogóle to się zastanawiam czy nie łatwiej byłoby gdybym sprzedał morele i złożył taki zestaw: Focal access 165 A1 + wzmak u-dimension Jr. 4-300 + mały sub do bagażnika np. jakiś Rockford. Przednie głośniki nie wymagałyby mocnego wzmaka (60W rms, a wzmak też coś koło tego), a po zmostkowaniu pozostałych kanałów mógłbym podłączyć wspomnianego suba. Co o tym myślicie?
    powalla
    Moderator of CarAudio
    Kombinujesz jak koń pod górę ... na bank Dotechy pod "byle czym" zagrają lepiej niż Focela pod juniorem .
    rainer
    Level 14  
    No fakt kombinuję, ale chciałbym żeby to wszytsko miało ręce i nogi, naprawdę nie wiem co mam już robić. Jeżeli zostawiłbym Morele to jaki mam kupić wzmacniacz? 2 kanałowy czy 4 kanałowy i zmostkować go? Co będzie lepszym rozwiązaniem tzn. pod którym piecem lepiej zagrają te głośniki?
    -NikuS-
    Level 12  
    Bez paniki przede wszystkim, w kwocie którą masz do wydania znajdzie się dużo ciekawych propozycji, których nie ma co porównywać do tego co jest teraz pod Axtonem.
    powalla
    Moderator of CarAudio
    Skąd jesteś ? Wiesz w Polsce dość często są organizowane jakieś lokalne spoty , więc może warto się wybrać na jakiś? Podpięcie jakiegoś wzmacniacza na próbę zajmuje 5 min ... wrażenia porównawcze bezcenne.
    rainer
    Level 14  
    Mieszkam 60km od Wrocławia, nie slyszałem żeby były organizowane jakieś spoty w najbliższym czasie.
    Znalazłem 2 kanałowca: u-dimension RM V21, czy to jest dobra propozycja do moich Moreli? Chodzi mi o jakość bo mocowo jest ok. Muszę coś kupić bo jak na razie nie gra mi w samochodzie przód bo miałem Helixy i je sprzedałem, więc szukam już tylko wzmaka. Czy jest jakiś wzmak oprycz tego u-dimension na alle.. który wykorzystałby Morele?
    sanders156
    Level 35  
    To moze i ja cos dorzuce ;)
    JL-Audio 300/2
    Getestet
    mit 2x194WRMS an 1,5-4Ohm (13,6Volt)
    oder 1x 398WRms an 3-8Ohm (13,6Volt)
    Dämpfungsfaktor: >200 @ 4Ohm/50Hz
    rainer
    Level 14  
    Ok, więc biorę pod uwagę tego JL-Audio 300/2. Sanders podałeś chyba dane z jakieś strony gdzie go testowali albo coś, bo wg. producenta ma 2x150W RMS?
    A więc wzmaki jakie biorę pod uwagę to:
    JL-Audio 300/2
    Audison VR209
    u-Dimension RM V21
    Chciałbym aby bas był mięsisty, a tweetery nie sypały pisakiem. Może jakieś inne propozycje? Naprawdę nie mam możliwości podjechania do kogoś i podłączenia jakiegoś wzmaka. Są jedynie sklepy, a tam same nówki, a więc kaszana w tej cenie....
    rafcio86
    Level 12  
    powalla wrote:
    Kombinujesz jak koń pod górę ... na bank Dotechy pod "byle czym" zagrają lepiej niż Focela pod juniorem .

Ale podsumowanie. Wiadomo że dotechy za 1300zł zagrają lepiej od accessów za 500zł z najtańszej linii focala. Przynajmniej łatwiej dobrać do nich wzmacniacz, np. czterokanałowy i mostek na suba, niż kupić czterokanałówkę zmostkować na dotechy i jeszcze drugi piecyk na suba i według mnie focale są ładniej wykonane. Jak widać nie wszystkim odpowiadają takie drogie głośniki.
    powalla
    Moderator of CarAudio
    Morel to raczej "miękka" góra i Audison tego nie zepsuje ale czy nie będzie za "miękko"?
    JL to raczej "wygar" i może się nieźle spasować z górą Moreli ... a RM , to nie ta liga ;) . Jakie masz radio?

PS: wypadałoby posłuchać obu klocków, bo przy tej klasie sprzętu to raczej smaczki brzmieniowe grają wielką rolę, a sprzęcik już sam w sobie trzyma klasę

Do Dotechów trudno dobrać wzmacniacz? Jaja sobie robisz? Za 300zł kupisz 3544 ,3539 i jazda . Wiesz porównywanie Dotechów do A1 .. to chyba 3 klasy niżej i nijak to nie można porównać , a wykonanie ? Niby że Morel robi buble? Oj chyba nie widziałeś Moreli ...
    sanders156
    Level 35  
    Tak jest to wynik testow jak widac sporo wiecej mocy niz podaje producent ale nie nalerzy do najspokojniejszych na gorze a nie wiem jak tweeter z dotech , z tych co wymieniles bralbym AUDISONA bo on naprawde swietnie gra gora a jego waty sa bardzo wartosciowe , odnioslem wrazenie ze lekko podbija dol wiec i woofery dadza o sobie znac ( pozytywnie )

Dodano po 1 [minuty]:

No mozemy przedobrzyc tak jak pisze powalla bedzie za pewne spokojnie skoro tweeter jest miekki ale wlasciciel axtona powinien byc przyzwyczajony do spokojnego grania ;)
    rainer
    Level 14  
    Do Powalla: radio to Pioneer F900BT (stacja multimedialna). Powiem szczerze że bardzo podoba mi się jak gra to radio. Wcześniej miałem podłączone pod nie Gms 960 i Helix DB 62.1 i grało naprawdę super. Wcześniej miałem Kenwood'a DPX 501 i powiem szczerze że Pionek gra o niebo lepiej. Lecz jest jedno ale...po podłączeniu Axtona C500x4 pod te stare głośniki miałem mniej basu i było mniejsze zejście, czyli jakośc Pioneera ydaje mi się bardzo dobra.
    Jeżeli chodzi o tweetery Morela to nie powiedziałbym że są taki miękkie i to pod axtonem....

Dodano po 3 [minuty]:

Powalla, sądzisz że pod Alpine 3544, 3539 byłoby ok? Przemawia za tymi piecami cena (2x tańsze od JL, Audison)
    wasylwek
    A ja odnoszę wrazenie, że autor nie szuka niuansów i smaczków po prostu szuka wzmacniacza i nie wie co chce ...uparł się, że głosników o wartości 1200 zł nie można zasilać wzmacniaczem tańszym niz te sztywne 750zł (by np. zaoszczedzone pesos przeznaczyc na PORZĄDNE ich osadzenie i wytłumienie itp.) .
    Dalej popieram tezę , że jeśli w samochodzie ma pracować przód i sub lepszym wyjściem jest zakup 2 wzmacniaczy (dwóch dwukanałówek lub dwukanałówka i monoblok) niż jedna czterokanałówka.
    Poza tym wszystkim widać, że co nie polecimy poszukamy będzie niedobrze wyszukane juz było niemal wszystko co ...przykuwa moją uwage jak przegladam Allegro niemal wszystkie wymienione ( prawie ) MUSZĄ poprawnie zagrac z tymi Morelami.
    Polecę np. DLS-a Reference 100 :D jak sie uprzesz to znajdziesz :D jest hmmm... dynamiczny taki powiedziałbym "amerykańsko-europejski" w brzmieniu no ale ... ma "tylko" 2 x 50 W :D .
    Nie mam pomysłu co polecać ja lubię amerykańców na ten przykład ( przynajmniej w obecnym sezonie :D )
    Grzegorz Siemienowicz
    Level 36  
    Z tego co pamiętam to niedawno Dotech-a miał Stanec pod 3539 i ....
    bardzo szybko zamienił je na UP6i następnie .....
    szybko pozbył się 3539 i zakupił VR209 :D .
    Warto poczekać i posłuchać jego opinii.
    Osobiście uważam, że JL na górze będzie dużo bardziej precyzyjny i twardy od VR209.
    Proponowałem wcześniej Audio Art-a ale w porównaniu z VR209 w takiej konfiguracji według mojego gustu jednak przegra z tym, że jest też tańszy.