Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Corsa C, montaż "elektrycznych" szyb

Sylviaczek 17 Cze 2010 23:21 13681 12
  • #1 17 Cze 2010 23:21
    Sylviaczek
    Poziom 9  

Witam wszystkich serdecznie

Posiadam Corsę C 1.2 (3 drzwiowa) z 2004 r. z manualnymi szybami. Od niedawna jestem posiadaczką zestawu do elektrycznego otwierania szyb (cały mechanizm) - pozostaje go tylko zamontować ;-).
    Jako że załączona instrukcja jest dość skąpa...

Corsa C, montaż "elektrycznych" szyb Corsa C, montaż "elektrycznych" szyb

...proszę o niewielką pomoc...

Doczytałam już że układ sterowania szybami lepiej zrobić w oparciu o przekaźniki - szukałam wszędzie, ale wszystkie schematy są albo na 4 szyby, albo na 2 przełączniki, więc postanowiłam zaadoptować schemat z instrukcji i wyszło mi coś takiego (rysunek poniżej) - proszę o weryfikację schematu

W zasadzie do podłączenia są 3 kabelki: "+", masa oraz kabelek od podświetlenia przełączników.
    I tu moje pytanie, gdzie takie coś najlepiej podłączyć? Tzn. gdzie będzie najlepsze umiejscowienie tego - może są jakieś preferowane miejsca? Może jest lepiej przeciąć jakiś jeden kabelek z "+", niż któryś inny; tudzież wybrać śrubkę z masą w określonym miejscu? A może sensownie byłoby to jakoś wpiąć w skrzynkę bezpieczników? Wszelkie sugestie mile widziane :-)

I jeszcze jedna rzecz - z tego co udało mi się dowiedzieć, to oryginalny mechanizm podnoszenia elektrycznych szyb jest zamontowany w drzwiach za pomocą nitów - a jak to wygląda z mechanizmem podnoszenia szyb na korbkę? Bo jeżeli też jest na nitach, to do czasu wymiany muszę jeszcze zorganizować sobie wiertarkę :-)

Pozdrawiam
    Sylwia H.

0 12
  • #2 19 Cze 2010 07:19
    dzac4
    Warunkowo odblokowany

Jedno pytanie- a czy sprawdziłaś układ elektryczny w drzwiach samochodu?
    Czy instalacja posiada przygotowaną wiązkę pod montaż szyb elektrycznych.

0
  • #3 19 Cze 2010 09:00
    Elektroniczek
    Poziom 22  

Nity są w oryginale. Z powodzeniem śrubki i nakrętki można dać.

0
  • #4 20 Cze 2010 17:29
    Sylviaczek
    Poziom 9  

Rozebrałam drzwi od strony kierowcy i jedyne przewody jakie były to tylko od głośników
    Poniżej fotka wnętrza drzwi w stronę zawiasów

Fakt - mechanizm na nitach

S.H.

0
  • #5 20 Cze 2010 17:38
    milejow
    Poziom 42  

Ja cie....taka kobieta to majątek..............i jest o czym pogadać wieczorem:D Sylwiaczek poszukaj schematu sterowania silnikiem z wykorzystaniem przekaźników, z przycisków podajesz na przekaźniki tylko masę sterującą

0
  • #6 20 Cze 2010 17:39
    Elektroniczek
    Poziom 22  

W takim razie trzeba rozwiercić nity, włożyć el. mechanizm, poskręcać na śrubki ew zanitować na nowo jak się ma możliwość. Na koniec pozostaje doprowadzić nowe wiązki.

0
  • #7 20 Cze 2010 17:51
    Jarosx9
    Poziom 35  

Proponuję nitonakrętki. To są takie gniazda pod śrubki, od tyłu wyglądają jak nity, ale do przykręcania nie trzeba będzie używać klucza od tyłu bo to się nie obraca.

Tylko trzeba pożyczyć przyrząd do ich zakładania.

0
  • #8 20 Cze 2010 18:08
    przemek1982-25
    Poziom 18  

sprawdz gniazdo na slupku czy niema czasem juz podciagnietej instalacji

0
  • #9 28 Cze 2010 00:08
    Sylviaczek
    Poziom 9  

Przepraszam że nie odpisywałam wcześniej, ale przez ostatni tydzień byłam strasznie zarobiona...

Wracając do tematu - niestety w słupku brak instalacji - do złącza dochodzą tylko 2 kabelki - ale za to pojawił się kolejny problem - jak wypiąć te paskudne złącze z drzwi??

Chyba z 1,5 godziny nad tym siedziałam - próbowałam kręcić w jedną stronę, w drugą, podważyć... i nic. Musi być na to jakiś sposób!
    Sugestie?

0
  • #10 28 Cze 2010 07:56
    Elektroniczek
    Poziom 22  

Żeby rozpiąć to trzeba przekrecić. Później to co zostanie gniazdo w słupku podważyć i wyjdzie. Tu niestety trzeba troszke siły poużywać :D

0
  • #11 03 Sie 2010 13:54
    Nadhira
    Poziom 1  

Sylwia - mam pytanie - gdzie kupiłaś taki zestaw. Ja mam Corsę C z 2001 roku, poprzedni właściciel sam przerabiał manuale na elektryczne, ale zrobił to bardzo amatorsko, a wczoraj zrobiło mi się zwarcie w tej instalacji, więc jestem pod murem ustawiona. Otwiera mi się tylko szyba od strony kierowcy :(
    I może znacie kogoś kto mógłby mi taką instalację zrobić, bo niestety warsztaty samochodowe chcą za to jakieś kosmiczne pieniądze.

0
  • #13 01 Kwi 2012 21:57
    corsarz_rafalski
    Poziom 1  

mam pytanie jak zdjąc panel boczny drzwi od strony pasażera w 3-drzwiowej corsie bo msze naprwic mechanizm podnoszenia szyby a nie chce niczego połamac

0