Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fiat 126p elegant '98 - Problem ze skrzynią biegów

17 Cze 2010 23:46 1915 5
  • Poziom 9  
    Witam!
    Krótko i zwięźle...
    Nie wskakują biegi w moim cudzie techniki - jakby skrzynia się zblokowała.
    Problem pojawił się tydzień temu - problemy z wrzuceniem 3go biegu, a dziś autko trzeba było scholować. Kilka delikatnych prób rozruszania skrzyni sprawilo ze na chwilę problem znikł... ale tylko na chwilę :|
    Trochę poczytałem - ale im człowiek więcej czyta tym mniej wie.
    Sprawdziłem "lizak" - nie miał żadnych odkształceń i nie jest poluzowany.
    Poduszki skrzyni wymieniłem na nowe około 3 miesiące temu i są ok.
    Szczerze to nie mam pojęcia jak wygląda sprawa oleju w skrzyni - zapewne jest bo wycieków nie ma - nie miałem czasu i możliwości sprawdzenia.
    Pytanie jest jedno - co robić:?:
    Nie mam zbytnio czasu, a kasy na mechaników tym bardziej.
    Jeżeli to jakaś błachostka w stylu regulacji drążka na tunelu czy inna duperela to proszę o rady. A jeżeli jednak coś się sypło w skrzyni to jak to łatwo sprawdzić. Używka jest tania ale troche trzeba się narobić. Czas mnie ogranicza a autko jest mi potrzebne.
    Pozdrawiam i czekam na ciekawe pomysły.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Koła se kręcą? Skrzynia pracuje na luzie? Silnik daje się odpalić be odłączania od skrzyni?
  • Poziom 9  
    Koła se kręcą? Skrzynia pracuje na luzie? Silnik daje się odpalić be odłączania od skrzyni?

Dziś rano sprawdziłem:
    - Koła się kręcą
    - Silnik odpala
    - Skrzynia pracuje na luzie. Aczkolwiek wczoraj podczas holowania auta i wrzuconym luzie słychać czasem było zgrzyty zębatek. Musiałem mieć wciśnięte sprzęgło żeby te zgrzyty ustały.

Co ciekawe byłem dziś w stanie wrzucić 1 bieg a nawet ruszyć z miejsca. Jednak po próbie przerzucenia na 2 wszystko ponownie się zblokowało.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Wygląda na uszkodzony mechanizm wybieraka. Pozostaje tylko zdjąć i zajrzeć do środka. W maluchu na szczęście to prosta robota.
  • Poziom 16  
    Witam

Mogła się również popuścić nakrętka na wałku głównym (pomimo zabezpieczenia- zawleczka) która mocuje całe "towarzystwo" kół zębatych na wałku i objawy są podobne.

Jeżeli potrafisz to możesz zdemontować tylny dekielek skrzyni biegów i wówczas można stwierdzić co jej dolega chociaż częściowo. Jeżeli tylko nakrętka to można dokręcić i zabezpieczyć jeżeli nie to niestety ale trzeba zdemontować całą skrzynię.
  • Poziom 9  
    Najprawdopodobniej wina leżała po stronie wodzików, a że nie chciało mi się więcej z tym bawić - to wymieniłem całą skrzynię biegów :D