Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Którą opcja będzie dla mnie najlepsza? i jak podłączyć?

18 Cze 2010 01:55 2294 6
  • Poziom 17  
    Witam wszystkich.

Mam pewien problem a mianowicie,
    do tej pory korzystam z internetu radiowego 2 MB/s na laptopie:
    (Procesor to AMD Turion II dual-Core o taktowaniu rdzenia dwóch i dwie dziesiąte giga herca, karta graficzna to wyprodukowany przez firmę
    ATI Mobility model Radeon HD 4350 z 512 megabajtami pamięci ddr2
    pamięć RAM wielkości 4 GB jest od samsunga,
    a cały komp pracuje pod kontrola 64 bitowego systemu windows seven)
    do którego mam podłączony przez port USB Adapter firmy Realtek oparty na chipsecie RTL-8187L .

Chciał bym teraz rozbudować moje połączenie na 3 komputery i telefon komórkowy,
    każdy z nich ma łączyć się z internetem niezależnie od pozostałych

1 Urządzenie to w/w laptop który ma łączyć się przy pomocy tego adaptera do którego będzie podpięta dookólna antena +5dBi z wyjściem RP-SMA

2 Urządzenie to również laptop z wbudowanym wifi (dokładnych parametrów nie znam) wiem tylko że pracuje pod kontrolą 32 bitowego Windows Vista

3 Urządzenie to zwyczajny Pecet który ma na płycie głównej gniazdo RJ45 przez które ma się niezależnie łączyć z internetem

4 Urządzenie to Telefon komórkowy który ma wbudowane wifi

Internet 2MB/s odbieram drogą radiową przy użyciu Parabolicznej Anteny 28dBi, o szerokość talerza 75cm, z końcówką RP-SMA

Chciał bym żeby dostęp do internetu był filtrowany za pomocą adresu MAC karty oraz adresu IP

Co kupić?
    Jaka cena?
    Jakieś dodatkowe informacje lub dane techniczne ???
    Czy będzie istniała możliwość wymiany plików miedzy tymi komputerami??? (otoczenie sieciowe)

wiem że najprostszym sposobem było by:

ale
    AP i router oba urządzenia nie wchodzą w gre.

do tej pory moje połączenie wyglądało tak:

INTERNET = ADAPTER WiFi = KOMPUTER (USB)

w takim wypadku przy zastosowaniu AP, Adapter WiFi pozostaje bezużyteczny

A istnieje możliwość takiej konfiguracji??

jeśli tak można to, gdzie wtedy mam zainstalować sterowniki od adaptera??, na każdym urządzeniu czy jak??

ewentualnie słyszałem o czymś takim jak G.DUO

tylko nie wiem co z tym zasilaniem PoE jak go zastosować i kiedy?? i czy wystarczy zasilanie g.duo 12V czy trzeba tez tak zasilić?

Z góry serdecznie dziękuję
  • Poziom 17  
    bogiebog napisał:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=8196135#8196135

nie znam routera co rozdzieli sygnał z USB.

To powiedz mi po co jest gniazdo USB w routerze:>?? przecież to jest wejście na sygnał z adaptera 3G jak ktoś ma internet z np. orange era albo plusa, właśnie do tego służy to gniazdo, ewentualnie drukarkę

pełno na googlach jest informacji o tym że do gniazda USB na routerze istnieje możliwość podpięcia modemu 3G i cała sieć lan ma dostęp do internetu właśnie dzięki temu modemowi 3G.

Dodano po 7 [minuty]:

a przykładowy router który dzieli sygnał na gniazda lan z gniazda USB to np.
    Vigor serii 2110

Dodano po 10 [minuty]:

a to dla tych którzy nie wiedzą co można podłączyć do routera

• Specjalista Sieci, Internet
    > To powiedz mi po co jest gniazdo USB w routerze
    Np
    - port dla drukarki USB jak router ma print-serwer
    - pen drive dysk (ściagami pliki, udostępniamy)
    - dostęp do neta zamiast po TP (RJ45)

Nie wiedziałem że jest takie wsparcie w routerach - w tych popularnych nie widziałem.

Urządzenia USB wymagają sterowników w routerze, a takich opcji jak instalowanie sterów do jakiegoś urządzenia nie ma w routerach. Albo router firmware wspiera dane USB urządzenie (jak ten vigor) albo nie. Nie ma raczej opcji (no chyba że to linux i kod otwarty) aby sobie zainstalować brakujący ster do urządzenia USB.
  • Poziom 17  
    Mam teraz takie pytanie, skoro już wszyscy wiemy że jednak istnieje możliwość podłączenia modemu 3G na USB bezpośrednio do routera, to czy istnieje możliwość w miejsce tego gniazda USB podłączyć adapter WiFi w taki sposób???

• Specjalista Sieci, Internet
    W/g mnie możesz tylko podłączyć urządzenia USB wspierane przez dany router. Jeśli adaptera WIFI nie ma na tej liście to nie da rady.

Gdyby tak było że można by podłączyć dowolny WIFI USB Adapter to byś nie potrzebował sterowników do żadnej karty WIFI USB na windowsie bo jeden ster by obsłużył wszystkie. A tak nie jest, każda karta WIFI USB ma swój ster. No chyba że jest jakiś błąd w moim rozumowaniu więc prosze o poprawę.