Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ford Focus jaki przekaźnik ogrzewania tylnej szyby ?

olooo 18 Jun 2010 10:06 5791 1
    olooo
    Level 15  
    Mam forda Focusa I Kombi 2003 r 1,8 TDCi z climatronic. Konsola środkowa climatronica jest zespolona - ona steruje także ogrzewaniem przedniej i tylnej szyby. W konsoli jest płyta główna niczym w komputerze, a przyciski są z gumkami tak jak w pilocie TV. "Zaciął mi się przycisk wyłącznika" ogrzewania tylnej szyby i szyba grzeje cały czas. Wymontowałem konsole, przedmuchałem, przeczyściłem styki IPA, poskładałem i zamontowałem. PO zamontowaniu grzanie szyby było wyłączone [=OFF] Nacisnąłem przycisk grzania jeden raz, prawidłowo zaświeciła dioda na przycisku i załączyło się grzanie ... i tak już zostało. Znowu grzeje cały czas.

Potrzebuje schematu albo pomocy - który układ odpowiada za za wyłączenie grzania szyby. Oznaczenie płyty Visteon PWB11781 a na dole VP2S4H-14A608-AH. Załączam fotki. Przyciski ogrzewania tylnej szyby (dwa ) znajdują się na godzinie piątej oznaczenie SW13 i SW14.
    Ford Focus jaki przekaźnik ogrzewania tylnej szyby ? Ford Focus jaki przekaźnik ogrzewania tylnej szyby ?
    olooo
    Level 15  
    Przekaźnik wymieniony na nowy ale tylna szyba i lusterka grzeją dalej cały czas jak szalone. Zmierzone - na przekaźnik R25 cały czas ( już od przekręcenia kluczyka nawet bez zapłonu) czas idzie napięcie ~12V.

Ma ktoś jakiś pomysł ? Może być nawet ekstremalny. Zamrażarka ? Wygrzewanie hotairem ?