Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Karta graficzna do 120zł (PCI-E) z SM 3.0

18 Cze 2010 11:27 1610 4
  • Poziom 11  
    Witam.

Może zacznę od mojego zestawu:

Procesor intel pentium IV 3.00GHZ (nie pamiętam dokładnego modelu -prawdopodobnie seria Presscott 2m. Wiem że jedna z tych lepszych, 2mb cache l2 i HT).
    RAM: 2GB goodram ddr2 800mhz(Moja płyta obsługuję max 667mhz więc chodzą z taką prędkością).
    Grafika: Shappire Radeon X800gt 256mb/256bitów.
    Zasilacz: Tagan 420w

Szukam karty graficznej (pod PCI-E) za około 100zł (z przesyłką chciałbym w 150zł się zmieścić) która posiada Pixel Shader w wersji 3.0.

Teoretycznie mój komputer spełnia minimalne wymagania kilkunastu nowszych tytułów (w które chciałbym zagrać) ale żaden nie chce ruszyć, ponieważ x800gt wspiera tylko Pixel Shader w 2.0 (Mass effect, dead space, bioshock, star wars force unleashed, Operation Flashpoint 2, borderlands) i dlatego pomyślałem że czas na wymianę. Poza tym najnowsze gry w jakie grałem to Fallout 3 i Left 4 Dead 2 ;D

Szukam karty do 100-120zł (mogą być używane) która byłaby lepsza od x800gt i wspierała by Pixel Shader 3.0, Vertex Shgader 3.0 i OpenGL 2.0 oraz filmy HD.

Moje typy:
    Radeon:
    x1650 PRO
    x1950 PRO

GF:
    górna połowa 7xxx albo dolna połowa 8xxx (Myślałem nad 8600GT)

Porównywałem x1950 PRO i 8600GT i doszedłem do wniosku że radeon lepszy (lepiej radzi sobie z grami pod DX9c a na 8600 i tak nie pograłbym w DX10)

A wy jakie karty byście doradzili ?

Z góry dziękuję i pozdrawiam

PS. są jakieś sklepy z używanymi kartami graficznymi?
  • Poziom 41  
    mazi0000 napisał:
    Kup gf 8600gt na allegro.

Absolutnie! Szukaj x1950XT. Jeżeli masz monitor CRT, to zagrasz we wszystkie gry, tylko rozdzielczość se będziesz musiał ściągnąć. No i mocno się grzeje.
  • Poziom 11  
    Dzięki za odpowiedzi.

Monitor mam LCD aczkolwiek zamieniam na inny (10-15% powierzchni to wypalone piksele).

Co do grzania - na x800gt mam ogromny wentylator pentagrama (większy niż na procu) i nawet po 8h cięcia w f3 na średnich nie przekroczyło 45 stopni.

Poczekam aż napisze więcej osób ;P