Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Technik informatyk czy technik teleinformatyk?

rzecz12387 18 Jun 2010 11:33 12983 10
    rzecz12387
    Level 11  
    Witajcie
    Chciałbym się was zapytać, którego kierunku lepiej się uczyć w technikum: technik informatyk czy technik teleinformatyk?
    Który się bardziej opłaci?
    Od września będę szedł do technikum.
    Pozdrawiam
    AdeBe
    Level 14  
    Obojętne. Jeśli chcesz być dobry (lepszy od innych), to i tak będziesz musiał SAM nauczyć się więcej niż te 2 kierunki razem wzięte.
    dariodon
    Level 13  
    1 Zgadzam się z AdeBe
    2 Wybieraj kierunek zgodnie z tym co Cię interesuje, jak Cię nic nie interesuje to idź do ogólniaka. Znam wielu elektroników z technikum do którego chodziłem, którzy nie umieją trzymać lutownicy nie wspominając już o innych rzeczach
    rzecz12387
    Level 11  
    A według was, który kierunek ma większe szanse na znalezienie pracy?
    DynamikS
    Level 21  
    Idąc na teleinformatyka można pracować np. w telekomunikacji
    A informatyk w urzędzie miasta za biurkiem.
    Ja bym wybrał teleinformatyka ale jest to moje zdanie.Może Ty umiesz świetnie projektować strony www?Wtedy idź na informatyka.
    I tak po samym technikum nie będziesz miał wiele kasy i musisz iść na studia (50% zarobków więcej niż po techniku)
    rzecz12387
    Level 11  
    Z matmy mam 6, fizyki 6, informatyki 6, wos 6, angielski 4.
    Na razie nie umiem projektować stron. Kreatywny to też nie jestem. Co robi teleinformatyk np. w telekomunikacji?
    Czy może lepiej iść do szkoły, która lepiej przygotuje do matury?
    Technikum informatyczne jest w Zespole Szkół Zawodowych. Technikum teleinformatyczne jest w zespole szkół razem z dobrym liceum.
    Po którym kierunku by się więcej zarabiało?
    jannaszek
    Level 39  
    Wybierz teleinformatykę, praca łatwiej dostepna, będziesz projektował sieci, programował centrale i takie tam, modemy,internecik.
    Jeśli cię to kręci.A technikum, czy wyższe loty, to zależy gdzie mierzysz z karierą.
    DynamikS
    Level 21  
    Masz 6 z informatyki i nie umiesz projektować stron?Ja na 6 musiałbym jeździć na konkursy bo uczyła mnie Pani magister.

PS.Ile masz punktów z egzaminów?
    jannaszek
    Level 39  
    Właśnie, to wszystko zależy od poziomu szkoły, nie jeden się zdziwił gdy z prowincjonalnej szkoły wylądował na dobrej uczelni, tam miał 6-tki, a tu jak jeden same truje.
    rzecz12387
    Level 11  
    DynamikS wrote:
    Masz 6 z informatyki i nie umiesz projektować stron?Ja na 6 musiałbym jeździć na konkursy bo uczyła mnie Pani magister.

PS.Ile masz punktów z egzaminów?

Umiem projektować, ale bardzo proste strony. Nie jestem kreatywny. Mogę programować strony np. w języku PHP. Tylko nie lubię zajmować się grafiką do strony.
    Z humanistycznego - 36 pkt.
    Z matematyczno-przyrodniczego - 44 pkt
    Z angielskiego - 29 pkt.
    rzecz12387
    Level 11  
    Wybrałem technika informatyka.
    Temat do zamknięcia.