Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Uszkodzona spawarka Master 3500 Kemppi

neuro555 18 Jun 2010 12:17 5230 9
 • #1
  neuro555
  Level 10  
  Witam poszukuję schematu Mastera 3500 Kemppi, a konkretnie płyty A001. Częściowo ją uratowałem -kondensatory wylutowały się i spadły, ale zostaje jeszcze niestabilność pracy podczas spawnia, kiedy zaczynam spawać np. tigiem i delikatnie ruszam lub uderzam płytę A001 (bo tylko ona na to reaguje) to skacze prąd. Proszę o poradę, pomoc. Pozdrawiam.
 • #2
  User removed account
  User removed account  
 • #3
  macgyver4
  Level 16  
  Sprawdź wszystkie połączenia od płytki sterownika na tzw. złącza które z biegiem czasu lubią mieć problemy z łączeniem ja tak w swojej kemppi master 2800 załatwiłem tranzystor falownika ....ale zaraz po jego wymianie wszystkie połączenia wlutowałem na stałe w płytkę i problem z niestabilną praca spawarki zniknął.
 • #5
  neuro555
  Level 10  
  Witam, dzięki za informacje. Sprawdziłem połączenia przelutowałem płytę, jeszcze dokładnie zbadam potencjometr regulacji prądu, sam jestem serwisantem, ale czasami każdy z nas potrzebuje wsparcia. Jutro będę kontynuował dochodzenie nad tymi anomaliami, może macie jeszcze jakieś ciekawe rozwiązania, pozdrawiam.
 • #6
  Drake160
  Level 17  
  Jeszcze możesz poruszać troszkę potencjomatrami montażowymi na płycie. Zdaje się że są trzy w czym jeden od ustawienia maksymalnego prądu. Mi to się nigdy nie zdarzyło ale słyszałem że często te pr-ki tracą kontakt.
 • #7
  neuro555
  Level 10  
  Bardzo prawdopodobne, bo stukałem w nie bezpośrednio i zauważyłem dość istotne zmiany, muszę je sprawdzić.


  Uszkodzona spawarka Master 3500 Kemppi
 • #8
  neuro555
  Level 10  
  Niestety są w porządku, potencjometr także, będzie ciężko!!!
 • #9
  neuro555
  Level 10  
  Tak jak pisałem wcześniej, masakra. Wszystko sprawdzone, łącznie z przełącznikiem na zdalne sterowanie, pozostaje mi jeszcze przegrzanie płyty tzn elementów smd lutownicą na gorące powietrze, bądź z korzystanie z podpowiedzi kolegi 'macgyver4'. Zobaczę czy coś to pomorze. Ponawiam prośbę o schemat płyty A001, przede wszystkim kolegę 'Drake160', z góry wszystkim dziękuję, pozdrawiam.
 • #10
  neuro555
  Level 10  
  Witam Wszystkich którzy obserwowali ten temat oraz Tych od których otrzymałem odpowiedzi. Przelutowałem płytkę A001 i wszystko gra, ale wymagało to trochę staranności, dla niedoświadczonych: -nie wolno przegrzewać elementów elektronicznych, pozdrawiam Wszystkich, powodzenia w podobnych sytuacjach!!!:D:D:D