Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Uszkodzona spawarka Master 3500 Kemppi

neuro555 18 Jun 2010 12:17 5230 9
    neuro555
    Level 10  
    Witam poszukuję schematu Mastera 3500 Kemppi, a konkretnie płyty A001. Częściowo ją uratowałem -kondensatory wylutowały się i spadły, ale zostaje jeszcze niestabilność pracy podczas spawnia, kiedy zaczynam spawać np. tigiem i delikatnie ruszam lub uderzam płytę A001 (bo tylko ona na to reaguje) to skacze prąd. Proszę o poradę, pomoc. Pozdrawiam.
    User removed account
    User removed account  
    macgyver4
    Level 16  
    Sprawdź wszystkie połączenia od płytki sterownika na tzw. złącza które z biegiem czasu lubią mieć problemy z łączeniem ja tak w swojej kemppi master 2800 załatwiłem tranzystor falownika ....ale zaraz po jego wymianie wszystkie połączenia wlutowałem na stałe w płytkę i problem z niestabilną praca spawarki zniknął.
    neuro555
    Level 10  
    Witam, dzięki za informacje. Sprawdziłem połączenia przelutowałem płytę, jeszcze dokładnie zbadam potencjometr regulacji prądu, sam jestem serwisantem, ale czasami każdy z nas potrzebuje wsparcia. Jutro będę kontynuował dochodzenie nad tymi anomaliami, może macie jeszcze jakieś ciekawe rozwiązania, pozdrawiam.
    Drake160
    Level 17  
    Jeszcze możesz poruszać troszkę potencjomatrami montażowymi na płycie. Zdaje się że są trzy w czym jeden od ustawienia maksymalnego prądu. Mi to się nigdy nie zdarzyło ale słyszałem że często te pr-ki tracą kontakt.
    neuro555
    Level 10  
    Bardzo prawdopodobne, bo stukałem w nie bezpośrednio i zauważyłem dość istotne zmiany, muszę je sprawdzić.

Uszkodzona spawarka Master 3500 Kemppi
    neuro555
    Level 10  
    Niestety są w porządku, potencjometr także, będzie ciężko!!!
    neuro555
    Level 10  
    Tak jak pisałem wcześniej, masakra. Wszystko sprawdzone, łącznie z przełącznikiem na zdalne sterowanie, pozostaje mi jeszcze przegrzanie płyty tzn elementów smd lutownicą na gorące powietrze, bądź z korzystanie z podpowiedzi kolegi 'macgyver4'. Zobaczę czy coś to pomorze. Ponawiam prośbę o schemat płyty A001, przede wszystkim kolegę 'Drake160', z góry wszystkim dziękuję, pozdrawiam.
    neuro555
    Level 10  
    Witam Wszystkich którzy obserwowali ten temat oraz Tych od których otrzymałem odpowiedzi. Przelutowałem płytkę A001 i wszystko gra, ale wymagało to trochę staranności, dla niedoświadczonych: -nie wolno przegrzewać elementów elektronicznych, pozdrawiam Wszystkich, powodzenia w podobnych sytuacjach!!!:D:D:D