Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Megane 2001 1.6 16V Błąd bocznej poduszki

18 Cze 2010 12:28 9534 6
 • Poziom 10  
  Sprawa dotyczy Renault Megane 1.6 16V z 2001 roku. Zaświeciła się w trakcie jazdy kontrolka poduszki powietrznej wraz z kontrolką service. Po podłączeniu nie wykazuje zderzenia, ale wyświetla błąd prawej bocznej poduszki powietrznej (auto europejskie, więc pasażera). Wskazuje dla niej 2.5 Ohma. Jaka jest prawidłowa wartość?

  Jako że lada dzień muszę jechać na przegląd, rozumiem, że samochód nie przejdzie go z wynikiem pozytywnym, jeśli będzie występował ten błąd? Odłączyłem akumulator na kilkanaście minut, po czym rozpiąłem i przeczyściłem wtyczki pod siedzeniami. Błąd nadal występuje, zresetować się nie da (błąd natychmiast wraca).

  Rozumiem też, że bez tej poduszki nie działa mi cała reszta systemu, tak? W przeciwnym wypadku nie jest to duży problem, bo pasażera zdarza mi się raz w roku przewieźć.

  Dzięki za pomoc i pozdrawiam.
 • Poziom 35  
  W wymaganiach dot. przeglądu rejestracyjnego nie ma nic o sprawnosci systemu airbag.
 • Poziom 36  
  ffgriever napisał:
  Odłączyłem akumulator na kilkanaście minut, po czym rozpiąłem i przeczyściłem wtyczki pod siedzeniami. Błąd nadal występuje, zresetować się nie da (błąd natychmiast wraca).


  Błąd możesz skasować tylko przyrządem diagnostycznym.
 • Poziom 43  
  Meganki jedynki nigdy nie miały kurtyn więc zacznij sprawdzanie problemu jeszcze raz. Sprawa następna, po ustąpieniu usterki typu przerwa w obwodzie/ za duża rezystancja, system airbag w renault sam zgasi kontrolkę, błąd pozostanie w historii ale system zacznie działać bez kasowania go
 • Poziom 10  
  milejow napisał:
  Meganki jedynki nigdy nie miały kurtyn więc zacznij sprawdzanie problemu jeszcze raz. Sprawa następna, po ustąpieniu usterki typu przerwa w obwodzie/ za duża rezystancja, system airbag w renault sam zgasi kontrolkę, błąd pozostanie w historii ale system zacznie działać bez kasowania go

  Wybacz, laik jestem, więc złego słowa użyłem. Boczna poduszka powietrzna w fotelu, nie kurtyna spod dachu. Wybaczcie. (zmieniłem już temat i pierwszy post)

  To przejściówka. Boczne poduszki są fizycznie. Po odłączeniu jej wyrzuca inny błąd. Boczna poducha kierowcy nie zgłasza błędu. Po odpięciu po stronie kierowcy zgłasza błąd.

  Pytam, jaka ta prawidłowa wartość, bo w tej chwili nie mam jak tego sprawdzić. Nie było kolizji, poduszka nie wystrzeliła, chcę więc zasymulować ją sztucznie oporem i sprawdzić, czy to rzeczywiście z samą poduszką coś nie tak, czy coś mi z elektroniką szwankuje. Jak to rzeczywiście ta poduszka to wymienię i tyle, jak coś więcej, to pójdzie samochód do specjalisty.

  @jurekk55
  Tak, podłączony był pod pro przyrząd diagnostyczny, tylko że nie pro go obsługiwał.
 • Poziom 10  
  Sprawdź złącze pod fotelem jeśli nadal jest usterka odłącz wtyczkę od bocznej poduszki i włóż w gniazdo rezystor (w gniazdo ,które wychodzi z podłogi)i skasuj błąd za pomocą clipa ,można też za pomocą tego urządzenia skonfigurować poduszki i wyłączyć boczną poduszkę.Często jednak przyczyną jest nie łącząca wtyczka można to połączyć na stałe,wyciąć wtyczkę i gniazdo i polutować.

  :D