Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Skąd wziąć kod do zmiany parametrów BSI (Citroen)

marbed 18 Jun 2010 12:32 44847 28
    marbed
    Level 15  
    Witam! Zmieniłem w swojej Xsarze wyświetlacz EMF A na B. Wiadomo, trzeba było za pomocą Lexii na nowo aktywowac opcję zmieniarki i przycisków na kierownicy do sterowania radiem. Nie było z tym problemu. Kłopot natomiast pojawił się podczas próby aktywowania funkcji komputera pokładowego. Wyświetlacz musi miec to aktywne swoją drogą ale trzeba też to uaktywnić w BSI. No i niby nic takiego ale po przestawieniu funkcji na - tak - Lexia odpowiedziała komunikatem, że zmiana parametru jest możliwa ale zabezpieczona kodem dostępu i poprosiła o pięciocyfrowy kod.

A skąd ja mam go wziąć?

Ten co jest na naklejony na słupku co trzeba wpisać żeby w ogóle Lexia się uruchomiła w tym przypadku nie działa.
    Musi być na to jakiś sposób...
    bartek_j
    Level 35  
    Kod jest w papierach auta, a jezeli nie ma to nowy z ASO za około stóweczkę.
    marbed
    Level 15  
    Ale gdzie w papierach? Mam książkę gwarancyjną czyżby gdzies w niej?
    A może na service.citroen.com - po wpisaniu VIN pokazało mi dużo ciekawych rzeczy m.in. "Nr APV/PR (obsługa posprzedażna/część zamienna)" - wygląda obiecująco.
    bartek_j
    Level 35  
    Nie, z tgo co pamiętam to taka karta kodowa była z tym numnerem.. Chba że mi się auta mylą - karta z kodem jest w Oplu na pewno.

Z pewnością w ASO do pozyskania jest ten numer, przechodziłem z cytrynami / peżotami
    marbed
    Level 15  
    Kartę kodową z numerem to ja mam, ale to jest numer czterocyfrowy do kodowania immobilizera, a tu jest potrzebny pięciocyfrowy.
    Spróbuję z tym APV.
    Heniek1234
    Level 15  
    witam jes to numer poufny kazda stacja ma taki sprubuj wklepac np 0....
    marbed
    Level 15  
    Numer poufny - 00000 ;)

Oczywiście nie działa, podobnie jak niestety ten APV z service.citroen.com
    gucio_1980
    Level 11  
    np ode mnie
    hrabiap
    Level 11  
    ten kod owszem dziala w citroenach pod lexia... a macie jakis podobny numer do peugeotow?! ppo tez wymaga podania w pewnych miejscach takiego 5-cio cyfrowego numer a ten nie hula :-( jakies sugestie?! dzieki za ewent. podpowiedzi
    AJZ
    Level 11  
    Jesli temat jest jeszcze aktualny... to proponuje np 01134. Powinno ruszyc :D:D u mnie dziala:D:D:D Cztero literowy z karty jest tylko do IMMO i kodowania kluczy. Jak go nie masz to tylko w servisie udostepnia odplatnie i nie na telefon a osobiscie z dowodem rejestracyjnym Nazwisko w dow. rej. musi sie zgadzac z nazwiskiem w dow. osob (z wiadomych powodow):D
    arturartur24
    Level 12  
    MNIE PRZY TELEKODOWANIU PROSI O CZTEROCYFROWY:( WIECIE MOŻE JAKI TO KOD
    radlom
    Level 12  
    Kolego arturartur24 przy zabawie Lexią przy opcjach telekodowania parametrów program prosi o kod który zamieściłem wyżej lata temu, do PP2000 jest 01134 bo też ktoś pytał, teraz odpowiedź w sprawie twojego kodu 4 znakowego który jest konieczny do wprowadzenia przy niektórych ważnych opcjach jak np. kodowanie kluczy ten kod jest indywidualny dla każdego pojazdu i ukryty w nr VIN. Można go zdobyć na kilka sposobów jeżeli nie posiada się oryginalnej karty kodowej ze zdrapką która jest wręczana właścicielowi przy zakupie auta w salonie, otóż można udać się do najbliższego ASO i po wylegitymowaniu się dokumentami o własności danego pojazdu za opłatą można otrzymać taką kartę lub sam numer PIN - o wartość opłat pytać w ASO różnie to bywa z tymi cenami lub próbować i tu są znowu propozycje takie albo do jakiegoś machera od elektroniki co może odczytać VIN z pamięci BSI podobno pierwsze 2 bajty tego numeru to właśnie ten PIN albo tak jak ja zrobiłem - zalogować się do jakiegoś serwisu dla macherów w moim przypadku jak dobrze pamiętam to angielskojęzyczne forum www.digital-kaos.co.uk i tam znalazłem wątek gdzie najprawdopodobniej jakiś pracownik ASO na podstawie nr VIN podaje ten PIN poczekałem ze 2 tyg. śledząc wątek i dostałem odpowiedni PIN, sprawdzony, działa. Życzę powodzenia w poszukiwaniach i pozdrawiam Ciebie i wszystkich właścicieli hydrowozów.
    arturartur24
    Level 12  
    Naprawdę wiem co to pin nie jestem aż takim matołkiem;) Przy wyborze opcji wymiana bsi( ograniczony dostęp do platwormy technicznej) wyskakuje ekran TELEKODOWANIE a poniżej cztery gwiazdki - przyjmują tylko cyfry ale ich nie pokazują - prubowałem nawet zamiast 01134 wpisać 1134 i nadal nic.
    radlom
    Level 12  
    Napisałem szerzej dlatego że wielu czyta więc żeby wyjaśnić sprawę, z tego co ja się orientuję to cyfrowy kod jest 5-cio znakowy i w Lexii właśnie jest 03114 a w PP2000 - 01134, a jeśli chodzi o kod 4 znakowy właśnie potrzebny przy zmianie BSI i kodowaniu kluczy to mój jest literowo-cyfrowy, literki wielkimi znakami i ten PIN jest przypisany do VIN. Tyle wiem i tyle mojej porady. Rozumiem, że jesteś trochę sfrustrowany swoimi kłopotami z autkiem ale raczej nie pod mój adres powinna byc skierowana ta frustracja, raczej podziękowanie za odpowiedź się należy. Pozdrawiam
    arturartur24
    Level 12  
    Nie mam nic przeciw Twoim wypowiedziom, tylko to naprawdę nie chodzi o PIN tylko o kod do TELEKODOWANIA, mam pp2000 25.01 może w tej wersji jest już inny kod do telekodowania niż był dawniej.....
    radlom
    Level 12  
    Inaczej. Czy masz zainstalowany PP200 czy DiagBox ? Bo jeśli masz normalnie instalowany PP2000 to nic mi nie wiadomo na ten temat żeby nawet po upgrad'e do wyższej wersji nie działał ten kod do telekodowania. Za to w DiagBox jest nowsza wersja Lexii i PP2000 nie wiem jak w PP2000 ale w tej nowej Lexii to jest potrzebny do telekodowania taki numer seryjny jak np. w Windows wiele członów po 4 lub 5 znaków i tego kodu nie dostaniesz chyba że od koncernu PSA za euro jako legalny zarejestrowany użytkownik/warsztat, więc może tu leży twój problem
    arturartur24
    Level 12  
    Mam normalnie zainstalowany pp2000 ale wcześniej miałem diagboxa , odinstalowałem go zanim zainstalowałem pp2000
    Stani12
    Level 28  
    Kod jest przypisany do auta a nie do programu. Kłania się ASO lub sczytanie BSI i wygenerowanie kodu.

Moderated By Pawel wawa:

Człowieku, przestań w końcu pisać bzdury jak zielonego pojęcia nie masz! Ostatni raz zwracam uwagę. Jeszcze jeden bzdurny post i wylecisz z forum.

radlom
    Level 12  
    Ja jestem świeżo po instalacji, bo nie wiem czemu ale skusiłem się na tego DiagBoxa w wersji 7.02 już niby zarejestrowanej i niestety nie chciał się łączyć z autem więc go wywaliłem i robiłem już to kilka razy 2 lub 3 i za każdym razem ponowna instalacja Lexii czy PP2000 wymagała praktycznie postawienia Windy od nowa bo DiagBox zostawia jakieś śmieci i nie chce się potem instalować albo źle działa, więc polecam, wywalić wszystko, postawić od nowa czysty system i zainstalować PP2000 lub Lexie i sprawdzić czy działa. Ja instalowałem jakąś starą wersję Lexii a potem dawałem normalny upgrade przez neta i ściągnęła mi wszystkie dostępne aktualizacje i o dziwo wszystko działa, PP2000 na razie nie stawiałem bo mam cytrynkę i nie jest mi na razie potrzebny więc nie będę się wymądrzał, ale poprzednim razem też tak zrobiłem z PP2000 i nie pamiętam do jakiej aktualizacji doszedłem ale ten kod działał bo robiłem coś koledze w 206 i chodziło normalnie. Najlepiej wejdź sobie na forum Peugeota http://peugeotklub.pl i poszukaj wątków o PP2000 tam naprawdę są fachowcy nie to co na formum Cytryny www.klub.citroen.triger.com.pl tam temat Lexii jest zakazany przez moderatora i tego typu wątki często znikają z forum. Skazani na banicję zainicjowaliśmy powstanie forum http://www.lexia.fora.pl/ gdzie trochę mało się dzieje ale zawsze można coś podpatrzeć i się czegoś dowiedzieć - polecam.
    arturartur24
    Level 12  
    Zrobiłem formata.... i dalej ten sam problem prosi mnie o czterocyfrowy kod do telekodowania :(
    arturartur24
    Level 12  
    Chciałem poustawiać BSI pod moje auto;)

A jakiego diagboxa masz którą wersje , ja miałem z nim problemy , moje auto to peugeot 206 1999r
    piotrekwoj1
    Level 39  
    Spróbuj wbić swój pin od auta ten sam co do kodowania immo.
    arturartur24
    Level 12  
    Pinu się nie da wpisać ponieważ zawiera litery , tam som cztery gwiazdki jak wpisuje cyfry to przeskakuje z jednej do drugiej a jak wpisuje litere to nie przeskakuje
    mk-tronic
    Level 17  
    pytanie do autora jak zakończyła się twoja historia ? walczę z tym samych ,nie mogę dopisać bsi do xary picasso i tez używam diagboxa,zastanawiam sie czy problem w sofcie czy faktycznie potrzebny specjalny 4 cyfrowy kod do kodowania bsi prócz pinu który posiadam.
    sly_1978
    Level 20  
    mk-tronic wrote:
    pytanie do autora jak zakończyła się twoja historia ? walczę z tym samych ,nie mogę dopisać bsi do xary picasso i tez używam diagboxa,zastanawiam sie czy problem w sofcie czy faktycznie potrzebny specjalny 4 cyfrowy kod do kodowania bsi prócz pinu który posiadam.

Kod dostępu w ASO załatwiłem bez osobistego fatygowania się. Skan dowodu osobistego oraz rejestracyjnego. Poproś nie o kartę tylko o nalepkę kodowa. Różnica w cenie spora. Czas oczekiwania jakiś tydzień.
    mk-tronic
    Level 17  
    Tak.ale ja pytam o czy potrzebny specjalny kod do dopisania bsi prócz pinu do imo.pin immo mam