Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

elektronika w baterii NP-FS11 w DSC-F505

dedopl 29 Sie 2004 21:05 2278 9
  • #1 29 Sie 2004 21:05
    dedopl
    Poziom 26  

Mama probem czasem bateria dziala bez problemowo a czasem jej sie cos odwidzi i wyswietla komunikat "only infoLITHIUM baterry"
    w akumulatorze jest jej troche napakowane i o dziwo ogniwa sa polaczone rownolegle,moze ktos doradzi lub ma padnieta taka baterie.

• #2 30 Sie 2004 17:11
    commor
    Poziom 25  

Można kupić zamiennik jak mówi sprzedawca - japońskiej produkcji.
    Cena się waha w granicach 180 zł - niestety.
    Z oryginałami jest gorzej tzn z ich dosępnościa a cena od 350 wzwyż.
    Ja akurat używam takich baterii FS11, 21 i 31 czyli 2, 4 i 6 ogniwowych połączonych równolegle w kamerze PC-1 oraz taj najmniejszej w aparacie też Sony, ale gorszym i starszym od 505.
    Uszkodzoną mam troche taką, ale w innym wymiarze jest do niej elektronika - bo jest to FS21.
    Ma ona wymiary - ta elektronika - 23x27 mm no i zapewne inne ciut parametry - nobo przecież ma InfoLITHIUM.
    Ale nie jest z nią jeszcze tak źle - próbuję jej uzywać oraz ją oszukiwać.
    Ostatnio podłączyłem pod nią (poprzez 7805) spory akumulator 6 V no i ... oszukałem kamerkę.
    Pomimo tego, ze wyświetlała już 0 min - dizłała jeszcze z godzinkę.
    Zabawy takie moga chyba drogo kosztować (uszkodzeniem kamery) no ale cóż - raz się żyje...

• #3 31 Sie 2004 08:31
    dedopl
    Poziom 26  

Hmnn dzieki za rade "tez popieram dewize raz sie zyje :)" a prowizorka jest najtrwalsza juz nie raz sie o tym przekonalem!!!
    Wracajac do tematu baterii elektronika w FS21 Jest chyba taka sama (inne ma tylko parametry pojemosciowe) co w FS11, nie posiadam orginalnej ladowarki do tej baterii ale na czasem jak potrzebuje ide do sasiada kamerzysty laduje w okolo 3 godziny i ladowarka twierdzi ze jest ok (mozliwe) wkladam do aparatu i znow ciekawostka czasem jest ok w sensie bateria ok i czas pracy na niej wg aparatu okolo 74min,ale czasem nie jest tak pieknie jak jej cos sie odwidzi wyswietla "only infoLITHIUM battery" zauwazylem ze jak zaras po wlaczeniu bawie sie zoomem ,tak jakby zapomina o komunikacie i puzniej jest ok.
    A z tym 7805 sprawdze,podpinasz ja zamiast baterii jak rozumiem ,i wyglada to cos jak orginalny zamiennik zamiast baterii w orginalnym rozwiazaniu SONY,
    pewno widziales wkladasz taka pseldo baterie wypuszczasz kabelek przez otwor w klapce i do ladowarki :).
    potrzeba matka wynalazku.

• #4 31 Sie 2004 09:25
    commor
    Poziom 25  

Cytat:
    A z tym 7805 sprawdze,podpinasz ja zamiast baterii jak rozumiem ,i wyglada to cos jak orginalny zamiennik zamiast baterii w orginalnym rozwiazaniu SONY,
    pewno widziales wkladasz taka pseldo baterie wypuszczasz kabelek przez otwor w klapce i do ladowarki .
    potrzeba matka wynalazku.

Absulutnie NIE!
    Ten 7805 to tylko ograniczenie napiecia do tego 6V akumulatora, chociaż nie wiem czy w ogóle potrzebny.
    Natomiast podłączam go równolegle do oryginalnych ogniw - a więc użycza on tylko napięcia.
    Po drodze jaest natomiast naturalnie jeszcze elektronika, która "dba" o resztę i to ją (jak pisałem) tym dodatkwoym akumulatorem oszukałem - bo na wyświetlaczu było o min. a kamerka pracowała jeszcze z godzinę.
    Aparat podejrzewam żre duuuuużo mniej wiec akumulatorek starczyłaby na więcej.
    Wniosek z tego wszytskiego jest taki, ze oczywiście oryginalny FS21 mam rozebrany
    W zwiazku z tym twierdzę na 99%, że elkektronika musi być inna - bo jest umiejscowiona na "przestrzeni" czterech ogniw - a nie dwóech jak to musi byc w przypadku 11 - której nie rozbierałem.
    Ładowarkę oczywiście mam z wyświetlaczem (czas do naładowania, czas do naładowania na full, czas do końca ładowania) oryginalną AC-VQ11, za którą w Sony krzyczą ponad 700 (!) zł.
    Koledze właśnie do 505 załatwiłem niezbyt oryginalną łądowarkę za ok. 150 zł - produkcji CHINA, ale z wymiennym koszyczkiem (na różne baterie) przeznaczonym na właśnie FS11, 21, 31.
    Koleżka bardzo sobie ją chwali - tym bardziej, że ma pewną wyższość nad
    oryginałem - bo można ładować baterie w zapalniczce samochodowej.
    No to tyle, pozdrawiam
    commor
    No to tyle

• #5 03 Wrz 2004 13:11
    dedopl
    Poziom 26  

A wiesz moze czym zastapic akumulatory??? moze masz sprawne 2 sztuki akumulatorow do NP-FS11???
    jak sie mnie wydaje kazdy z nich ma po 3.6v???? jeszcze nie rozkladalem tego pakietu na czesci.
    ale w zaden sposob nie moge naladowac elektronika jest ok bo gdy podpinam inne zrodlo wtedy chodzi ok.wiec wina akumulatorów.

• #6 03 Wrz 2004 16:03
    commor
    Poziom 25  

No więc właśnie nie ma na rynku chyba taaaaakich.
    Chciałem swoją dać do "regeneracji", ale gościu który się tym zajmuje zawodowo zaproponował mi tylko zamiennik, czyli inaczej mówiąc nową.
    O cenach juz pisałem.
    Ja podłączyłem taki spory 6 V akumulatorek (z ograniczeniem 7805) - trochę nieporęczne ale może praktyczne.
    Miał od wymiary 2-3 paczek papierosów.
    Pozdrawiam
    commor

• #7 03 Wrz 2004 16:42
    dedopl
    Poziom 26  

JA natomiast zastanawiam sie nad dwoma akumulatorami od SONY CMD-C1 sa identczne wielkosciowo i tez maja napiecie 3.6v przy czym na allegro juz sa 900mAh,zastanawiam sie czy rusz ale powinien,wiem ze w jakims BOSHu byly bardzo podobne akumulatory tylko nie wiem co to za model bo malo u nas taich wynalazkow.

• #8 04 Wrz 2004 10:35
    commor
    Poziom 25  

a bateryjka od telefonu - super - nie wpadłem na to :oops:
    Ale podejrzewam, że bez elektroniki i tak ani rusz!
    Chociaż ja mam aparatke starszej generacji (dsc-p50) do którą można zasilić albo FS11 albo dwoma zwykłymi "paluszkami".
    Dlatego aparat się nie "burzy" jak się coś tam kombinuje - tzn. nie wysyła informacji ONLY LITHIUM BATERRY please.
    Ale w kamerze PC-1 juz nie mam tak luksusowo - ale dzięki tej "fabrycznej" elektronice ją oszukuję.
    Pozdrawiam
    commor

• #9 04 Wrz 2004 18:45
    dedopl
    Poziom 26  

Jak mi wypali z tymi akumulatorkami to zaraz na alektrodzie lub na priva wysle ci zdjecia :) powinno sie udac przy odrobinie szczescia :)

• #10 04 Wrz 2004 21:01
    commor
    Poziom 25  

OK! Byłbym dźwięczny!
    To i ja bym w końcu zrobił porządek ze swoimi ogniwami.
    Z góry dzięki i pozdrawiam!
    commor

Black Friday do -15%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Ferguson