Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Monitorowanie zużycia energii z produktami Belkin Conserve

pseven 18 Cze 2010 16:51 3166 7
  • Monitorowanie zużycia energii z produktami Belkin ConservePrzedstawiciele firmy Belkin zapowiedzieli uzupełnienie linii produktów Conserve o nowe akcesoria. Firma wychodzi z założenia, że w dobie popularyzacji coraz większej liczby urządzeń elektrycznych i elektronicznych, ich użytkownicy potrzebują łatwych i szybkich rozwiązań monitorowania i zarządzania energią. Szacuje się, że w typowym gospodarstwie domowym rocznie zużywa się niepotrzebnie średnio ilość energii elektrycznej, przekładającą się na kwotę rzędu 250 zł. Z badań przeprowadzonych na zamówienie firmy wynika również, że 81% ankietowanych, mając świadomość niepotrzebnego zużycia energii dokonałaby kroków w kierunku jego ograniczenia. W tym celu powstał produkty linii Conserve, do których należą urządzenia o nazwach: Insight, Smart AV, Valet i Socket. Pierwszy z nich pozwala na monitorowanie, rejestrację i kalkulację kosztu zużycia energii w pojedynczym gniazdku elektrycznym. Smart AV to listwa zasilająca z funkcją automatycznego odłączania zasilania odbiorników, które przechodzą w stan gotowości. Conserve Valet z kolei stanowi stację ładowania przenośnych urządzeń, posiadających gniazdo USB, o podobnej funkcjonalności jak listwa Smart AV. Analogiczne, stacja odłącza zasilanie urządzeń, które przeszły w tryb ładowania podtrzymującego. Ostatni produkt – Conserve Socket to adapter na pojedyncze gniazdko wyposażony w wyłącznik czasowy. Ceny poszczególnych elementów linii Conserve wynoszą od 10 do 40 dolarów amerykańskich.

Monitorowanie zużycia energii z produktami Belkin Conserve

Źródło:
    http://www.belkin.com/pressroom/releases/uploads/06_15_10ConserveAdditions.html

• #3 18 Cze 2010 19:21
    Maticool
    Poziom 19  

Kompaktowe urządzenia do pomiaru energii elektrycznej "na gniazdko" już dawno są na rynku i to na NASZYM rynku. Najczęściej można je znaleźć pod nazwami "Watomierz" lub "Miernik zużycia energii elektrycznej" i kupić już za 30 zł. Sam jestem posiadaczem jednego takiego ustrojstwa. Nie wiem jak z dokładnością takiego pomiaru - biorąc pod uwagę szerokie zakresy prądów i różne typy odbiorników w naszych domach, miernik za 30 zł może nie radzić sobie z tym najlepiej ale jakiś pogląd na zużycie daje i można pewne wnioski co do oszczędności wysnuć.
    Szybko okazuje się np., że wszelkie standby'e na których psy wieszają ekolodzy (przez małe "e"), to mały "pikuś" (zazwyczaj urządzenia te są poniżej 1W) - dużo więcej można zaoszczędzić wyłączając monitor kiedy odchodzimy na dłuższą chwilę od komputera czy np. odrobinę rozważniej otwierając lodówkę.

• #4 18 Cze 2010 20:09
    *zaba*
    Poziom 13  

Te urządzenia bardzo się przydają, ponieważ one nie tylko mierzą ile prądu zużywamy ale także odłączając zasilanie jeśli ładowarka przechodzi w tryb ładowania podtrzymującego i to jest bardzo dobra funkcja tego urządzenia.
    Dajmy na to że ładujemy komórkę przez całą noc ok 7-8h telefon przykładowo naładuje się w 5 godzin a później to tylko niepotrzebnie zużywa ładowarka energie a takie urządzenie automatycznie odłącza zasilanie.

• #5 18 Cze 2010 23:29
    trance123
    Poziom 20  

No właśnie przechodzi w stan-by czyli podtrzymuję telefon 1/10 mocy.Więc powodzenia z ładowarka żeby zwróciło Ci się te 30 PLN.A Wszystko podłączać do 1 listwy żeby się wyłączyło to jakaś paranoja by była.Jak kolega wyżej wspomniał wyłącz monitor zgaś światło jak Cie nie ma w pokoju itp.Zapomniałeś o tym ze taka listwa i kontakt tez musi pobierać energie zęby wyłączyć ładowarkę.Zgadzam się z kolegą wyżej bezsens

• #6 18 Cze 2010 23:45
    Frog_Qmak
    Poziom 25  

Bez obrazy, ale bzdury piszecie...
    zachęcam do poczytania sobie dyskusji na naszym forum o tym, ile energii zużywają urządzenia... okazuje się, że jednemu z forumowiczów nowa wieża pobierała jakieś 30 czy 40 wat, nie pamiętam dokładnie ile, dość powiedzieć, że tyle, co żarówka.

Owszem, nazywają odkryciami watomierze, które nie o dziś są dostępne w Polsce. Może ładowarka to nie najlepszy pomysł, bo faktycznie pobiera niewiele. Ale te listwy to świetny pomysł. Sam mam zwykły mechaniczny programator dobowy i musiałem mu dorabiać soft-start, żeby urządzenia nie cierpiały ciągłego włączania, tak jest wszystko w jednej listwie. Kilka-kilkanaście godzin oszczędności NA CZYSTO, w zależności od dobowego rytmu domowników. A w biurze? Pełen luksus, czysta monotonność, od 8 do załóżmy 18, potem urządzenia są wyłączone. Ale wracając do domu. Załóżmy, że 1 wat na nowy telewizor, kolejne 10 na satelitę, 5 na dvd i 15 na wieżę, bez st-by na przekaźniku. Ciekawy jestem, ilu z Was wyłącza te monitory ku chwale środowiska. Fajnie się mówi, ale nawet mnie by się nie chciało. Proste rozwiązania są najskuteczniejsze, jedna listwa w salonie na sprzęt RTV, jedna do komputera, monitora, drukarki i głośników [tak, tak, oba bez st-by a jakie zasilanie...] i mamy realne oszczędności nie robiąc niczego.

wystarczy się przełamać na nazwijmy to "rozsądną ekologię", albo chociażby na zysk...

• #7 19 Cze 2010 12:53
    trance123
    Poziom 20  

FroQ_Qmak rozumiem do czego dążysz i nie zaprzeczam wcale,że nie można zaoszczędzić tylko osobiście wszystkie kable RTV mam schowane za szafką tak jak gniazdko i ciężko by było mi tak wyłączać RTV.Kompa i tak wyłączam na listwie na końcu.Dobrym rozwiązaniem było by urządzenie,które podpina się np po bezpieczniku i nastawiamy jakąś wybraną moc jeżeli moc pobierana na tej lini jest mniejsza wyłącza całą linie +jakis soft start tak jak mówisz.Jak dla mnie było by to coś w co bym na pewno zainwestował.Może takie coś już jest na rynku ?

• #8 19 Cze 2010 14:22
    MasterMatan
    Poziom 21  

Ta czarna listwa jest bardzo dobra, w pierwszy slot podłącza się PC a w resztę slotów pozostałe urządzenia, gdy komputer się wyłączy zostaną wyłączone również pozostałe urządzenia podłączone do listwy.

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo