Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VOLVO v70 99r 2.4 benzyna ustawienie regulatora faz rozrządu

18 Cze 2010 17:08 17559 1
  • Poziom 1  
    Jak ustawić regulator faz rozrządu w volvo v70 2.4 benzyna. Jeśli ktoś posiada schemat ustawienia z opisem lub inne informacje to będę bardzo wdzięczny.

Popraw pisownię, p. 8.2, inaczej post trafi do kosza,
    manta.
  • Poziom 31  
    witam. jeżeli jeszcze sobie nie poradziłeś z regulatorem to objaśniam ci jak go ustawić. Rozumiem, że pasek synchroniczny masz zdjęty. Ustaw wał korbowy na znaki [przednie koło paska rozrządu ma wypust, który trzeba zgrać ze znakiem na bloku silnika, tylko wiedz, że nie jest to GMP!] następnie zablokuj wałki rozrządu w ich końcach przyrządem [narz. specjalne]. Zakładam, że w tym momencie masz wymienione uszczelniacze z przodu i z tyłu wałków, bo potem będzie z tym problem. Załóż umyty i wysuszony regulator na wałek na którym wcześniej był montowany [ssący, wydech lub na obu]. Regulator ma jałowy luz- luz regulacji. Musisz ten regulator ustawić w ten sposób, aby kręcąc nim w kierunku normalnej pracy silnika oparł się o koniec swojej regulacji. Rób to z założonym na regulator kołem paska przykręconym do regulatora na środkach fasolek, aby w chwili dokręcania centralnej śruby regulatora znaki na kole rozrządu pokryły się ze znakami na osłonie paska. Krótko i w najprostszy sposób powiem tak: zmienność faz rozrządu działa na tej samej zasadzie co zmiana zapłonu - w trakcie pracy silnika działa tylko w kierunku przyspieszenia, więc w przypadku wałków rozrządu muszą one pracować w punkcie "O" lub wcześniej, a to powoduje ciśnienie oleju przesuwając wałek do przodu. Myślę że zrozumiesz moje pokręcone gadanie. Pozdro.