Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Chłodziarka Polar CZN3002 - potrzebny schemat!

pawel_k 29 Aug 2004 22:16 2611 2
Optex
    pawel_k
    Level 2  
    Pilnie potrzebuję schemat panelu sterowania + jego podłączenia w układzie chłodziarko-zamrażarki Polar CZN 3002.
    Mam następujący problem występujący od nowości, tj. około 3,5 roku.
    Raz na jakiś czas (kompletnie niepowtarzalny: raz na 3 miesiące, raz na tydzień) na wyświetlaczu pokazuje się alarm oznaczający zbyt wysoką temperaturę w zamrażarce. Odczyt tej alarmowej temperatury wykazuje jej wzrost w komorze do np. +3 st C. Przed wystąpieniem alarmu nie było jakichkolwiek zaników zasilania!!! Drzwi od zamrażarki były poprawnie zamknięte!
    Występujące zdarzenia skłaniają mnie raczej do wniosku iż są to błędne alarmy - pewności jednak nie mam i nigdy nie wiem czy tak na prawdę żywność nie uległa rozmrożeniu i ponownemu zamrożeniu.
    Będę zobowiązany za jakąkolwiek pomoc...
  • Optex
    User removed account
    User removed account  
    pawel_k
    Level 2  
    O.K., ale dzieki niemu będę znał (lub domyślę się) specyfikacji i sposobu podłączenia osprzętu (czujniki temperatury, agregaty itp.). Dzięki temu natomiast będę wstanie wykonać nową, własną elektronikę (kawałek CPU z programem) pozbawiąną tak dziwnych wad.
    Co do pomiaru temperatury to jak tłumaczyłem w prosty sposób jest to niemożliwe, gdyż za każdym razem, jak "przyłapię" moją zamrażarkę na takim numerze, to jest już po wszystkim. Być może godzinę wcześniej była nieprawidłowa temperatura, ale ja nigdy nie wiem kiedy była (nastąpi) ta godzina.
    A tak na marginesie, to właśnie jestem na ukończeniu rejestratora temperatury aby spróbować wychwycić ten niuans.
    W dalszym ciągu proszę o schemat, a ja już wiem co z nim, zrobię.