Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przeniesienie numeru linii miejskiej Linksys SAP3102 + PAP2T

duss 18 Cze 2010 20:37 2242 5
  • #1 18 Cze 2010 20:37
    duss
    Poziom 10  

Witam serdecznie:

ktoś robił Przeniesienie numeru linii miejskiej Linksys SAP3102 + PAP2T?
    Coś w tym stylu :
    lub

Znalazłem w sieci : pewien opis , ale coś mi nie działa...wiec dgyby ktoś miał rozwiązanie to chętnie posłucham.

0 5
    Załączniki:
  • #2 19 Cze 2010 12:53
    jlmrafael
    Poziom 18  

Napisz co rozumiesz pod pojęciem przeniesienie numeru. Dla mnie oznacza to że chcesz przynieść swój dotychczasowy numer telefonu np. TP do operatora VoiP. Nie widzę problemu. Chętnie pomogę ale napisz co tak naprawdę chcesz zrobić bo kompletnie nie kumam.

Jeże chciałeś podpiąć linię miejską to urządzenie musi mieć port FXO, jeżeli posiada tylko FXS to tego nie zrobisz.

0
  • #3 19 Cze 2010 15:53
    duss
    Poziom 10  

właśnie dlatego dałem powyżej 2 rysunki wizualizujące problem.

mam centrale tel w firmie i potrzebuje np jej wew nr 50 przenieść do siebie do domu ;)
    przykład:
    - ktoś w firmie podnosi swój wew i wbija 50 i odzywa się słuchawka u mnie w domu,
    - ja podnoszę słuchawkę u siebie w domu wpisuje dowolny nr tel i wychodzę z linii mojej firmowej.

0
  • #4 19 Cze 2010 16:41
    jlmrafael
    Poziom 18  

Zastanawiałem się chwilkę nad tym i nie wydaje mi się, aby przy sprzęcie którym dysponujesz było to możliwe. Bramka PAP2 jest tylko klientem VoIP i potrzebuje serwera do działania. Model SAP3102 niestety nie ma możliwości bycia takim serwerem, ale można do niego podpić linie miejską. Nie wiem jaką centralką dysponujesz, ale podejrzewam, że skoro używasz takich urządzeń nie oferuje ona współpracy z VoIPem.

Czyli podsumowując, nie uda się skonfigurować połączenia w taki sposób aby zachowywało się ono jako wewnętrzne przy użyciu wyłącznie twojej infrastruktury, połączonej internetem oczywiście.
    Inne rozwiązania. Możesz podpiąć bramkę w domu do jakiegoś operatora VoIP, najlepiej takiego samego jak w miejscu pracy (model SAP3102), gdyż połączenia wewnątrz sieci bardzo często są darmowe - najlepiej jakby ten operator oferował numery telefonów (np. IPCall - tanio i solidnie) to uprości konfiguracje. Teraz trzeba się jakoś podłączyć do centralki w firmie. Można tu wykorzystać właśnie port FXO w SAP3102 i do niego podpiąć centralkę analogową (jedną z jej linii wewnętrznych). Na koniec (przyznam że nie znam modelu SAP3102) w tej bramce trzeba by było ustawić przenoszenie połączenie pomiędzy portami analogowym i VoIP lub ustawić w bramce przekierowanie na numer VoIP.

AKTUALIZACJA
    Ściągnąłem sobie instrukcje do SAP3102 i powiem Ci, że jak najbardziej masz możliwość takiego połączenie wszystkiego jak opisałem powyżej. Przekierowanie w bramce ustawiasz w zakładce Voice - PSTN User.

Cfwd Sel1 Caller - wpisujesz numer telefonu który będzie forwardowany (przekierowywany) do Cfwd Sel1 Dest
    Cfwd Sel1 Dest - Wpisujesz numer na który połączenie z numeru Cfwd Sel1 Caller ma być przekierowywane. Jeżeli to pole jest puste wówczas linia analogowa jest blokowana przez dostępem do VoIP.

Powyższe opcje przetłumaczone z instrukcji. Więcej informacji znajdziesz zaglądając właśnie do niej na str. 53. Instrukcje pobierzesz np. stad: Link

P.S Jeżeli chciałby pomyśleć o prawdziwej integracji usług VoIP z liniami analogowymi (i nie tylko) proponuje zainteresować się centralką Asterisk (postawisz praktycznie na każdym Linuxie). Jej możliwości są praktycznie nie ograniczone i jest całkowicie za Free - ewentualnie jedyną kasę jaką musisz wydać są pieniądze na zakup odpowiednich kart rozszerzeń do POTSa, ISDNa czy nawet całych traktów E1. Po odpowiedniej konfiguracji i rozbudowie uzyskasz centrale, która przewyższy swoimi możliwościami centrale warte nawet kilkadziesiąt tysięcy. Ja "zakochałem" się w niej do tego stopnia, że używam jej nawet na swoim domowym serwerku.

0
  • #5 04 Maj 2011 18:25
    cannawpz
    Poziom 9  

Witam,
    Walczę też z tym problemem. Mam:
    PSTN - SPA3102 - LAN - PAP2T - Tel. analogowy.

Zasugerowałem się tym:
    http://www.bramkivoip.pl/sklep/bramki_voip1/linksys_spa3102eu_1,p1594007360
    Niestety, cwaniacy chcą 123zł za podanie jak skonfigurować te bramy do przeniesienia linii analogowej - tel.

Sam znalazłem kilka konfiguracji.
    Po polsku:
    http://www.fen.pl/index.php?go=2&act=3&fileid...8b3302be&crc=0958a158f064c7516a19c3e5b136016e

Choć ciekawszą jest ta:
    http://forum.voxilla.com/cisco-linksys-sipura...spa3012-lan-spa3012-analogue-phone-42834.html

Co z tego skoro nic z tego nie działa. Sprawdzałem na centrali DGT i mam podejrzenia co do parametrów linii tel. Np. standardowo napięcie na linii 30V a u mnie w DGT mam 48V, albo impedancja dzwonienia. Jest High, a w opcjach jest coś dla Polski!
    Czy to jest to, czy coś innego nie wiem. Jedno widać od razu: nie ma przejścia w SPA 3102 między częścią VoIP a PSTN.
    POMÓŻCIE
    Z góry dziękuję

0