Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

NIKE pilota Piec Gazowy

Dracon 18 Cze 2010 22:00 2096 6
  • #1 18 Cze 2010 22:00
    Dracon
    Poziom 2  

Witam mam problem z piecem gazowym, gdy włączam ciepłą wodę chwile leci potem przestaje, dzwoniłem do specjalisty powiedział że to problem może być z ciśnieniem sprawdzałem to ciśnienie i jest na 3,5 a specjalista mówił że ma być pomiędzy 1 a 2 i teraz chciałbym prosić o pomoc w ustawieniu tego ciśnienia na takim miejscu jakie powinno być. Dodam jeszcze że z pieca na dole kapie woda.

Jak nie będzie wstanie tego naprawić to proszę o jakieś instrukcje jak zgasić wogóle ten piec żeby nie narobił więcej szkód.

0 6
  • #2 18 Cze 2010 23:42
    mirrzo

Moderator na urlopie...

Spuść wodę z kotła do ciśnienia rzędu 1 - 1,2 bara. Powinno być właśnie tyle na zimnej instalacji. Jeżeli rośnie ciśnienie podczas ogrzewania wody, to masz problem z naczyniem przeponowym - musisz uzupełnić gaz.

0
  • #3 18 Cze 2010 23:46
    Dracon
    Poziom 2  

"puść wodę z kotła do ciśnienia rzędu 1 - 1,2 bara." Właśnie nie za bardzo wiem jak nigdy tego nie dotykałem. I czy mógł by pan powiedzieć czy mogę to zostawić na noc? Bo jutro zadzwonię do jakiegoś fachowca żeby to naprawił .

0
  • Pomocny post
    #4 18 Cze 2010 23:52
    mirrzo

Moderator na urlopie...

Może być :)
    Ale to będzie kosztowało. Nie lepiej samemu ? Na schemacie w instrukcji kotła wskazany jest zawór spustowy. Wystarczy lekko odkręcić i obserwować manometr. Potem zakręcić i "jazda"
    Dopiero po tych zabiegach, jeżeli nie zadziała, wołaj serwisanta

0
  • #5 19 Cze 2010 10:04
    Dracon
    Poziom 2  

Już wszystko wyczytałem w tej instrukcji napisane jest że powyżej 3 bara nadmiar większy zostanie wylany. Przekręciłem zawór spustowy (do połowy) mimo trudności lecz nic nie schodzi poniżej 3. Coś jeszcze trzeba przekręcić oprócz tego spustowego?

0
  • Pomocny post
    #6 20 Cze 2010 11:34
    mirrzo

Moderator na urlopie...

Zawór spustowy, to taka śrubka z dziurką. Jak ją odkręcisz, to woda powinna zlecieć całkowicie. Może nie to pokręcałeś

0
  • #7 24 Cze 2010 00:52
    Dracon
    Poziom 2  

Dziękuje za pomoc już po problemie można zamknąć temat.

0