Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Silnik Perkins 3-cyl. problem z cisnieniem oleju.

18 Cze 2010 22:21 7045 6
 • Poziom 14  
  Mam od niedawna problem z cisnieniem oleju w silniku Perkins 3-cylindowym produkcji Bułgarskiej zamontowanym w wózku widłowym, Po odpaleniu silnika wszystko jest w porządku tylko jak złapie temperatury od kilku dni na wolnych obrotach zapala się lampka od smarowania Jaka może być przyczyna tego spadku cisnienia oleju.
 • VIP Zasłużony dla elektroda
  Oczywiście pomiar realnego ciśnienia oleju w silniku już przeprowadziłeś?
 • Poziom 24  
  Powód może (ale nie musi) być błahy - zużyty olej w układzie smarowania silnika lub awaria czujnika ciśnienia oleju.
  Przede wszystkim zrób pomiar manometrem ciśnienia w układzie smarowania (wykręć czujnik ciśnienia oleju i wkręć manometr).
 • Poziom 14  
  Czujnik cisnienia oleju wymieniłem i dalej to samo a z pomiarem cisnienia oleju jest kłopot nie wkręcę czujnika bez wymątowania silnika bo to jest wózek widłowy i wszystko jest upchane na maxa.
 • Poziom 26  
  Skoro na drugim czujniku jest dokładnie to samo - wniosek oczywisty. Silnik do roboty. Jaki olej masz tam zalany, tak z ciekawości zapytam?
 • Poziom 24  
  kjn6000 napisał:
  Czujnik cisnienia oleju wymieniłem i dalej to samo a z pomiarem cisnienia oleju jest kłopot nie wkręcę czujnika bez wymątowania silnika bo to jest wózek widłowy i wszystko jest upchane na maxa.

  Z doświadczenia wiem że niektóre nowe czujniki nie działają poprawnie, ja w C-3603P kilka sprawdziłem i dopiero któryś z kolei działał poprawnie. Polecam poszukać oryginalnego angielskiego czujnika ciśnienia oleju do MF255 (taki z małą śrubeczką do regulacji), bo te polskiej produkcji - szkoda gadać.

  Jak mogłeś wymienić czujnik ciśnienia bez wyjmowania silnika to zapewne można w jego miejsce zamontować wąż gumowy (ciśnieniowy) i do niego manometr. Polecam wąż i manometr z T25 (Władimirec) trzeba tylko u tokarza dorobić odpowiednią przelotkę blok-wąż (można wykorzystać stary czujnik ciśnienia ze względu na calowy gwint i szczelnie dospawać końcówkę na wąż), i manometr instalujesz tam gdzie jest wolne miejsce. Koszt przeróbki niewielki a zawsze można zerknąć na manometr i wiadomo jak jest ze smarowaniem.

  PS. Zakładam że jest to taki sam silnik jak w C-3603P/MF255.
 • Poziom 14  
  Drugi czujnik cisnienia oleju wykręciłem z silnika w ciągniku gdzie pokazywał cisnienie dobrze jerzeli bym miał wskażnik cisnienia oleju na przewodzie to bym zapewne wkręcił a ja mam zegar złączony z gwintem.Zrobie tak wjade wózkiem na kanał wtedy od spodu z łatwością odkręce miskę olejową i obejrzę panewki a co do oleju to zalany jest mineralnym 15W/40.