Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Outlook Express - maile>1MB (błąd wysyłki).

wigunia 18 Cze 2010 11:15 3506 11
  • #1 18 Cze 2010 11:15
    wigunia
    Poziom 8  

Hmmm... Co prawda mam ciut inny problem, ale dotyczy on Outlook Express'a.
    Program działał bez zarzutu przez długi czas, jednakże pewnego dnia się zbuntował i podczas moich prób wysyłania maili powyżej 1 Mb pasek stanu wysyłania dochodzi prawie do końca, a następnie wyskakuje komunikat o treści "Wystąpiły błędy podczas przetwarzania żądanych zadań. Obejrzyj listę błędów, aby uzyskać więcej szczegółów"
    Ku memu zdziwieniu w zakładce "błędy" jest całkiem pusto, a w zakładce "zadania" po nazwie zadania "Wyślij 1 wiadomość/wiadomości za pomocą...." jest stan "Ostrzeżenia".
    Chciałam podkreślić, że:
    - program bez problemu wysyła mail'e o mniejszej pojemności niż 1 Mb wiec nie jest to kwestia uwierzytelniania, a zwłaszcza, że to już sprawdzałam :p;
    - sprawdzałam w "Opcjach" Outlooka, że nigdzie nie jest ustawione ograniczenie pojemności ;
    - sprawdzałam na serwerze nie ma też zaznaczonych żadnych opcji rozmiarowych maila;
    - komunikat wyskakuje, a wysyłane maile dochodzą .

Z góry dziękuje za wszelkie sugestie, bo nie chce za każdym razem dzwonić i dopytywać się czy mail doszedł :( .

0 11
  • #2 18 Cze 2010 23:04
    Lzep
    Poziom 39  

Cytat:
    - sprawdzałam w "Opcjach" Outlooka, że nigdzie nie jest ustawione ograniczenie pojemności ;
    No bo w Outlooku nie będzie - ograniczenia może ustawiać właściciel serwera pocztowego, z którego korzystasz ! Np. moje konto w firmie "puszcza" załączniki do ok. 6.5MB, czyli 10MB po zakodowaniu w standardzie MIME.

0
  • #3 19 Cze 2010 00:30
    wigunia
    Poziom 8  

Też mi się tak wydawało, ale wolałam uprzedzić możliwe propozycje, które udało mi się wykluczyć.
    To jest właśnie konto firmowe :P
    Nie jest to kwestia ograniczenia serwera, gdyż 2 dni wcześniej wypuszczało wszelkie mail'e (nawet o pojemności 15 MB).
    Może jakieś jeszcze sugestie??

0
  • #4 19 Cze 2010 18:22
    Lzep
    Poziom 39  

wigunia napisał:
    Może jakieś jeszcze sugestie??
    Najprostsza sugestia, to zwrócenie się z pytaniem do admina Waszej poczty ! Można jeszcze skonsultować się z koleżankami/kolegami z firmy, czy też mają takie problemy ? Skoro to firmowe konto, to tam (u admina serwera) trzeba szukać odpowiedzi - my tu nic mądrego nie wymyślimy :D.

0
  • #5 19 Cze 2010 19:26
    artaa
    Poziom 43  

wigunia napisał:

Program działał bez zarzutu przez długi czas, jednakże pewnego dnia się zbuntował i podczas moich prób wysyłania maili powyżej 1 Mb :( .

Sprawdź czy nie zbliżyłeś się do granicy 2gb dla plików dbx.

0
  • #6 19 Cze 2010 21:38
    Lzep
    Poziom 39  

A Ty sprawdź komu odpowiadasz -> wigunia (Young Lady), więc należy odpowiadać we właściwej formie, czyli nie "Sprawdź czy nie zbliżyłeś się" tylko "Sprawdź czy nie zbliżyłaś się".
    PS.
    Moderator "jankolo" zupełnie bez powodu usunął mój post z taką właśnie sugestią jak powyżej ! Czyżby kolega moderator nie rozróżniał płci userów ? A może jest bezpłciowy ?

Moderowany przez jankolo:

Blokuję możliwość zmiany postu.

0
  • #7 19 Cze 2010 21:49
    jankolo
    VIP Zasłużony dla elektroda

Lzep napisał:
    Moderator "jankolo" zupełnie bez powodu usunął mój post z taką właśnie sugestią jak powyżej ! Czyżby kolega moderator nie rozróżniał płci userów ? A może jest bezpłciowy ?

Kolega raczy kłamać na forum publicznym. Wyjaśniam:
    Post, który został przeze mnie usunięty, mało, że nie miał związku z tematem, to jeszcze zawierał inwektywę. Oto dowód:
    Outlook Express - maile>1MB (błąd wysyłki).
    Chociaż mogłem już wtedy wyciągnąć konsekwencje regulaminowe, to tego nie zrobiłem. Jak się okazuje, postąpiłem źle.
    Za kłamstwa na forum publicznym oraz za kolejne pisanie postów off-topic karzę kolegę blokadą możliwości pisania do dnia 30.06.2010.

0
  • #8 19 Cze 2010 23:58
    wigunia
    Poziom 8  

@arta, ale jesli by to była kwestia zbliżania się do 2 gb w dbx wówczas bym nie mogła w ogóle wysyłać mail'i (wiem bo miałam to parokrotnie), a te mniejsze bez problemu wychodzą - nawet 20 na raz :P
    @Lzep, hmm.... admin naszej poczty?? Chodzi Ci o providera naszej poczty czyli Agnat?? Czy o firmowego informatyka??
    Agnat, nic nie zmieniał. Firmowy informatyk nie odbiera telefonu (hmmm.... czyżby bał się jakie mu zadam tym razem pytanie??)
    Nikt inny w firmie nie ma tego problemu.
    Nio jak to nic mądrego nie wymyślicie?? A kto ma wymyślić jak nie śmietanka specjalistów??

Moderowany przez jankolo:

Teksty będące typowym off-topic usunąłem. Nie rób tak więcej.

0
  • Pomocny post
    #9 20 Cze 2010 00:04
    artaa
    Poziom 43  

Nikt w firmie nie ma, a czy używacie tago samego PC z tym samym OE?
    Chyba nie? Jakiej wielkości są obecnie pliki dbx, ile tożsamości jest w OE?

0
  • #10 20 Cze 2010 20:02
    wigunia
    Poziom 8  

Nie no każdy używa swojego kompa.
    Hmmm.... a reszta pytań jest zbyt trudna jak na niedzielny wieczór :P Sprawdzę to jak rano dotrę do pracki :P

0
  • #11 20 Cze 2010 21:24
    artaa
    Poziom 43  

Od razu spytaj administratora czy u niego wszystko OK, i nic się przy twoim koncie nie "pomieszało".

0
  • #12 21 Cze 2010 09:13
    wigunia
    Poziom 8  

Ojoj... Jesteście wspaniali :=)) Bardzo dziękuje. Zawsze patrzyłam tylko na .dbx w skrzynce odbiorczej, a tu elementy wysłane przekroczyły mi magiczną wartość 2 gb.
    Sprawa rozwiązana w związku z tym pozwalam sobie zamknąć temat :=))

0