Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mitsubishi Pajero ll -problem z turbiną

19 Cze 2010 10:33 8585 7
  • Poziom 15  
    Witam. Samochód jak w temacie. Pytanie cóż to za urządzenie-podejrzewam, że jakiś ogranicznik obrotów turbiny. Nie chcę pisać głupot ale potrzebuję nazwy tego mechanizmu oraz pomocy w stwierdzeniu usterki. W terenówce kompresor nie spełnia swojego zadania- nie wtłacza powietrza do intercoolera. Turbo napewno jest uszkodzone ale nie wykluczam również tego "ogranicznika"
    https://obrazki.elektroda.pl/7_1276935545.jpg
    Dolne cięgno (wyprofilowany pręt) steruje dźwignią, która wychodzi z turbo. Dźwignią tą można poruszać góra-dół bez żadnych oporów, nawet przy pracującym silniku, niezależnie od jego obrotów- a to chyba nie dobrze? Owy regulator również ma straszne luzy osiowe.Teraz sobie pomyślałem, że mógłbym podać jakieś ciśnienie z zwykłej sprężarki do króćca tego ustrojstwa i zobaczyć jak się zachowuje. Oryginalnie do króćca podawane jest ciśnienie z wyjścia turbiny (po czym wysnułem, że to jakaś regulacja).
  • Sklep HeluKabel
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Siłownik regulacji nadciśnienia ładowania, masz silnik 2,5, ciśnienie ładowania 0,7 bara. Często pęka żeliwna obudowa, a dokładniej gniazdo zaworu. Jak podejmiesz decyzje o wymianie to zwróć uwagę bo były dwa typy, z chłodzeniem wodnym i bez.
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 15  
    Nie no Koledzy nigdy w was nie wątpiłem ale te odpowiedź przeszły moje najśmielsze oczekiwania. Powiedzcie mi jeszcze czy gdy zdjąłem przewód zasilający intercooler, zwiększyłem obroty silnika do 3000 , a turbina nie pracowała tak jak powinna nawet pomimo ręcznego przestawiania tego cięgna-to czy może być to również jakieś uszkodzenie turbiny?
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Dalej to są niestety dywagacje, zdejmij przewód dolotowy i sprawdź czy wirnik się obraca.
  • Poziom 15  
    Wirnik się obraca ale przykładając do "wylotu" turbiny rękę to nie jest to. Omijając turbo silnik nawet lepiej się wkręca na obroty.
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    No to niestety szukanie turbiny.
  • Poziom 15  
    Witam. Umknął mi mój temat ale tak naprawdę problem został usunięty dopiero około trzech miesięcy temu. Na początek naprawiliśmy sprężarkę, a później wymieniliśmy jeszcze regulator nadciśnienia. Silnik nie do poznania. Dziękuję za pomoc.