Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czytnik RFID na platformie mbed

g_maly 19 Cze 2010 13:52 4587 3
  • Czytnik RFID na platformie mbed
    Projekt czytnika RFID połączonego z systemem Twitter jest świetnym przykładem zastosowania oraz możliwości, jakie drzemią w platformie mbed. Urządzenie po odczytaniu kodu RFID łączy się z serwisie Twitter i wysyła określoną wiadomość.

Sam kod programu jest prosty i krótki dzięki zastosowaniu bibliotek mbed. Do budowy potrzebne będą tylko dwa dodatkowe moduły: czytnik RFID oraz złącze Ethernet.
    Platforma mbed oparta jest na procesorze ARM i dla mniej zaawansowanych projektantów może być świetnym rozwiązaniem podczas nauki. Umożliwia ponadto zaznajomienie się z kodem oraz bibliotekami przed dokonaniem zakupu. Platforma zapewnia również wiele testowych programów dla początkujących.

Specyfikacja platformy mbed znajduje się tutaj
    Poniżej znajduje się film przedstawiający cały proces tworzenia projektu.

Link

Strona projektu:http://mbed.org/cookbook/RFID-Tweeter
    Źródło:http://hackaday.com/2010/06/17/no-nonsense-mbed-development-demo/

Fajne! Ranking DIY
    Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz kartę SD 64GB.
    O autorze
    Specjalizuje się w: komputery, informatyka, sprzęt komputerowy
    g_maly napisał 295 postów o ocenie 9, pomógł 0 razy. Mieszka w mieście Piwniczna Zdrój. Jest z nami od 2009 roku.
    szymon122
    Poziom 38  
    Projekt fajny ale gdzieś go na necie już widziałem
    I chyba dobrze rozumiem że mbed to coś podobnego do arduino?
    Sam jestem posiadaczem arduino i jestem z niego bardzo zadowolony :D
    jasek2
    Poziom 22  
    Genialna sprawa. Czy dobrze rozumiem że USB jest tylko do zaprogramowania i zasilania, a status uaktualniany jest bez użycia komputera? Szkoda, że cena ten platformy to 50€ :(.
    praca.gg
    Poziom 1  
    Witam
    Jestem początkujący w zabawie z elektroniką ale chciał bym sobie coś takiego kopić.
    Gdzie w Polsce można dostać mbed i czym różnią się modele LPC2368 oraz LPC1768 i który lepiej kopić.