Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Połączenie komputera z telefonem Samsung c3050

Messi10 19 Jun 2010 19:13 30148 9
    Messi10
    Level 9  
    Cześć ! !
    Posiadam telefon marki Samsung c3050 wraz z kartą pamięci microSD 2gb. Do tego telefonu kupiłem sobie kabel USB, abym mógł połączyć się z komputerem. Wraz z kablem dostałem płytkę ze sterownikiem do tego kabla. Gdy połączyłem telefon z komputerem przez kabel USB uruchomił mi się kreator znajdowania nowego sprzętu w którym pisało, że pomaga zainstalować oprogramowanie dla: CUSTT13 Development Platform (nie mam zielonego pojęcia co to znaczy). Kreator nakazał mi włożyć płytkę instalacyjną tego urządzenia jeżeli ta płytka była dołączona. Tak też zrobiłem . Gdy włożyłem płytkę ze sterownikem , kreator automatycznie wyszukiwał na niej sterownika. Niestety. Po tej operacji kreator pokazał mi taki napis:NIe można zainstalować tego sprzętu.
    Nie jednokrotnie powtarzałem operację ale nic nie pomogło !
    Chciałbym aby w moim ,,Moim komputerze" pojawiła się ikona z ,,Dyskiem wymiennym"
    Dodam jeszcze, że kiedyś miałem ten sam problem ale przez przypadek pojawiła mi się ikona ,, Dysku wymiennego"
    PLEASE ! ! ! pomóżcie mi aby ta ikona znowu mi sie pojawiła
    Dane sprzętu:
    Telefon: Samsung c3050
    Karta pamięci: Kingston microSD 2GB
    Kabel USB: (pod samsunga) USB l760
    Z góry dzięki ! ! !
    tomrom1985
    Level 30  
    Dysk wymienny powinien pojawić się jak przełączysz telefon w taki tryb. Czy po podłączeniu kabla do komputera z podłączonym telefonem na telefonie coś się wyświetla?
    Messi10
    Level 9  
    Gdy podłączam telefon do komputera, na wyświetlaczu w telefonie pojawia się napis ,,Podłączono kabel USB" - gdy odłączam, ukazuje mi się napis ,,Kabel USB odłączony''. Wejście na kartę w telefonie jest nie możliwe, ponieważ wejście do karty odgradza mi napis : Karta pamięci w użyciu
    Messi10
    Level 9  
    Dobra, dzięki, spróbuje.

Dodano po 46 [minuty]:

A jednak się UDAŁO ! ! ! DZIĘKI ! ! !
    Problemem był brak sterownika, oprogramowanie Samsung PC Studio miło potrzebny sterownik i wszystko działa ! ! !
    homac
    Level 12  
    witam
    czy ktoś wie jak zmienić tryb usb w samsungu C3050? Nie mogę się połaczyć z kompem (próbowałem na PC studio, New PC Studio, sterowniki usb zainstalowane). Gdy podłącze kabel wyskakuje komunikat "Kabel USB zostal podlaczony" pokazuje zawartość jako dysk wymienny, a w programie Samsung PC studio cały czas jest "nie podłączony".
    homac
    Level 12  
    Fragment specyfikacji tego telefonu ze strony http://www.samsungmobile.pl/komorki/samsung-c3050-specification:

Łączność Bluetooth: Tak, wersja 2.0 (Dial Up, File Transfer, PIM)
    USB: Tak, wersja 2.0
    WAP: Tak, 2.0 HTTP Stack
    Tryb pamięci USB: Dial Up, File Transfer, PIM, MTP, Mass storage
    Wi-Fi Nie
    Moduł GPS Nie

Czy opis "Tryb pamięci USB: Dial Up, File Transfer, PIM, MTP, Mass storage" - nie oznacza także innych funkcji połączenia USB (modem, przesył danych, pamięć) ?
    Brzymeq
    Level 32  
    Dial up czyli działa jako modem, File transfer i Mass storage jako wymiana pamięci. PIM i MTP nie mam pojęcia. Dla testu wziąłem teraz nówkę sztukę z pod lady, podłączam do kompa z PC Studio 7 i nic. Nie wykrywa ani ręcznie ani automatycznie.

To tak samo jak z Nokią 1661 w której wg. producenta jest mp3, owszem jest ale ogranicza sie do dzwonków mp3 które są wbudowane.
    homac
    Level 12  
    W telefonie nie trzeba nic przestawiać. Problemem jest to, że New PC Studio nie działa prawidłowo pod Win XP (próbowałem z Service Pack 2 i 3, kilka razy instalowałem ten program).
    Ściągnąłem sobie program New PC Studio wersja 1.5.1.10064_2 (http://www.samsung.com/pl/consumer/mobile-phone/mobile-phones/slide/GT-C3050MKAXEO/index.idx?pagetype=prd_detail&tab=support).

Sprawdzałem wszystko na innym kompie z systemem Win 7 i wszystko działa. Tryb tel. można wybrać w programie.

Wszystko działa.
    Pomógł format i instalacja systemu od nowa. Poprzednio nie działało mimo że system też był ledwo co po instalacji.