Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Połączenie komputera z telefonem Samsung c3050

Messi10 19 Cze 2010 19:13 29548 9
  • #1 19 Cze 2010 19:13
    Messi10
    Poziom 8  

Cześć ! !
    Posiadam telefon marki Samsung c3050 wraz z kartą pamięci microSD 2gb. Do tego telefonu kupiłem sobie kabel USB, abym mógł połączyć się z komputerem. Wraz z kablem dostałem płytkę ze sterownikiem do tego kabla. Gdy połączyłem telefon z komputerem przez kabel USB uruchomił mi się kreator znajdowania nowego sprzętu w którym pisało, że pomaga zainstalować oprogramowanie dla: CUSTT13 Development Platform (nie mam zielonego pojęcia co to znaczy). Kreator nakazał mi włożyć płytkę instalacyjną tego urządzenia jeżeli ta płytka była dołączona. Tak też zrobiłem . Gdy włożyłem płytkę ze sterownikem , kreator automatycznie wyszukiwał na niej sterownika. Niestety. Po tej operacji kreator pokazał mi taki napis:NIe można zainstalować tego sprzętu.
    Nie jednokrotnie powtarzałem operację ale nic nie pomogło !
    Chciałbym aby w moim ,,Moim komputerze" pojawiła się ikona z ,,Dyskiem wymiennym"
    Dodam jeszcze, że kiedyś miałem ten sam problem ale przez przypadek pojawiła mi się ikona ,, Dysku wymiennego"
    PLEASE ! ! ! pomóżcie mi aby ta ikona znowu mi sie pojawiła
    Dane sprzętu:
    Telefon: Samsung c3050
    Karta pamięci: Kingston microSD 2GB
    Kabel USB: (pod samsunga) USB l760
    Z góry dzięki ! ! !

0 9
  • #2 19 Cze 2010 20:48
    tomrom1985
    Poziom 30  

Dysk wymienny powinien pojawić się jak przełączysz telefon w taki tryb. Czy po podłączeniu kabla do komputera z podłączonym telefonem na telefonie coś się wyświetla?

0
  • #3 20 Cze 2010 18:10
    Messi10
    Poziom 8  

Gdy podłączam telefon do komputera, na wyświetlaczu w telefonie pojawia się napis ,,Podłączono kabel USB" - gdy odłączam, ukazuje mi się napis ,,Kabel USB odłączony''. Wejście na kartę w telefonie jest nie możliwe, ponieważ wejście do karty odgradza mi napis : Karta pamięci w użyciu

0
  • #4 20 Cze 2010 23:51
    Brzymeq
    Poziom 32  

Polecam wywalić to co dostałeś z kablem i zainstalować samsung pc studio, tam będziesz miał sterowniki odpowiednie, te mogą być po prostu nieodpowiednie.

0
  • #5 21 Cze 2010 21:33
    Messi10
    Poziom 8  

Dobra, dzięki, spróbuje.

Dodano po 46 [minuty]:

A jednak się UDAŁO ! ! ! DZIĘKI ! ! !
    Problemem był brak sterownika, oprogramowanie Samsung PC Studio miło potrzebny sterownik i wszystko działa ! ! !

2
  • #6 07 Paź 2010 23:05
    homac
    Poziom 12  

witam
    czy ktoś wie jak zmienić tryb usb w samsungu C3050? Nie mogę się połaczyć z kompem (próbowałem na PC studio, New PC Studio, sterowniki usb zainstalowane). Gdy podłącze kabel wyskakuje komunikat "Kabel USB zostal podlaczony" pokazuje zawartość jako dysk wymienny, a w programie Samsung PC studio cały czas jest "nie podłączony".

0
  • #7 08 Paź 2010 10:42
    Brzymeq
    Poziom 32  

Ten telefon pracuje tylko jako pamięć masowa.

0
  • #8 08 Paź 2010 13:20
    homac
    Poziom 12  

Fragment specyfikacji tego telefonu ze strony http://www.samsungmobile.pl/komorki/samsung-c3050-specification:

Łączność Bluetooth: Tak, wersja 2.0 (Dial Up, File Transfer, PIM)
    USB: Tak, wersja 2.0
    WAP: Tak, 2.0 HTTP Stack
    Tryb pamięci USB: Dial Up, File Transfer, PIM, MTP, Mass storage
    Wi-Fi Nie
    Moduł GPS Nie

Czy opis "Tryb pamięci USB: Dial Up, File Transfer, PIM, MTP, Mass storage" - nie oznacza także innych funkcji połączenia USB (modem, przesył danych, pamięć) ?

0
  • #9 11 Paź 2010 11:20
    Brzymeq
    Poziom 32  

Dial up czyli działa jako modem, File transfer i Mass storage jako wymiana pamięci. PIM i MTP nie mam pojęcia. Dla testu wziąłem teraz nówkę sztukę z pod lady, podłączam do kompa z PC Studio 7 i nic. Nie wykrywa ani ręcznie ani automatycznie.

To tak samo jak z Nokią 1661 w której wg. producenta jest mp3, owszem jest ale ogranicza sie do dzwonków mp3 które są wbudowane.

0
  • #10 12 Paź 2010 08:28
    homac
    Poziom 12  

W telefonie nie trzeba nic przestawiać. Problemem jest to, że New PC Studio nie działa prawidłowo pod Win XP (próbowałem z Service Pack 2 i 3, kilka razy instalowałem ten program).
    Ściągnąłem sobie program New PC Studio wersja 1.5.1.10064_2 (http://www.samsung.com/pl/consumer/mobile-phone/mobile-phones/slide/GT-C3050MKAXEO/index.idx?pagetype=prd_detail&tab=support).

Sprawdzałem wszystko na innym kompie z systemem Win 7 i wszystko działa. Tryb tel. można wybrać w programie.

Wszystko działa.
    Pomógł format i instalacja systemu od nowa. Poprzednio nie działało mimo że system też był ledwo co po instalacji.

0