Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ecs k7vza i win xp

Casio 30 Sie 2004 10:38 1120 4
  • #1 30 Sie 2004 10:38
    Casio
    Poziom 13  

Witam.Mam nadzieję,że dobrze trafiłem.Po zainstalowaniu win xp ,zainstalowałem również sp1,póżniej dla sprawdzenia poprawności działania grę i tu zaczęły się problemy.Na każdej jednej grze czy programie instalowanym z płyty windows wywala błędy crc,mainApp.cab,jeszcze coś było z otwieraniem .cab chyba uszkodzone itd.Myślałem ,że to wina sp1 i wywaliłem jego ale jest to samo a nawet gorzej już powtórnie niemożna jego zainstalować gdyż "instalator nie może zweryfikować integralności pliku update.inf.Upewnij się,że usluga kryptograficzna jest uruchomiona na tym komputerze".Odnalazłem tą usługę w panelu sterującym\usługi ale nie mogę jej uruchomić.Dodatkowy problem jest taki,że wolałbym już nieinstalować xp gdyż instalacja niepójdzie na gf 5200, tylko na zwykłej rivie tnt2 a tą już oddałem.Dodam ,że hdd skanowałem,formatowałem ,użyłem nawet progsa firmowego Maxtor i przeszedł wszelkie testy-zero błędów.Dysk podzielony jest na dwie partycje.Płyta gł.to ecs K7VZA ,być może tak mysłę,że potrzebne śa do niej jakieś stery ale w menadzerze urządzeń wszystkie urządzenia są prawidłowo zainstalowane.

Proszę o pomoc

Pozdrawiam

0 4
  • #2 30 Sie 2004 10:56
    -dziadek-
    Poziom 12  

Spróbuj tego

Włóż płytkę z WinXP uruchom kompa z konsolą odzyskiwania systemu polecenie cd\windows\system32\config i wpisać:
    ren software software.bad
    ren system system.bad
    copy \windows\repair\system
    copy \windows\repair\software
    i restart kompa
    zostaną zresetowane wszystkie ustawienia systemu i aplikacji ale powinno pomóc, zainstaluj następnie stery z płyty CD do płyty głównej, głównie Via4in1 bardzo ważne, bez tego ani rusz.

0
  • #3 30 Sie 2004 14:06
    f-lexa
    Poziom 15  

W najgorszym przypadku moze okazac sie,ze to sprzet(pamieci, plyta, proc) a nie oprogramowanie

0
  • #4 30 Sie 2004 21:47
    Casio
    Poziom 13  

Już po kłopocie,przynajmniej częściowo:okazało ,że problem leży w przerwaniach.IRQ są identyczne(11)zarówno dla karty graficznej jak i muzycznej sound blaster live i modemu.Po wyjęciu dwóch tych urządzeń wszystko śmiga aż miło.Jednak pozostały ustawienia przerwań,jak to zrobić?

0
  • #5 31 Sie 2004 09:10
    -dziadek-
    Poziom 12  

Poprzemieniaj karty miejscami na płycie głównej, jeśli to nie pomoże to masz ustawienia w BIOSie do zmiany Przerwań IRQ i możesz wymusić jakie urządzenie ma pracować na przerwaniu

0