Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Sklep ElwronSklep Elwron
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Clio II klimatyzacja

19 Cze 2010 21:31 10162 14
  • Poziom 9  
    Witam wszystkich.
    Mam problem z Clio.
    Otóż nie mogę uruchomić klimatyzacji. Jest napełniona, czujnik na rurce dobry a kompresor się nie chce załączyć.
    Co jest najciekawsze, że po wduszeniu przycisku od klimy, silnik pracuje jakby klima była. Czyli obroty podnoszą się.
    Pompę sprawdziłem i działa przekaźniki sprawne.
    Zastanawiam się może komputer steruje nią i nie daje sygnału.
    Może ktoś wie, gdzie zajrzeć i co jeszcze sprawdzić?
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 43  
    Sprawdź rocznik w dowodzie rejestracyjnym bo ,,clio II,, to marna informacja
  • Poziom 9  
    clio 2006 r 1.5 dci campus, klimatyzacja ręczna.
  • Poziom 18  
    Napisałeś że po załączeniu silnik reaguje zwiększając prędkość obrotową myślę, że warto by sprawdzić czy sygnał dochodzi do sprężarki.
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 9  
    właśnie że nie dochodzi
  • Poziom 43  
    Sprawdź sterowanie i zasilanie przekaźnika sprzęgła kompresora
  • Poziom 9  
    właśnie że nie dochodzi

Dodano po 1 [minuty]:

sprawdziłem przekaźniki i działają a dalej nie wiem jak idzie sterowanie
  • Poziom 43  
    Plus po zapłonie, sterowanie masą z ECU
  • Poziom 21  
    Wejdź w silnik i odczytaj błędy, (silnik decyduje o pracy klimy) wejdź w parametry i sprawdź jakie ciśnienie widzi w klimie (czujniki są do kitu i padają na różne sposoby robiąc w konia)
  • Poziom 9  
    dzisiaj jeszcze zauważyłem że wentylator nie chce się włączyć gdy woda się nagrzeje.Może ma to jakiś wspólny wątek
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Zeskanuj sterownik silnika, odczyt usterek i podgląd parametrów pracy. Na podstawie czego piszesz, że czujnik (presostat) na rurce klimy jest sprawny?
  • Poziom 9  
    ponieważ wymontowałem go z innego sprawnego auta
  • Poziom 9  
    Panowie wynik zdziwi nie jednego, blokada tkwiła w komputerze musiał się zablokować. Najdziwniejsze jest to że błędu nie było nigdzie, dopiero po teście podzespołów się odblokował i klima ruszyła.
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    :?: Czytałeś to co pisałem?? :D
  • Poziom 9  
    tak czytałem tylko mnie to strasznie zdziwiło że może coś takiego w takiej postaci wystąpić. Dziękuję wszystkim za pomoc.