Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

prośba jak zwiększyć moc siłownika elektromagnetycznego????

20 Cze 2010 02:09 1473 4
 • Poziom 9  
  Witam mam mały problem i chciałbym zasięgnąć waszej porady mianowicie zakupiłem siłownik elektromagnetyczny do otwierania klapy rzekomo miał mieć uciąg nawet do 40kg ale okazało sie ze tylko na obrazku i po prostu nie ma siły otwierać klapy:/ dokładnie nie wiem na jakie napięcie jest siłownik bo niema napisane ale skoro samochodowy to zapewne na 12V..Moje pyt brzmi:
  Czy jeśli zastosuje przetwornicę 12V na 24V z natężeniem 5-6A zwiększy to siłę uciągu?? Ewentualnie proszę o jakieś rady jak w inny sposób mógłbym to zrobić..Czy można zwiększyć w jakis sposób samo natężenie prądu docierającego do siłownika i czy zwiększy to moc??
  z góry dziękuje
 • Poziom 30  
  Podwyższenie napięcia zwiększy siłę ale może się spalić uzwojenie, trzeba by go przewinąć na wyższe napięcie lub jeżeli uzwojenie się zmieści grubszą średnicą druta nawojowego zwiększy się prąd.
 • Poziom 27  
  Jeżeli towar nie jest zgodny z opisem to masz chyba prawo do zwrotu. Jaka kolwiek przeróbka raczej sensu nie ma. Możesz go rozkręcić, ale okaże się że nie ma miejsca na grubszy drut i po ptokach.
 • Poziom 32  
  Te 40 kG to prawdopodobnie jak rdzen jes tprzyciagniety(wciagniet , nie znam konstrukcji) ale aby przyciagnac trzeba duzo wiecej energii , jesli chcesz aby to wyrwalo z sila ok 40kG to musialbys np ladowac kondensator o dosc duzej pojemnosci do 10X napiecie czyli ok 120V i w momencie zalaczenia rozladowac przez cewke , niestety potrzeba ok 100razy wiecej energii niz podczas normalnej pracy , cewka wytrzyma.

  Proszę o korzystanie z przycisku prośba jak zwiększyć moc siłownika elektromagnetycznego???? przed wysłaniem postu. Błędy ortograficzne/ gramatyczne nie będą tolerowane, regulamin pkt 15.
  "Poprawna polszczyzna źródłem sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym!"
  Wpis moderacyjny dotyczy wszystkich piszących w temacie!
  Nie kasować wpisów moderacyjnych!
  Proszę to poprawić.
  [_P_]
 • Poziom 17  
  Czy aby na pewno jest to siłownik elektromagnetyczny, może jest to zwykły siłownik elektryczny z silniczkiem taki jak się stosuje do opuszczania szyb czy zamykania zamków. Do otwierania klapy bardziej by się nadawał właśnie z silniczkiem - ma jednakowy uciąg w całym zakresie działania.