Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo - zmiana systemu na Windows 7

20 Cze 2010 10:28 6360 7
  • Poziom 8  
    Witam.
    Jestem posiadaczem laptopa z Lenovo N500 z zainstalowanym systemem Windows Vista jednak posiadam Windows 7 i chcę się na ten system "przesiąść".

Ale mam pytanie jak to zrobić. Chciałbym mieć "czysty" system więc chciałbym sformatować całą partycję z system z poziomu instalatora i normalnie zainstalować Siódemkę, nie bawić się w upgrade tylko od razu Windows 7. Czyli zainstalować system tak jak na normalnym komputerze stacjonarnym.

Mam jednak wątpliwość co do tego czy nie będzie problemu ze sterownikami/oprogramowaniem na tym komputerze? Tzn. czy nie będzie mu brakować jakiś sterowników, a jeśli tak to sobie je "weźmie" z ukrytej partycji? I czy nie wynikną jakieś komplikacje jeśli tak zrobię?

Wydaje mi się, że nie powinno być problemów, ale ze względu na inną specyfikę instalowania systemów na laptopach i tych ukrytych partycji chciałbym rozwiać wątpliwości.

Pozdrawiam

• Poziom 43  
    A nie prościej jednak sprawdzić na stronie Lenovo czy sterowniki dla Windows 7 są? Jeżeli nie to spisać identyfikatory urządzeń i sprawdzić na stronach ich producentów dostępność driverów.
    Kombinowanie z potencjalną możliwością odstępu do "ukrytej" partycji ( skoro jest ukryta, to nie ma możliwości, by Windows 7 coś z niej sobie "wziął"), by przekonać się np., że któryś ze sterowników Visty nie pasuje wydaje mi sie wyjątkowo okrężną i życzeniową drogą do celu.

Po skompletowaniu informacji o driverach (i ew. ich samych) zostaje włożyć płytę z Windowsem 7 i rozpocząć procedurę instalacyjną (dokonując również repartycjonowania czy formatowania wg życzenia).
  • Poziom 38  
    Moja propozycja to format partycji "C" i instalacja 7
    Wszystkie sterowniki znajdziesz na http://www.lenovo.com/pl/pl/

Ukrytą partycję Recovery z Vistą też bym usunął, ale to już twój wybór.
    Ja usunąłem po przyniesieniu laptopa do domu i postawiłem system od nowa bez zbędnych śmieci jakie zainstalowałyby się przy pierwszym uruchomieniu laptopa i instalowałyby się nadal w trakcie użytkowania.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 12  
    Mi sie nie udalo na stronie lenovo odszukac sterownikow pod win 7 do twojego lapka.

Ale sproboj poszukac konkretnie po numerze seryjnym itd.

Ostatecznie mozesz kombinowac z podgrywaniem sterownikow do kazdego podzespolu oddzielnie ;)
  • Poziom 38  
    Jeśli nie ma do Windows 7 to instaluje się do Windows Vista.
    Mam Lenovo z Windows 7 to wiem :D
  • Poziom 18  
    Ja w Lenovo zrobiłem upgrade z Visty na 7 i mam wszystkie sterowniki z partycją recovery bez dodatkowych zabiegów- wszystko z automatu.
  • Poziom 35  
    Nie szkoda pieniędzy na kolejny Windows?
    (zysk wątpliwy przy normalnej eksploatacji. a jak sprzet na gwarancji to dodtkowy kłopot)