Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ford Mondeo MK3 2001 Błąd czujnika skrętu c1278 c1280

20 Cze 2010 11:59 7146 3
  • Poziom 2  
    Witam
    Ford Mondeo MK3 2,0 2001r pojawił się problem z czujnikiem kąta skrętu kierownicy ( błąd c1278 i c1280 ). Czy ktoś może mi pomóc. Czy do wymiany jest cały czujnik, czy wystarczą jakieś ustawienia? Jeśli można ustawić to jak to zrobić. Świeci się kontrolka ESP, a po skręcie kierownicą w czasie jazdy na chwilę załącza się ABS. :cry::?:
  • Poziom 1  
    Cześć. Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, to podjedź do kogoś, kto ma WDS/IDS i zrób kalibrację konta skrętu kierownicy. Zwykle po ustawieniu zbieżności jest z tym problem. Jeśli masz niedaleko do Grudziądza, to zapraszam do mnie.
    512267340
    www.czescimondeo.pl
  • Poziom 2  
    Witam. Próbowałem robić kalibrację ale okazało się, że dwie ścieżki w czujniku nie przepuszczają sygnału tak że czujnik do wymiany. Dzięki za odpowiedź.
  • Poziom 21  
    Witam podepnę się pod temat bo tylko to znalazłem ford mondeo 2.0 tdci Mk3 2005 rok błędy mam takie c1279. c1282. U1900 i U2202 objawy są takie świeci się abs i esp i nie pokazuje po odpaleniu kilometrów i włańczają się kreseczki na wyświetlaczu i nie pokazuje prędkości. Licznik podmieniłem dalej to samo abs pompę podmieniłem to samo czujnik pod kierownica podmieniłem to samo czujnik koło lewarka podmieniony i to samo i zauważyłem jedna ciekawa sprawę do tego czujnika koło lewarka dochodzi 6 kabli mam masę i plus 12 po odpaleniu i już nic więcej. Znalazłem koło bezpieczników kostkę od tego czujnika kabelki sprawdziłem są ok ale zauważyłem że w kostce z drugie strony to dochodzą tylko 2 przewody plus i minus czy może ma ktos schemat abs do tego Forda samochód taki został kupiony z tą przypadłości i nie wiadomo jak to działało pozdrawiam.