Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

vw bora 1,9 TDI głośno gwiżdżąca turbina

20 Cze 2010 12:01 7066 5
  • Poziom 9  
    Bardzo głośno gwiżdże mi turbina,im większe obroty tym głośniejsza,a osiągi są bez zmian,co morze być przyczyną takiej pracy,jeśli do tej pory była cicha
  • Poziom 27  
    Widać że się pomału kończy. Sprawdź luzy na turbinie
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 35  
    Trzeba sprawdzić czy nie przeładowuje, jeśli ciągle będzie pompowała około 1500 mbar to oczywiście, że będzie ją słychać - odczytaj wartość rzeczywistego ciśnienia doładowania Vagiem to będziesz wiedział.
  • Poziom 22  
    1. tak jak gada leinadzs zdejmij wąż doprowadzający powietrze do turbiny i spróbuj poruszać wirnikiem na boki itp jeśli lata jak głupi turbo do regeneracji, jeśli ma minimalne jest ok
    2. tak jak gada Sztomel zrób logi vagiem i jak turbina przeładowuje to będzie świstać jak głupia
    3. wg mnie mógł ci rozszczelnić się dolot czyli jakiś wąż mógł lekko się sunać i tak słychać ja...
  • Poziom 9  
    Dziękuje za wszystkie porady,posprawdzałem tak jak sugerowaliście,ale to i tak nie pomogło,ponieważ jeśli turbina zaczyna gwizdać,i nic nie wskazuje że jest zepsuta,po własnych próbach sprawdzenia to trzeba ją,i tak zregenerować.
    W moim przypadku była wina turbiny,która miała luzy na łopatkach i obcierały o obudowę,zbyt długie jeżdżenie na gwiżdżącej turbinie powoduje pękanie łopatek,które mogą uszkodzić silnik