Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[E50] Nokia - resetuje się po zdjęciu simlocka.

20 Cze 2010 12:03 1765 9
  • Poziom 12  
    Witam.
    Zakupiłem ostatnio telefon jak w temacie. Posiadał on simlocka na Orange, a że potrzeba była na innego operatora więc udałem się do pewnego sklepu w celu zdjęcia simlocka.. Fajnie szybko to zrobili ale jak obecnie go użytkuję to uciążliwe jest jego ciągłe resetowanie... Pojawia się biały ekran z napisem Nokia po czym powraca do normalnego stanu. Nie ma zasady kiedy się resetuje - raz przy pisaniu sms raz przy dzwonieniu. Moje pytanie... Czy panowie mogli mi coś namieszać podczas ściągania simlocka? Reset kodem nic nie pomaga, bateria też jest ok...
  • Poziom 25  
    Zanieś z powrotem to tego serwisu, bo coś najwidoczniej źle zrobili.
    sam tego nie naprawisz.
  • Poziom 17  
    A uzywales go wczesniej? Mozliwe ze taki kupiles. Jesli wylacza sie w pierwszych 20min to wina serwisu.
  • Admin grupy GSM
    Tomasz Sz napisał:
    Fajnie szybko to zrobili ...

Skoro usługa został wykonana szybko to świadczyć to może o tym iż nie było żadnych problemów z usunięciem simlocka ( ok 15-45 min to normalny czas na taką operację) więc obecne restarty telefonu to zbieg okoliczności.
    Proponuję udać się do serwisu aby wgrali nowe oprogramowanie lub też jak czujesz się na siłach możesz to zrobić sam.
  • Poziom 12  
    No kupiłem go, ale zanim zaniosłem go do ściągnięcia simlocka nic takiego nie miało miejsca. Na karcie Orange działał normalnie i przez 2 dni nie było ani jednego reseta.
  • Poziom 33  
    Jeśli wcześniej działał ok to podejdź do komisu gdzie robili ci go i kulturalnie opowiedz o problemie.
  • Poziom 12  
    No i oczywiście Panowie powiedzieli ze to nie możliwe i że znienią mi soft za 20 złociszy.
  • Poziom 33  
    Dobrze zaproponowali. Może soft pomoże. ale umów się ze jeśli nie pomoże to nie płacisz a oni naprawiają to co zepsuli.
  • Poziom 12  
    Nie. Kończę z nimi tą zabawę. Kiedyś już się na tej ekipie przejechałem i dałem im zarobić na simlocku i nie wyszło im to. Nie będę im dalej nabijał kasy i ryzykował brakiem telefonu. Mam już umówionego serwisanta a nie jakiś amatorów których nie interesuje klient tylko jego kasa.
    Przy okazji pozdrawiam tych panów:)
  • Poziom 20  
    Zapytaj się ich czy simlocka ściągali MX-Key'em, jesli tak to powiedz, żeby zczytali telefon i zobaczyli czy mają takie cuś:

SIMLOCK invalid!
    SUPERDONGLE_KEY seems to be valid
    CMLA_KEY seems to be valid
    WMDRM_PD seems to be valid
    SIMLOCK_TEST passed
    SECURITY_TEST failed!

lub

SIMLOCK invalid!
    SUPERDONGLE_KEY seems to be invalid
    mobile power off after 3 mins
    CMLA_KEY seems to be valid
    WMDRM_PD seems to be valid
    SIMLOCK_TEST failed
    SECURITY_TEST failed!

Jesli mają coś w podobie to niech szukają rozwiązania. Nie odpuszcza swojej kasy skoro wzieli kase za simlocka to niech naprawią to. Jest to na 90% ich wina