Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

opel kadett

ismiglo 30 Sie 2004 12:54 3681 13
  • #1 30 Sie 2004 12:54
    ismiglo
    Poziom 10  

Witam. Szukam programu i schematu kabla do diagnostyki opla kadetta 1.6i za pomocą komputera. Pozdrawiam

• #2 30 Sie 2004 20:09
    stachn
    Poziom 17  

A co chcesz znaleść - jak kod błędu to do tego nie potrzeba komputera.

• #4 30 Sie 2004 23:23
    ismiglo
    Poziom 10  

Witam! Chodzi o to, że mam problemy z prawidłową pracą silnika. Może opisze swój problem. Mam opla kadetta 1.6 na wtrysku z instalacją gazową. Po uruchomieniu, silnik bardzo nierówno chodzi na benzynie a na wolnych obrotach gaśnie i nieważne czy jest ciepły czy zimny, po przełączeniu na gaz wszystkie objawy znikają. Silnik chodzi jak "nowo narodzony". Co jemu jest niewiem. Zostało wymienione:
    - sonda lambda (niewiadomo czy sprawna, bo używana)
    - świece
    - przewody
    - kopułka
    - sprawdzona pompa paliwa (sprawna)
    Układ wtryskowy nie był ruszany.
    Proszę o pomoc!
    -------------------------------------------------------------------------
    zapomniałem dodać, że cewka też była wymieniona.
    -------------------------------------------------------------------------
    scalono 2 posty
    j.

• #5 30 Sie 2004 23:32
    matadorRS
    Poziom 17  

Wiec po pierwsze. Jak uzytkujesz auto??
    Bo jesli odpalasz auto i zaraz przerzucasz na gaz to tak bedziesz miał. Komputer w aucie ma taka jedna zalete ze sie przystosowywuje. Wiec jesli jezdzisz caly czas na gazie to sie przystosował do instalacji gazowej i za jakis czas wogle nie odpalisz auta na benzynie i wtedy zajedziesz układ wtryskowy i wiele innych podzespołów. Wiec przełacz auto na bęzyne i pojezdzij nim przynajmniej troche na bezynie. Mysle ze ustarka sama zniknie. CHyba ze sie posypał układ wtryskowy. Ale to wtedy pokazywała by wspomnaina wyzej kontrolka <check>. jak cos to napisz do mnie na GG to ci pomoge 714421.

• #6 30 Sie 2004 23:46
    ismiglo
    Poziom 10  

Mam niedostepne gg teraz - wina chyba operatora? ale może na tlenie? mitex-skwierzyna(malpa)tlen.pl
    Wracając do problemu. Gdy przełączę na benzynę w trakcie jazdy silnik chodzi poprawnie przez 5 min czasami dłużej, aż do momentu, może to mi się wydaje? gdy najade wybój albo dziurę. Wtedy silnik zaczyna zwalniać aż całkiem sie wyłączy i zapali się lampka <check>

• #7 31 Sie 2004 00:17
    sigi
    Spec od samochodów

Nie wiem co masz na myśli pompa sprawdzona - musisz zmierzyć ciśnienie paliwa jakie daje pompa i sprawdzić czy zbiornik jest odpowietrzany( odkręć korek do wlewu paliwa i przejedź się autem)

Pozdrawiam.

• #8 31 Sie 2004 09:20
    ismiglo
    Poziom 10  

Dziękuję (narazie) za porady i biegnę sprawdzić usterkę. Dzięki też za stronkę z opisem gniazd ALDL tylko stronka ma trochę inny adres: http://asterka.2max.pl/aldl.html
    ----------------------------------------------------------------------------------
    Sprawdziłem odpowietrzenie zbiornika, ale to nie ta przyczyna. Gdy przełanczam na gaz jest o.k. a na benzynie silnik chodzi tak jakby nie palił na wszystkie cylindry i "pierdzi", na wolnych obrotach, ga¶nie
    ---------------------------------------------------------------------------
    Scalono 2 posty
    j.

• #9 31 Sie 2004 10:21
    zodiak318
    Poziom 34  

Spróbuj jeszcze szkasować kompa - to znaczy odpiąć klemę z akumulatora na kilka minut. Zobacz wtedy jak się zachowa na benzynie. Jeśli nadal kicha to wtedy nie jest to wina jak to ktoś napisał "przyzwyczajenia" się silnika tylko coś jest niesprawne w układzie wtryskowym. No i odczytaj kod usterki ECU.

• #10 31 Sie 2004 15:51
    stachn
    Poziom 17  

Popytaj na stronie http://traviz.ys.pl/ktk/forum - tam zresztą powinno coś być na ten temat. Co do kodów zobacz moją stronę www ( przycisk www).. Tam jest spakowana całośc mojego starego serwisu o kadecie ( strony www).. Między innymi kody i programik pomagający w lokalizacji usterek kadeta ( "kadecik").

• #11 09 Wrz 2004 10:38
    skuti1
    Poziom 13  

nie wiesz gdzie moge znalesc w kadecie aldl gniazdo?

• #13 10 Kwi 2005 16:24
    ismiglo
    Poziom 10  

Witam!
    Nareszcie się uporałem z tym oplem kadettem. Winą była pompka paliwa. Ponieważ, samochód działał na gazie jakiś czas ciężko było usterkę wybadać. Kody wyświetlane lampką błyskową pokazywały zbyt ubogi skład paliwa. Przyczyną okazał sie przewód, który jest w pompce paliwowej i łączy filterek umieszczony wewnątrz zbiornika z pompka. Był poprostu miękki jak plastelina i nie dawał odpowiedniego ciśnienia. Może ktoś będzie miał podobny problem więc niech sprawdzi i wymontuje pompkę elektryczną w zbiorniku. Pozdrawiam i zamykam post Irek

• #14 06 Sty 2006 16:19
    legez
    Poziom 9  

Witam mam pytanko. Caly czas mowimy o kadecie natopist linki do stronki http://asterka.2max.pl/aldl.html dotyczy Astry. Czy cały układ styków jest identyczny w kadecia, i gdzie się on znajduje.
    Wielkie dzięki

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo