Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ursus C-330 jako wolnobieżny

Vein 20 Cze 2010 14:14 6613 5
  • #1 20 Cze 2010 14:14
    Vein
    Poziom 22  

Witam,

Sprawa jest prosta jak konstrukcja cepa, posiadam ciągnik ursus c-330, który nie posiada dokumentów, ba, nawet nie ma nabitych numerów silnika (a c-330 nie mają numeru nadwozia ani ramy) ponieważ kiedyś rozsadziło blok, a że nigdy nie był rejestrowany (był kupiony z SKR, ale nikt się nie kwapił by go zarejestrować) to nikt numerów nie nabił.
    Zastanawiam się, czy można by było eksploatować ciągnika jako pojazdu wolnobieżnego, prędkość maksymalna jest poniżej 25km/h, tabliczka z danymi czy trójkąt to też nie problem.
    Ewentualnie czy taki ciągnik da się w jakiś sposób zarejestrować?

1 5
  • #2 20 Cze 2010 16:38
    adam640
    Poziom 18  

Najlepiej kupić papiery, ale jest to wielki problem. Może zarejestrować go jako składak, słyszałem, że za 2000 zł jest to możliwe.

0
  • #3 20 Cze 2010 16:59
    Jarosx9
    Poziom 35  

Dopóki nie jeździsz po drogach publicznych to olej to środkowym strumieniem.

0
  • #4 20 Cze 2010 19:05
    Vein
    Poziom 22  

niestety, ale nie obędzie się bez jazdy po drogach publicznych. Kupno papierów? Ciężka sprawa, nawet nie wiem jak sie do tego zabrać. Co do rejestracji jako SAM to jednak sobie odpuszczę.

0
  • #5 21 Cze 2010 07:07
    seweryn7701
    Specjalista Maszyny Rolnicze

Kiedyś słyszałem że można zarejestrować jako maszynę rolniczą. Tylkom to podsłyszane i nie wiem ile w tym prawdy. Nawet jak zarejestrujesz 30-kę normalnie jak ciągnik rolniczy to jest to pojazd wolnobieżny. Trójkąt z tyłu i zakaz poruszania się po autostradzie i drodze ekspresowej.

0
  • #6 28 Cze 2013 20:48
    siekieradek
    Poziom 9  

Zapytaj na stacji diagnostycznej. Szwagier się dowiadywał bo ma podobny problem.Wystarczy zrobić ramę coś jak do tura czy pługa do śniegu tylko taką delikatną żeby była i żeby nabić na niej nr. i rejestrujesz jako SAM tj. Esioka

0