Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laser do PS2 slim za 20zł

20 Cze 2010 16:07 2625 3
  • Poziom 38  
    Czy (według opisu) oryginalne lasery do PS2 z allegro za 20-30zł są rzeczywiście oryginalne? I czy opłaca się je montować zamiast takich za ponad 100zł? Nie znam się na konsolach za bardzo, a muszę wymienić komuś taki laser. Zastanawiam się tylko ile pochodzi ten tańszy.
  • Poziom 12  
    to zamienniki,
    a te lasery powyżej 100zł to są do starszych modeli PS2 "FAT",
    przy wymianie zwróć głównie uwagę jaki model lasera ma Twoja konsola i który zamiennik będzie pasował
  • Poziom 38  
    A jak jest z jakością tych zamienników? Działają dobrze? Ogólnie to mam taki problem, że konsolka czyta tylko CD, a DVD już nie. Zauważyłem, że przy zdjętej obudowie jednak czyta DVD, a po jej założeniu już nie. Może samo ustawienie potencjometrem przy laserze pomoże? Tylko który z tych 2 i w którą stronę przekręcić? Gdzie znajdę model lasera jaki ma moja konsola?
  • Poziom 10  
    Kupowałem te lassery za 20 zł do slimów i chodziły bez zarzutu. Kręcenie potencjometrami jest nie wskazane. Dlatego że są one trochę inne niż w zwykłych lasserach na przykład w DVD. Ruszysz lekko potencjometrem i może pomóc ale ruszysz za mocno i już lasser na DVD jest martwy i czyta tylko płyty CD, przepala się albo co nie wiem w każdym bądź razie powrót do pozycji pierwotnej nie pomaga i trzeba wymienić lasser. Więc próbować warto tylko wtedy kiedy już prawie nic nie czyta. ale przed tą operacją najpierw wyczyść lasser jak umiesz. Można użyć wanienki ultradźwiękowej. No i na koniec jak byś się zdecydował na kupno nowego lassera nie zapomnij rozlutować zabezpieczenia które jest na folii ze ścieżkami. Co do trwałości tych lasserów za 20 zł to są prawie takie same jak oryginalne. Jak masz chipa to rok przy dużej eksploatacji powinno wytrzymać. Bez chipa u mnie chodzi ponad 3 lata.