Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakość paliwa? VectraC 2006r 1.9CDTI150KM turbina? OP COM

20 Cze 2010 19:55 7770 12
  • Poziom 31  
    Witam,
    mam pytanie: czy paliwo ma wpływ na moc auta? Posiadam auto Opel Vectra C 2006r 1.9 CDTI 150KM i od kilku tankowań tankuję na najtańszej stacji :( Dziś zauważyłem spadek mocy podczas przyspieszania w okolicach 2100 - 2700 obrotów. Obawiam się, że może to być wina turbiny :( Zawór EGR odłączony ponieważ kiedyś się zacinał a narazie nie mam czasu go wymienić więc odpiąłem go i jeżdżę z odpiętym [na konsoli pokazuje błąd]. Odpięcie EGRa było ze dwa miesiące temu i nie wpłynęło to na zmianę mocy. Jeżdżę praktycznie tylko po trasach więc raczej filtr DPF też wykluczam. Obawiam się, że może siadać turbina chociaż mam nadzieję, że to wina paliwa. Trzy tygodnie temu wymienione wszystkie filtry łącznie z filtrem paliwa.

Czy mogę wlać paliwo typu Shell Vpower Racing? Czy poczuję jakąś różnicę? Czy nie uszkodzę silnika?

Przebieg autentyczny 175 000km.

Pozdrawiam,
    bbxb.
  • Pomocny post
    Poziom 33  
    Auto młode i chyba nie twoje? jeśli tak postępujesz i kupujesz paliwo niewiadomego pochodzenia.
  • Poziom 31  
    Koledzy poradźcie co teraz :(
  • Pomocny post
    Poziom 33  
    Zacznij od przywrócenia zaworu EGR. Zapewniam Cię że w tym aucie nie jest to obojętne.
  • Poziom 31  
    Czyścić czy wymienić na nowy? Czy czyszczenie wystarczy?
    Jaki ma wpływ EGR na jazdę autem?
    Jeśli nie jest to obojętne to co może się stać jak dalej będę jeździł bez EGRa?
  • Pomocny post
    Poziom 32  
    witam, a skąd masz odczucie spadku mocy? ERG słuzy dopalaniu by ograniczyć emisje tlenków a DPF dopala sadze, jeżdze teraz signumem tyż taki sam silnik może sie erg zaciąl? mozna go wyczyścic i swio albo przycina sie kierownica turbiny , zrób na techu statyczna i dynamiczną próbe jak parametry w normie to daj mu pojechać tak ze 150-200km/h to nie żart te silniki to lubią, ostatnio zapiąłem autopilota :D i gnał sobie 190 przez 300km jak se techa podpiąłem to aż miło popatrzec jaki rześki mój jest na automacie 7 biegowym ot taki wymysł , tankuje na orlenie i tyle :D powodzenia
  • Poziom 31  
    Odczuwam spadek mocy przy wyprzedzaniu, przy zdecydowanym naciskaniu pedału gazu. Tak jakby pedał był trochę cięższy i trzeba go mocniej dociskać, przyspieszanie odbywa się wolniej, tak jakby coś wypychało mi pedał gazu od dołu. Ale jak potrzymam go tak to samochód później jakby stara się nadrobić to kiedy nie przyspieszył i przyspiesza szybciej niż normalnie.
    Czasem jeździ tak jak powinien. Czasem bardzo zamula. Nie wiem od czego to zależy.....
  • Poziom 31  
    Mam nową obserwację problemu!
    Auto przyspiesza dobrze jeśli przyspieszam powoli, delikatnie.
    Jeśli nacisnę gwałtownie pedał gazu to działa on tak samo jakbym przyspieszał delikatnie a nawet odczuwam minimalne drgawki, jakby duszenia się.

O co chodzi?
  • Poziom 31  
    Jeszcze co mnie niepokoi to to, że auto podczas naciskania pedału gazu chodzi jakby głośniej - słychać większy klekot niż wcześniej. Dzieje się tak na każdym poziomie obrotów.

Znajomy przeczytał auto OP COMem i wyszły takie błędy:

Code Index and version: O90JTD75

Łączna ilość kodów: 2

P0400 - Otwarty obwód recyrkulacji gazu wydechowego
    (04) - Obecny
    P0234 - Obwód regulacji ciśnienia ładowania, odchylenie dodatnie
    (5B) - Nie występuje

Pamiętajcie koledzy, że zawór EGR jest odpięty.

Pozdrawiam.
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    wopor dał ci radę zawór EGR jak powinien być i oczyść DPF.
  • Pomocny post
    Poziom 22  
    Od razu widać po błędach o co biega EGR zamontuj z powrotem ale go zaślep tak aby spaliny nie mogły przejść a komp mógł nim sterować... Drugi błąd to przeładowanie spowodowane przez PSJ rozwiązanie krótkie wyjedz na miasto i na każdych światłach wczuj się w policjantów w vectrach i przegoń ja ile jej fabryka dała bo łopatki turbiny zaszły sadzą...
  • Poziom 31  
    Dziękuję wszystkim za odpowiedzi - problem rozwiązany. Jeden wężyk dochodzący do turbiny miał dziurki.

Proszę o zamknięcie tematu.