Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nie działa duża ilość stron - wina proxy czy dns?

20 Cze 2010 20:51 1685 3
  • Poziom 1  
    Witam.

Mam problem z internetem. Dzisiaj po paru godzinach siedzenia w necie duża ilość stron przestała mi się ładować. Przeinstalowałem sieć jednak to nie pomogło. Poczytałem o problemie w sieci i znalazłem dwóch możliwych winowajców - proxy i dns. Po ustawieniu dns na ten od mojego dostawcy internetu sytuacja nie poprawiła się, pomogło natomiast dodanie w konfiguracji Opery serwera proxy dla wszystkich protokołów - strony zaczęły ładować się bezproblemowo, jednak nadal nie jestem zadowolony, ponieważ niektóre programy wykorzystujące sieć lub wymagające startu z poziomu przeglądarki nadal mają problemy z połączeniem. Winnym takiego problemu jest brakujący adres proxy czy może wina leży po stronie złego dns? Istnieje jakaś metoda na dodanie serwera proxy dla całej sieci bezprzewodowej, nie tylko danej przeglądarki? Ew. jakie dane pomogłyby wam pomóc mi?

Mój router to THOMSON ST780.
  • Poziom 14  
    Ja obstawiam że problem jest z twoim proxy, masz postawiony serwer proxy? Squid?

Co do ustawienie Proxy to w ustawieniach routera przekieruj ruch z portu 80 na proxy a w przeglądarce nic nie ustawiaj.
  • Poziom 13  
    witam
    moja odpowiedz jest nstaępujaca:
    zmień dns na tepsę dzała bezproblemowo czasem dns prowajdera szaleją:
    1. 194.204.159.1
    2. 194.204.152.34

co do proxy ja bym wyłączył całkowicie - nie widać drobnych zmian za www.

z tego co pamiętam proxy w xp ustawia sie w panel sterowania obcje internetowe

prosze niezdziwić się wygląda to tak jak ustawienia dla IE a to dlatego że cały windows działa na IE :P taka mała głupota microsoftu

instnieją darmowe proxy w sieci wystarczy wklepać w google.
    Google jak to google prawde zawsze powie.

------------------------------------------------
    www.naprawa-komputera-krakow.pl
  • Moderator - Sieci, Internet
    Z tymi DNS-ami TP to bym tak nie szarżował, nie wiemy, z jakiego łącza (od jakiego providera) kolega korzysta, a nie każdy provider korzysta bezpośrednio z usług TP...