Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak zablokować w firmie możliwość słuchania radia-Jaki port?

20 Cze 2010 21:18 3879 5
 • Poziom 17  
  Witam, wyniku szaleństw takich organizacji jak Zaiks, Stoard itp szef wydał mi polecenie abym w miare możliwość poblokował w firmie możliwość słuchania radia przez internet. Czy jest możliwość takiej blokady? Jaki port zablkować albo ktoś ma jakis inny pomysł?
 • Poziom 13  
  Tu chyba nie chodzi o licencję tylko o zapychanie łącza. Sprawa ciężka ja bym zwrócił wszystkim uwagę żeby tego nie robili jak nie pomoże to jako kara - odcięcie od internetu :), albo ewentualnie obniżyć mocno dostępny transfer zacznie się częste buforowanie i przerywanie to może zniechęcić
 • VIP Zasłużony dla elektroda
  dariodon napisał:
  Tu chyba nie chodzi o licencję tylko o zapychanie łącza

  Trzeba bylo PIERWSZY post przeczytać:
  hym23 napisał:
  Witam, wyniku szaleństw takich organizacji jak Zaiks, Stoard itp
 • Poziom 38  
  Jeżeli słucha pracownik a nie klienci to Zaiksowi guzik do tego.
  Jakieś radiowęzły marketowe czy inne tego typu wynalazki muszą się przejmować Zaiksem a nie sekretarka przy kompie, chyba że słucha tak głośno że pół firmy słyszy...
  Albo niech hym23 sprecyzuje o co chodzi albo niech szef się doedukuje.
  Co więcej, na dzień dzisiejszy urządzenia przenośne (telefony, mp3) i wielofunkcyjne (w tym komputer z internetem) są zwolnione z powszechnego abonamentu RTV.

  "Odbiornikiem radiofonicznym albo telewizyjnym jest: telewizor, radio, radio samochodowe, radiomagnetofon, wieża stereo z radiem. Charakteru odbiornika nie mają natomiast urządzenia wielofunkcyjne jak: komputery, telefony komórkowe itp., ponieważ ich głównym przeznaczeniem nie jest odbiór programów radiowych i telewizyjnych." KRRiTV.

  Cytat:
  Czy jest możliwość takiej blokady?


  Odinstalować sterowniki/wyłączyć kartę dźwiękową w biosie/zabrać głośniki, wszystkie inne sposoby to zawracanie rzeki kijem.

  Tylko co zrobi szef jak pracownik przyjdzie do pracy z przenośnym zestawem głośników podłączonym do zetafona, czy innym wynalazkiem.