Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

NOKIA n82 uszkodzona po flashowaniu - biały ekran.

gravers 20 Cze 2010 23:43 1766 6
  • #1 20 Cze 2010 23:43
    gravers
    Poziom 9  

Witam.
    Mam dość spory problem.
    Chciałem dokonać aktualizacji oprogramowania programem Nokia Software Updater w mojej nokii N82. Niestety coś przerwało połączenie i aktualizacja nie ukończyła się.
    Teraz, gdy uruchamiam telefon - pojawia się biały ekran (bez napisu NOKIA), po około 10 sekundach się wyłącza i przez to nie jest wykrywalny przez kabel - więc nie mogę zflashować ani PHOENIXEM, ani JAFem (nawet w trybie DEATH phone USB).
    Posiadam oryginalny kabel USB.

ps: Jest możliwość uśpienia telefonu np. za pomocą jakiegoś tymczasowego zwarcia na płycie (mówię tutaj o wymuszeniu trybu, w którym można przeprowadzić awaryjne flashowanie)? Jeżeli telefon byłby całkowicie "uwalony", pewnie wtedy byłby wykrywany pod USB i możnaby spokojnie przeprowadzic flash w trybie DEATH phone- tak mi się wydaje.

ps2: Sposób "* + 3 + ZIELONA SŁUCHAWKA" niestety nie pomaga.

Pozdrawiam

0 6
  • #2 21 Cze 2010 08:25
    Stokłosy
    Spec od GSM

Twoje rozwiazanie problemow to nie wziete z kosmosu zwarcia na pcb i wymuszania czegokolwiek poprzez to, tylko kabel fbus do boxa... Poczytaj tematy na forum... kiedy uzyjesz przycisku szukaj, wszystkie twoje watpliwosci sie rozwieja...

0
  • #3 21 Cze 2010 09:21
    gravers
    Poziom 9  

Gdybym miał boxa, inaczej bym życie sobie ułożył. Chodzi tylko o to, aby zdziałać coś kablem USB. Widze, że nikt nie ma żadnego pomysłu?

0
  • #4 21 Cze 2010 09:39
    jever 23
    Moderator - GSM

Jak nie idzie po USB to pozostaje FBUS - także czas na wycieczkę do serwisu.

0
  • #5 21 Cze 2010 09:53
    gravers
    Poziom 9  

jever 23 napisał:
    Jak nie idzie po USB to pozostaje FBUS - także czas na wycieczkę do serwisu.

Nie ma żadnego sposobu?
    Próbowałem też z ładowarką, lecz niestety telefon wciąż nie widoczny pod USB. Nie mam już żadnych pomysłów.

Wycieczka do serwisu to troche cieżka sprawa, bo mieszkam w zadupiu.

0
  • #6 21 Cze 2010 10:00
    jever 23
    Moderator - GSM

Jest - zamów box serwisowy plus kabel i zrób sam- pomyśl czy warto ;-)

0
  • #7 21 Cze 2010 10:14
    gravers
    Poziom 9  

No własnej działaności nie prowadzę, więc box mi się nie przyda. No nic, widze, że tak czy siak trzeba będzie wydać pieniążki.

Dzięki za odpowiedzi, temat można zamknąć.

0