Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amica PC 5580A413 , obróci szybko bębnem i staje

21 Cze 2010 11:47 3217 13
  • Poziom 2  
    Witam mam problem ze swoją Amicą PC 5580 A413 - mianowicie podczas uruchomienia programu pralka pobiera wodę do prania i zaczyna prać ,ale obróci szybko bębnem i się wyłącza i mruga kontrolka Gotowa/Koniec oraz świeci się dodatkowe płukanie, co może być tego przyczyną?
  • Specjalista AGD
    Do przejrzenia silnik główny.
  • Specjalista AGD
    Przerwa w obwodzie tacho lub zwarty triak silnika głównego.
  • Poziom 2  
    A ściślej?? gdzie ten triak jest i jak to zwarcie zlikwidować??
  • Poziom 16  
    prądniczka tachometryczna znajduje sie na końcu silnika wychodzą z niego dwa kabelki sprawdź czy wszystko jest w niej ok czy magnes nie odpadł
  • Poziom 2  
    silnik jest oki, bo został sprawdzony, zostało jedynie sterowanie silnikiem, a programotor to koszt 300 zł więc lepiej kupić nową pralkę, bo ta ma już 5 lat i za chwilę co innego siądzie
  • Poziom 17  
    Triak znajdziesz na module koło silnika- płytka z radiatorem i na nim masz tego triaka. Trzeba go sprawdzić omomierzem na badaniu diody. Jeżeli jest spalony do wymiany oraz do sprawdzenia czy jakieś pojemności nie uciekły i inne elementy jeszcze nie poleciały. Skoro silnik sprawny to koszt powinien być jakieś 30zł jeżeli to moduł poszedł.
  • Poziom 18  
    miałem podobny przypadek przyczyną była wygięta blaszka prądniczki tacho -lekko ocierała o magnes po wymianie cewki usterka znikła
  • Poziom 2  
    gdzie taka cewkę kupić?? w serwisie Amica jest??
  • Poziom 9  
    Miałem dziś identyczny problem w Amica Optimum 600 (tamte tematy są zamknięte, wiec odpisuję tutaj, bo to bardzo podobny problem). Po rozkręceniu pralki okazało się, że jeden z przewodów zasilających nie stykał (czerwona kostka była dość mocno stopiona). Po wymianie styku wszystko (póki co poszło jedno pranie) działa.
  • Poziom 18  
    Sprawdzić prądniczkę tacho chyba się magnes odkręcił...
    :arrow: Poprawiłem TONI_2003