Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radio laguna II 2001r. - czy da się podpiąć wzmacniacz ?

21 Cze 2010 13:09 9726 6
  • Poziom 10  
    Witam, na dniach stanę się posiadaczem renault laguna II combi z 2001 roku. Czy orientuje się ktoś, czy oryginalne radio ma wyjście na wzmacniacz, a jeśli ma, to czy jest sens wymiany na jakieś inne do powiedzmy 500 zł ? Z góry dziękuję za pomoc .
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 16  
    Moim zdaniem nie ma sensu oryginał to oryginał.W lagunie z tego roku jest radio Tuner List produkcji philipsa fakt że compact nie czyta mp3 ale za to radio współpracuje ze sterowaniem przy kierownicy i wyświetlaczem a inne potrzebowałoby adaptera ale z wyświetlaczem byś sobie nie poradził .
  • Poziom 35  
    Czy jest sens wymieniac to zalezy czego oczekujesz na pewno za 500zł mozna miec radio ktore lepiej zagra niz seryjne.
  • Poziom 9  
    Tuner List nie posiada wyjścia na wzmacniacz. Jeśli zdecydujesz się na wymianę radia, możesz dokupić adapter dzięki któremu będzie działał pilot przy kierownicy i fabryczny wyświetlacz, pod warunkiem że będzie to radio Pioneer (tylko niektóre modele). Jest firma w Wieliczce, która robi takie adaptery.
  • Poziom 10  
    Jeżeli nie posiada wyjścia na wzmacniacz to i tak będę musiał zmienić, bo do przełożenia czeka axton c409 i powerbass s-10. Co do sterowania z kierownicy, mogę się obejść bez tego ;) Czy firmowe radio (może być używane) za 500-550 zł zagra dużo lepiej od standardowego, jeśli tak, to jakie wybrać ? Do tej pory posiadałem JVC KD SHX 701, ale mimo rozbudowanego menu itp jakoś mi nie przypadło do gustu, więc będę sprzedawał no i myślę, że do lagunki wsadzę już coś innego, jeśli możecie dajcie jakieś propozycje.
  • Poziom 9  
    Tak jak mówiłem, wyświetlacz i pilota potrafi obsłużyć tylko Pioneer a że chciałem mieć wszystko jak w oryginale kupiłem do lagunki pionka 4100 SD i jakość dźwięku między nim a Tuner List to jak porównać niebo do ziemi. Jeśli celujesz w coś z JVC (w poprzednim aucie miałem JVC 601) to polecam radia tej firmy. Z modelu który wybrałeś powinieneś być zadowolony. Pozdrawiam

Dodano po 7 [minuty]:

Sorki. nie doczytałem. Podłącz to JVC które masz pod same głośniki, porównaj jakość dźwięku z firmowym radiem i zobacz różnicę. Wówczas zadecydujesz czy pozbywać się tego JVC. W/g mnie JVC to solidne radia.
  • Poziom 20  
    Witam nie chciałem zakładać kolejnego tematu opisując ten sam problem. Auto takie jak w tytule i wszyscy wiemy jaki jest dźwięk na standardowym radiu. Próbowałem rożnych ustawień ale efekt był mało zauważalny, myślałem o wymianie głośników jednak to radio ma za mało mocy na jakiekolwiek lepsze głośniki, Chciałbym się dowiedzieć jak mogę podłączyć inne radio żeby działał wyświetlacz i sterowanie w kierownicy, chociaż bez tego sterowana jakoś bym przeżył, ale na wyświetlaczu muszę mieć jak w oryginalnym radiu. Mam radio blaupunkt lausane rd148 jeśli można by coś z tego zrobić byłbym wdzięczny za informacje.