Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Głośnik średniotonowy do zeusów

plsender 21 Jun 2010 13:24 972 2
    plsender
    Level 9  
    Witam ponownie,

Zeusy już do mnie doszły, a moje obawy z innego wątku, że PMA 500V będzie za słaby się nie spełniły - nawet nie musze odkręcać ponad połowe, aby wszystko zaczęło w pokoju tańczyć w rytm muzyki, ale nie pisze w związku z tym :)

Jest jeden mankament - są to kolumny bez głośnika średniotonowego, tak więc mam pytanko - znacie może jakieś kolumny średniotonowe, które możnaby dołożyć do Zeusów, aby uzupełnić braki w tym zakresie pasma? Chodzi mi o jakiś w miare dobry i tani średniotonowy głośnik centralny, który mógłbym wpiąć np. szeregowo pod zeusa :)
    Pablo1964
    Moderator
    To nie ma najmniejszego sensu. Cała konstrukcja jest wyliczona dla konkretnych głośników. Jeżeli brzmienie Cię nie satysfakcjonuje, lepiej będzie zmienić kolumny niż niszczyć te, które masz.
    wisnia_lwa
    Level 28  
    Pablo ma rację, nie ma czegoś takiego, że dołożysz do Zeusów kolumny średniotonowe. W dźwięku zrobi się straszny "rozgardiasz", pomijam już problemy związane z poprawnym podpięciem tego (trzeba by zrobić całkiem nową zwrotnicę).

Trzeba było poczytać o Zeusach, zanim się je kupiło, i o tym, że dwa głośniki niskotonowe z GDWT tonsila, to nie najlepszy pomysł...
    Teraz jest już za późno.