Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Multimetr FlukeMultimetr Fluke
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Funai TV-2000 mkII nie włącza się telewizor

21 Cze 2010 14:42 2929 5
 • Poziom 10  
  Wygląda to tak, po naciśnięciu przycisku power słychać jak by się włączał TV, ale to jest tak jak by dostawał prąd tylko na 1 sekundę i tyle. Potem brak reakcji. Nic się na kineskopie nie wyświetla.W wcześniejszym poście doradzono mi abym sprawdził napięcie wychodzące z przetwornicy zamieszczam poniżej zdjęcie ponieważ jestem początkującym to proszę o wskazanie przetwornicy i na jaki zakres napięciowy mam ustawić woltomierz czy prod stały czy zmienny .Proszę o nieusuwanie posta i o pomoc w rozwiązaniu awarii.
  Funai TV-2000 mkII nie włącza się telewizor Funai TV-2000 mkII nie włącza się telewizor Funai TV-2000 mkII nie włącza się telewizor
  [3.12.2020, webinar] Zagadnienia pomiarowe w nowoczesnej inżynierii materiałowej. Zarejestruj się
 • Multimetr FlukeMultimetr Fluke
 • Poziom 36  
  Jakim cudem chcesz naprawić ten telewizor jak nie wiesz co mierzyć, jak mierzyć i gdzie mierzyć. Pewne sprawy trzeba przekazać odpowiednim fachowcom. Jeśli ktoś ci powie co zmierzyć to zapytasz jakie ma tam być napięcie, jeśli go nie będzie to zapytasz czemu, a powodów może być setki itd.
  Pokazywanie palcem na zdjęciach wiele nie pomoże.
 • Multimetr FlukeMultimetr Fluke
 • Specjalista - urządzenia lampowe
  majx napisał:
  ponieważ jestem początkującym to proszę o wskazanie przetwornicy i na jaki zakres napięciowy mam ustawić woltomierz czy prod stały czy zmienny .Proszę o nieusuwanie posta i o pomoc w rozwiązaniu awarii.


  Radzę zanieść do fachowca. Chyba że znajdziesz serwisówkę i po jej lekturze cię oświeci.
 • Poziom 10  
  czy przetwornica to jest to czarne o numerze 115N977.Proszę o odpowiedź i jakie jest napięcie na wyjściu przetwornicy stałe czy przemienne.
 • Poziom 25  
  Witam. To czarne jest to transformator przetwornicy a na transformatorze MUSI być napięcie przemienne. Podejrzewam, że tanim miernikiem nie uda ci się go zmierzyć ( za duża częstotliwość). I skąd jesteś pewien, że to przetwornica (większość ma zabezpieczenia i przy zwarciach w dalszej części tV może zrywać częstotliwość, lub zatykać się).I jeśli nie wiesz takich w sumie prostych rzeczy, to posłuchaj moich przedmówców. Pozdrawiam.
 • Poziom 20  
  Pomiar na wyjściu przetwornicy niewiele Ci pomoże, ponieważ to zabezpieczenie które po około sekundzie wyłącza telewizor wyłącza właśnie główną przetwornicę (mam ten sam model w domu i pare razy go naprawiałem). Żeby cokolwiek móc zmierzyć musisz albo pojedyncze elementy mierzyć bez zasilania (a nóż trafisz na zwarcie jakiegoś tranzystora czy scalaka, przeanalizować schemat i znaleźć przyczynę), albo zasilić go z zewnętrznego źródła, lub zmusić tą przetwornicę do pracy, upewniając się najpierw że jest sprawna i w układzie nie ma zwarć.
  Możesz na początek sprawdzić rezystory bezpiecznikowe w przetwornicy, jeśli któryś jest spalony, to przynajmniej będziesz wiedział na której gałęzi zasilania jest zwarcie.
  Natomiast jeśli nie wiesz jak i gdzie mierzyć napięcia zasilające i gdzie jest przetwornica, to lepiej zanieś go do fachowca, bo możesz tylko narazić się na nowe koszty próbując go naprawić.

  Pozdrawiam