Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Egzamin zawodowy Technik Informatyk 2010 czerwiec (wersja X)

maniootek 22 Cze 2010 19:15 191441 1239
  • #301 22 Cze 2010 19:15
    Newbie123
    Poziom 10  

klivers napisał:
    Witam, ktos pisal arkusz 2?
    My pisalismy arkusz 2 a komputery mielismy zrobione pod arkusz 1;)
    Wiec po godzinie musieli nam to poprzestawiac.

A pytanie mam odnosnie pliku update.dll
    jak to rozwiazaliscie?

Znalazł go antywir, wrzucił do kwarantanny chyba, potem sprawdziłem msconfig znalazłem klucz, wszedłem w rejestr i go usunąłem.

• #302 22 Cze 2010 19:16
    bugbug1
    Poziom 9  

rozwianie na *.dll to antywirus. mieliście to samo co my tylko inne nazwy.
    w rejestrze zrobiłem screen, że włączyłem i zrobiłem kopie zapasowa.

• #303 22 Cze 2010 19:16
    konradinho
    Poziom 9  

Cytat:
    Dlatego pytam jeszcze raz, zanim zacznę dochodzić swego, bo może były dwie wersje zadań - miał ktoś firewall.7z?

Rzeszów - też mieliśmy .7z, ale z tego co słyszałem to niektórzy mieli czysty .dll, może akurat były dwie takie wersje w co szczerze wątpię.

• #304 22 Cze 2010 19:19
    klw
    Poziom 9  

Drugie pytanie do Was: czy każdy z Was miał konto "recepcja" lub jego pozostałość w Documents and Settings?

U mnie folder "recepcja" znajdował się na pulpicie konta Administrator...

• #305 22 Cze 2010 19:20
    sabbath88
    Poziom 11  

klw napisał:
    aquario napisał:
    a zaznaczyłeś skanowanie archiwów

Nie zaznaczyłem - to już wiem, że był błąd. Pytam o to, czy inni mieli firewall.dll czy firewall.7z, bo jeśli miało być firewall.dll to ktoś spieprzył sprawę w mojej szkole i zapewne nie rozpakował pliku...

Dlatego pytam jeszcze raz, zanim zacznę dochodzić swego, bo może były dwie wersje zadań - miał ktoś firewall.7z?

ja mialem dll.
    jezeli tez bedziesz mial dll to bedizesz mial o tym info podczas logowania na konto (bezposrednio po zalogowaniu wywala blad ze plik firewall.dll nie jest prawidlowym plikiem systemu windows oraz podaje jego lokalizacjie + pare bez uzytecznych informacji)
    dzięki temu będziesz wiedział ze jest rozpakowany..
    aha i taka rada na oszczędzenie czasu.. jak wam antywirus odnajdzie wirusa + ew jak np mój AVG informacje dodatkowe odnośnie wpisów w rejestrze jakie utworzył ten wirus.. to zatrzymajcie skanowanie i usuńcie/kwarantanna screan i po sprawie ;] szkoda czasu na skanowanie reszty kompa i zamulanie przez kilkanaście minut. lepiej szybciej wyjść do domu niż tam siedzieć ;p

odnośnie programów z płytek..
    widziałem jak jeden kolo z mojej grupy instalowal wszystko jak leci :D ( kolega chyba przez przypadek troszkę na tym kierunku sie znalazl ;])
    tak wiec zainstalował Acrobata, antywirusa, updejty do windowsa, worda, excela, SQL desktop engine, po czym jak zabieral sie za plytke z windowsem to nie wytrzymalem i oszczedzilem mu formata :D

klw napisał:
    Drugie pytanie do Was: czy każdy z Was miał konto "recepcja" lub jego pozostałość w Documents and Settings?

wydaje mi sie ze moga byc rozne wersje w zaleznosci od nauczycielii ktorzy przygotowywali komputery.. pewnie mieli klucze z instrukcja jak dokladnie to zrobic.. ale czlowiek jak to czlowiek.. albo nie umie albo mu sie nie chce;p
    takze wydaje mi sie ze moze byc roznie ;]
    u mnie nie bylo konta recepcja. tylko administrator byl
    w DaS byl natomiast folder z ustawieniami usera recepcja i jego pulpitem i tymi plikami z zadania

• #307 22 Cze 2010 19:21
    bugbug1
    Poziom 9  

klivers napisał:

Znalazł go antywir, wrzucił do kwarantanny chyba, potem sprawdziłem msconfig znalazłem klucz, wszedłem w rejestr i go usunąłem.

teraz mnie załamałeś. nie zwróciłem uwagi czy AVG wyrzucił całkiem czy dał do kwarantanny. ale przy ponownym uruchomieniu nic się nie wyświetlało.

• #308 22 Cze 2010 19:23
    aquario
    Poziom 9  

właśnie dużo zależy od kompetencji osób, które przygotowują stanowisko egzaminacyjne. Jeżeli chodzi o tego Acrobata fakt to było treścią zadania do wykonania lecz jeśli spojrzysz na dzisiejszy egzamin (ja go dziś nie zdawałem z góry uprzedzam) to jest napisane że masz dokumentacje do Bios setup. Od razu instalowałbym Acrobata żeby sprawdzić czy BIOS nie jest "podkręcony" jeżeli nie, nic bym nie stracił a tylko zyskał to jest jedna z prawdopodobnych przyczyn nie stabilnej pracy kompa. Pamiętam kiedyś w jednym egzaminie gość o ty napisał i było ok to chyba to sa tzw. "dodatkowe punkty".

• #309 22 Cze 2010 19:25
    sabbath88
    Poziom 11  

aquario napisał:
    właśnie dużo zależy od kompetencji osób, które przygotowują stanowisko egzaminacyjne. Jeżeli chodzi o tego Acrobata fakt to było treścią zadania do wykonania lecz jeśli spojrzysz na dzisiejszy egzamin (ja go dziś nie zdawałem z góry uprzedzam) to jest napisane że masz dokumentacje do Bios setup. Od razu instalowałbym Acrobata żeby sprawdzić czy BIOS nie jest "podkręcony" jeżeli nie, nic bym nie stracił a tylko zyskał to jest jedna z prawdopodobnych przyczyn nie stabilnej pracy kompa. Pamiętam kiedyś w jednym egzaminie gość o ty napisał i było ok to chyba to sa tzw. "dodatkowe punkty".

nieby spoko ale nie bylo informacji o niestabilnej pracy komputera :)
    to zdanie bylo bardzo.. plaskie..
    tylko motyw z tymi kontami + usuniecie 'bledu' z firewall.dll + dod informacje dla uusera jak korzystac z komputera ktory jest polaczony do netu

• #310 22 Cze 2010 19:26
    bugbug1
    Poziom 9  

aquario napisał:

w treści nic nie było o niestabilnej pracy, czy też słabej wydajności.

• #311 22 Cze 2010 19:27
    imlubie
    Poziom 10  

no fajnie a ja miałem egzamin opóźniony zacząłem 10:30 na dodatek była vista sp2 już zainstalowany NOD32 tylko wyłączony i co dziwnego zaktualizowany nie chciał się zaktualizować pluł się że to co miałem do aktualizacji to już posiada konta normalnie w panelu Konta użytkowników dało się bez problemu ustawić więc dziwnie mieliśmy przygotowane komputery

• #312 22 Cze 2010 19:28
    klivers
    Poziom 9  

ja z update.dll (arkusz2)
    nie skanowalem antywirem bo uczyli ze po
    1. za dlugo
    2 nie dadza

w rejestrze w folderze run byla dopisana nazwa ,Start
    po jej skasowaniu usunal sie komunikat ze cos tam nie moze znalesc bo zla scieszka czy jakos tak

• #313 22 Cze 2010 19:28
    bugbug1
    Poziom 9  

imlubie napisał:
    no fajnie a ja miałem egzamin opóźniony zacząłem 10:30 na dodatek była vista sp2 już zainstalowany NOD32 tylko wyłączony i co dziwnego zaktualizowany nie chciał się zaktualizować pluł się że to co miałem do aktualizacji to już posiada konta normalnie w panelu Konta użytkowników dało się bez problemu ustawić więc dziwnie mieliśmy przygotowane komputery

vista? przecież egzamin może być przeprowadzany na 2000 lub xp z tego co wiem.

• #314 22 Cze 2010 19:32
    guzik-men
    Poziom 9  

a kto napisze co dokładnie trzeba było zrobić w rejestrze??

• #315 22 Cze 2010 19:33
    Xanos
    Poziom 1  

Ilosc sreenow ma duzy wplyw na ocene egzaminu? W calej pracy mialem 21 screenow i boje sie, ze to moze byc za malo, bo kilka rzeczy ominalem

• #316 22 Cze 2010 19:35
    Jopeczek
    Poziom 2  

To ja się tez wypowiem, a więc do rzeczy: Walczę z tym egzaminem praktycznym od 3 lat, 3 lata temu zdalem teorie a z praktycznego zabrakło mi 11 procent, ale wtedy wogóle nie wiedziałem jak to pisac, po roku zapisałem sie w szkole ze chce na poprawe , no ale przyszedl dzień poprawiania, a ja akurat po melanzu byłem ;p i spóźniłem sie na egzamin doslownie 5 minut i mnie nie wpuscili (kolega mówił, ze zastanawiali się ze może moglismy go wpuscic itp. ale wyszło jak wyszło) więc potem na kolejny rok tez się zapisałem że chcę poprawę, no i przyszedl ten dzień wtedy to był 16 czerwca a mi sie w przed dzień przypomnialo, więc nocka nieprzespana - uczyłem sie jak to pisac tym kluczem itp. no iiii poszedłem na egz. (wpuścili mnie bo sie nie spóźniłem) ale...... zabraklo mi 3 procent ;/ tylko 3 , no to dawaj wniosek od nowa ze chce itp, no i dzisiaj byłem też , napisalem troche, co do akrobata to instalowałem też, firewall.dll usunąłem przez msconfig, sp3 zainstalowałem choc był już, do listy przyczyn pisalem: złe ustawienie pliku stronicowania (stałego), pofrag. dysk, te pierdoły o antywirach, potem w wykazie pisałem o defragmentacji, o usunieciu plków tymczasowych, o włączeniu zapory systemowej, o zainstalowaniu archiwizatora, aha ja miałem antywirusa noda, , z kontami to utworzylem w panelu sterowania , w zarzadzanie kontami te 3 kobietom konta i utworzylem jeszcze jedno administratora te co kazali je usunąć co takie samo hasło jak nazwa konta było, a ze jak je utworzyłem to usunąć nie mogłem to przesunąlem je na dół, zakładką zajechałem do góry by tylko widać było utworzone te 3 dla kobiet anowak itp i to jedno administrator i walnąłem printaa i co jest utworzone jest ;p, a co do printów to ja waliłem tylko jak zaczynałem cos robić i zaraz przerywałem , po co czekac do końca??, ogolnie to pisałem różne tez pierdołki no bo duzo roboty na kompie nie było więc ten ich klucz po**ebany moze wyglądać tak właśnie

• #317 22 Cze 2010 19:35
    klivers
    Poziom 9  

guzik-men napisał:
    a kto napisze co dokładnie trzeba było zrobić w rejestrze??

usunąć ",Start" z dane wartości

• #318 22 Cze 2010 19:36
    Newbie123
    Poziom 10  

Koleś nam dziś mówił że 15 screenów po 2 punkty, więc luz

@Klivers
    Było można usunąć 'start' tylko klucz zostawał w rejestrze i w msconfig zostawał wpis, pytanie po co?

• #319 22 Cze 2010 19:45
    sabbath88
    Poziom 11  

Newbie123 napisał:

@Klivers
    Było można usunąć 'start' tylko klucz zostawał w rejestrze i w msconfig zostawał wpis, pytanie po co?

jeszcze inaczej..
    po co usuwać skróty startowe do aplikacji skoro sama aplikacja nadal istnieje? wiec av nadal trzeba skanować. bo nie dadza wam przeciez punktow za usuniecie skrotow ;;]

• #320 22 Cze 2010 19:45
    fanbarcy
    Poziom 9  

a powie ktoś krok po kroku jak usunać ten plik z msconfig i rejestru ?

• #321 22 Cze 2010 19:47
    klivers
    Poziom 9  

znowu problemy. Bylo napisane ze wyskakuje blad i zey to usunac. wiec usunalem i nie wyskakiwal

• #322 22 Cze 2010 19:52
    Newbie123
    Poziom 10  

sabbath88 napisał:
    Newbie123 napisał:

@Klivers

jeszcze inaczej..
    po co usuwać skróty startowe do aplikacji skoro sama aplikacja nadal istnieje? wiec av nadal trzeba skanować. bo nie dadza wam przeciez punktow za usuniecie skrotow ;;]

U mnie avg wrzucił plik do kwarantanny (pomimo to zostawił ślady w msconfigu i regedicie) a znalazł go w system32, ścieżka w błędzie odnosiła się do c:\Windows, też tak mieliście?

• #323 22 Cze 2010 19:52
    sabbath88
    Poziom 11  

klivers napisał:
    znowu problemy. Bylo napisane ze wyskakuje blad i zey to usunac. wiec usunalem i nie wyskakiwal

wiesz stary.. niby lopatologicznie myslac zalatwisz ta sprawe.. mysle jednak ze skoro to jest wirus to jednak komisja moze myslec inaczej..

• #324 22 Cze 2010 19:57
    klivers
    Poziom 9  

sabbath88 napisał:
    klivers napisał:

wiesz stary.. niby lopatologicznie myslac zalatwisz ta sprawe.. mysle jednak ze skoro to jest wirus to jednak komisja moze myslec inaczej..

tylko kto ci powiedzial ze to jest wirus?
    to byl plik specjalnie zrobiony i wrzucony do autostartu.

ale tez nie mogl byc specjalnie zrobiony bo istnieje taki w windowsie tylko ze byla wlasnie zla scieszka do niego poprzez dopisanie start.
    i byc moze nie trzeba by bylo usuwac go z msconfig

prosze komunikat z autentycznego bledu: http://img230.imageshack.us/i/update2az4.png/

• #325 22 Cze 2010 20:07
    fanbarcy
    Poziom 9  

a powie ktoś krok po kroku jak usunać ten plik z msconfig i rejestru ? Gdzie go przede wszystkim szukac ? w których zakładkach ?

• #326 22 Cze 2010 20:09
    maciej81
    Poziom 9  

konradinho napisał:
    Cytat:

Rzeszów - też mieliśmy .7z, ale z tego co słyszałem to niektórzy mieli czysty .dll, może akurat były dwie takie wersje w co szczerze wątpię.

Powinien być właśnie dll. Jeżeli był 7z. oznacza to, że osoba przygotowująca stanowiska nie rozpakowała go tylko wrzuciła plik spakowany (instrukcja dla przygotowujących była trochę niejasna).

klw napisał:

Tak samo jak wyżej. Powinien być w documents and settings.(ponownie wina instrukcji , wyjaśnienia dokładne pojawiły się po godzinie 19, jak ktoś przygotowywał wcześniej to mógł nie wiedzieć) Ale nie sądzę aby miało to wpływ na ocenianie egzaminu bo w sumie to CKE zawaliła.

• #327 22 Cze 2010 20:31
    klw
    Poziom 9  

Tak mi się też wydawało...
    Robić coś z tym, czy czekać na reakcję CKE?

Przed chwilą kolega napisał mi, że miał plik firewall.dll ale niezainfekowany... :D

• #328 22 Cze 2010 20:34
    bugbug1
    Poziom 9  

było jedno konto do usunięcia, którego nie było w aplecie konta użytkowników. czy to konto istniało w oknie użytkownicy w opcji zarządzanie komputerem??

• #329 22 Cze 2010 20:40
    maciej81
    Poziom 9  

klw napisał:
    Tak mi się też wydawało...
    Robić coś z tym, czy czekać na reakcję CKE?

Przed chwilą kolega napisał mi, że miał plik firewall.dll ale niezainfekowany... :D

Zainfekowany był na 100% tylko nie wszystkie programy antywirusowe go wykrywały. Jak sądzę wystarczy, że w przyczynach usterki wpisało się możliwość infekcji wirusowej a w screenach dało się screen ze skanowania programem antywirusowym (po aktualizacji bazy) aby dostać punkty.
    Co do reakcji CKE najlepiej porozmawiajcie o tym z Waszym nauczycielem, może on coś wymyśli(bo błędy prawdopodobnie nie są jego winą). Chociaż podejrzewam, że CKE uwzględni to przy ocenianiu bo jak widzę problem jest dość powszechny.

• #330 22 Cze 2010 20:49
    Grabelny
    Poziom 8  

A mi utworzyło konto akowalska i mogłem nadać tylko prawa administratora... no to utworzyłem, pozniej chciałem zmienić i nic :> to zmieniłem nazwe na admin i utowrzyłem kolejne... logowałem sie na akowalska (nowe konto o ograniczonych upranieniach) a zalogowywało mnie na admin O_o nie wiem ocb z tym... o_O poza tym skończyłem w 2 i pół godziny ale mi sie nie spieszyło i wyszedłem ostatni... jeszcze kumpel na mnie czekał a ja sobie grałem w pasjans - pająk i cieszyłem sam do siebie :D
    al on wkur****y siedział z tyłu i patrzył :P komisja z resztą też :P

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo