Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Egzamin zawodowy Technik Informatyk 2010 czerwiec (wersja X)

maniootek 22 Jun 2010 20:59 197570 1239
    lep2
    Level 11  
    bugbug1 wrote:
    imlubie wrote:
    no fajnie a ja miałem egzamin opóźniony zacząłem 10:30 na dodatek była vista sp2 już zainstalowany NOD32 tylko wyłączony i co dziwnego zaktualizowany nie chciał się zaktualizować pluł się że to co miałem do aktualizacji to już posiada konta normalnie w panelu Konta użytkowników dało się bez problemu ustawić więc dziwnie mieliśmy przygotowane komputery

vista? przecież egzamin może być przeprowadzany na 2000 lub xp z tego co wiem.

W tym roku oprócz XP i 2000 dorzucili viste
    bastol23
    Level 12  
    Wracam właśnie z egzaminu i poraziła mnie jego prostota. Poraziły mnie również wypowiedzi niektórych forumowiczów takie jak: nie wytrwałem do końca skanowania antywirusem..

Żeby dostać punkty trzeba przeskanować cały dysk i zrobić ss raportu z usuniętym wirusem. Co do SP3 u mnie komp miał zainstalowany dodatek i wystarczyło zrobić zrzut ekranu z właściwości.

Co do numeru PESEL z instrukcji wynikało że nie musi być zawarty, ale dla świętego spokoju warto było go wpisać w nagłówku,

Usunięcie wirusa - złośliwego dll'a trzeba wyłączyć w trybie awaryjnym z poziomu msconfig i odnaleźć go w HKLU oraz HKLM w Run, RunOnce etc - nie było go tam, więc zrzut że jest dobrze.

Utworzenie kont - banał, trzeba było wytłumaczyć również w pracy, ze hasło "start" jest niepoprawne gdyż nie spełnia wymogów bezpieczeństwa i jest zbyt proste. Należało podać swoje silne hasło typu: 1qazxsW@,

Konto rejestracja trzeba usunąć z zarządzania komputerem oraz z "profile użytkownika"

Należało również zmienić hasło Administratora, oraz przeprowadzić chkds /f, defragmentację, oczyszczanie dysku, ustawić pamięć wirtualną, sprawdzic quotę, ustawienia kosza, screen z menedżera urządzeń,

Pisałem od 15-19, Cosinus - Tarnów.
    Jeśli ktoś tak zrobił, powinien mieć zdane ;)
    klw
    Level 10  
    A tapetę na bardziej estetyczną zmieniłeś?

Sorry ale wydaje mi się, że część rzeczy, które wymieniłeś była niepotrzebna.
    Chyba, że egzaminujący przyjmują zasadę by robić coś na zapas i liczyć sobie za godzinę ;)
    bugbug1
    Level 10  
    no a ja dołożyłem 1gb ramu bo wolno chodził. wyluzuj. dobrze ze tyle napisałeś, ale chyba nie wszystko jest wymagane. jeśli byłyby ujemne ptk pewnie miałbyś słaby wynik.
    bastol23
    Level 12  
    Za nadmiar nikt nie karze, a te rzeczy które wymieniłem zawierają się w kluczu, jako skonfigurowanie komputera pod względem wydajności lub inne.
    klejnus
    Level 10  
    To wymień mi co za dużo napisał? Bo ja oprócz ustawień kosza zrobiłem to co on. Skanować trzeba do końca bo musisz pokazać im raport. Co do hasła start hmm ja ustawiłem ze po 1 logowaniu na system na konta recepcjonistek muszą zmienić haslo na twarde zawierające duże i małe litery cyfry i znaki specjalne i musi byc min 8 znaków. Myślę że to starczy. Sam zapisałem 7 stron i 13 stron ss myślę ze zdane bedzie.
    bugbug1
    Level 10  
    Tylko nikt Ci nie da więcej ptk za dodatkowe czynności niż można. za inne czynności jest bodajże 2ptk i wystarczy ze wypiszesz dwie z tych twoich 10 rzeczy, żeby je dostać.
    bastol23
    Level 12  
    Wszystko chodzi o to żeby wstrzelić się w klucz, a jak napiszesz więcej masz dużo większe szanse. Ja zapisałem 9 stron i 31 stron zrzutów. Na specjalizacji pisaliśmy bardzo wiele egzaminów z lat poprzednich i na prawdę im więcej tym lepiej. Dotyczy screenów oraz listy prawdopodobnych przyczyn oraz wskazań dla użytkownika.

Trzeba to traktować w ten sposób: Napiszę wiele, a sprawdzający sobie wybierze co jest dobre ;)
    bugbug1
    Level 10  
    To ładnie. Masz racje, w tym przypadku warto pisać wszystko lecz w praktyce jest inaczej. Nie robi się czegoś czego klient sobie nie życzy.
    Jeśli chcesz umyć auto w myjni programem podstawowym to nie dostaniesz mycia z woskowaniem.

pisaliśmy również testy z poprzednich lat i nigdy nie maiłem poniżej 90%. myślę ze teraz mniej też nie będzie, bo zawaliłem z kontem do usunięcia ;/
    bastol23
    Level 12  
    Nie ma co porównywać tego z prawdziwą praktyką ;). Wiadomo, że w życiu jest inaczej, a tutaj chodzi tylko o to żeby dogodzić egzaminatorom ;). Idę się zrelaksować przy zimnym piwku, pozdrawiam wszystkich przyszłych Techników informatyków i życzę wszystkiego dobrego ;)
    klejnus
    Level 10  
    Hmm jak zapisałeś 9 stron skoro karta odpowiedzi miała tylko 7. I ciekawe co tam zapisałeś skoro my z kumplami mieliśmy po 7 i połowa to wciski.
    bastol23
    Level 12  
    Bo można poprosić o dodatkową kartkę i ten fakt jest odnotowany w protokole, podczas instruktażu na pewno przewodniczący komisji o tym wspominał. Na próbnym się zapisywało 10 stron xD
    bugbug1
    Level 10  
    dużo zależny od pisma i "szaty graficznej" - odstępy, nagłówki. Pamiętaj za czytelność i spójność pracy jest 6ptk.

ile % wyciskałeś na próbnych?
    Próbne były sprawdzane przez egzaminatora, który sprawdza prace czy przez zwykłego nauczyciela?
    101990
    Level 12  
    najlepsze jest to że my możemy sobie gdybać, co mogliśmy zrobić albo jak zrobiliśmy a i tak oceniać będą to LUDZIE .

Na próbnym egzaminie, tak się złożyło że razem z kolegą pisaliśmy zdanie po zdaniu razem, te same screeny itp. ale sprawdzał inny nauczyciel,

ja miałem 86 pkt, on niecałe 70..

i taka jest prawda ;]
    johny1990
    Level 1  
    zapisal ktos moze przykładowe rozwiazanie tego egzaminu ?? chodzi mi o raprot tzn to co kartce :D
    klejnus
    Level 10  
    Tak jak mówisz 101990. Niestety ale egzaminator egzaminatorowi nie rowny. Mogą mieć klucz odp ale dla jednego dane zdanie bedzie podobne do tego z klucza a dla drugie nie będzie miało nic wspólnego z kluczem... I kto mi powi kiedy te ciołki z cke dadzą w koncu odpowiedzi do wczorajszego egzaminu? I denerwuje mnie fakt że jak były matury to wszystkie portale zabijały sie o odpowiedzi itd a teraz cisza.
    elektronik_86
    Level 15  
    klejnus wrote:
    I kto mi powi kiedy te ciołki z cke dadzą w koncu odpowiedzi do wczorajszego egzaminu? I denerwuje mnie fakt że jak były matury to wszystkie portale zabijały sie o odpowiedzi itd a teraz cisza.

tak jest było i będzie, ja już mam technika elektronika a jutro zdaję informatyka, byłem pierwszym rocznikiem co pisał nową maturę i egzamin zawodowy, do matury było full różnych testów itd a dla technika nie było nic poza jednym próbnym egzaminem danym przez cke...
    bastol23
    Level 12  
    Klucz odpowiedzi z części teoretycznej podobno ma być końcem tygodnia. Kilka stron wcześniej ktoś pisał że do nich dzwonił i udzielono mu takich właśnie informacji.
    Mbrach
    Level 10  
    Orientuje sie ktos jak sie robi aktualizacje bazy wirusów w NOD32 z pliku prosze o wytlumaczenie
    imlubie
    Level 11  
    nod32_mirror_polish
    Folder na docelowym komputerze należy wskazać ten folder w ustawieniach Systemu NOD32 jako "serwer" i zaktualizować program.
    w aktualizacji podać ścieżkę do tego folderu
    wystarczyło przeczytać POMOC
    fanbarcy
    Level 10  
    Mbrach wrote:
    Orientuje sie ktos jak sie robi aktualizacje bazy wirusów w NOD32 z pliku prosze o wytlumaczenie

Ty chyba sobie żartujesz ? bierzesz prawym myszy na ikone i masz aktualizuj lub wchodzisz 2 x razy klikajac na iknoe i dużymi literami z boku jest napisane : AKTUALIZACJA
    imlubie
    Level 11  
    Code:
    Ty chyba sobie żartujesz ? bierzesz prawym myszy na ikone i masz aktualizuj lub wchodzisz 2 x razy klikajac na iknoe i dużymi literami z boku jest napisane : AKTUALIZACJA

"Mbrach" pisał że z pliku
    Roju20
    Level 10  
    5 to będzie D na bank blok wprowadzania danych jest nawet w odpowiedzi nr 4 pokazane blok wprowadzania danych 12 odpowiedz A na 100 % sprawdzone z poprzednim testem 14 odpowiedz D przeczytana w internecie odpowiedz 17 odpowiedz C sprawdzona z poprzednim testem ponieważ wcześniej było coś w po dobie tylko że chodziło o NTFS 23 odpowiedz C standardowe ale nie jestem pewny w internecie niby jest standardowe 29 odpowiedz D szybkiego wybierania 30 odpowiedz B według mnie ale nie jestem pewny a reszta jest dobrze sprawdzona ....
    fanbarcy
    Level 10  
    a sorki sorki nie doczytałem ...

To może mi odpowiesz bo nie dostałem wczesniej odpowiedzi :
    Mówie o tym pliku który pojawił sie na egzaminie , gdzie dokładnie w edytorze rejestru go znajde żeby go później usunać ?
    lolekcarlos
    Level 2  
    Roju20 wrote:
    5 to będzie D na bank blok wprowadzania danych jest nawet w odpowiedzi nr 4 pokazane blok wprowadzania danych 12 odpowiedz A na 100 % sprawdzone z poprzednim testem 14 odpowiedz D przeczytana w internecie odpowiedz 17 odpowiedz C sprawdzona z poprzednim testem ponieważ wcześniej było coś w po dobie tylko że chodziło o NTFS 23 odpowiedz C standardowe ale nie jestem pewny w internecie niby jest standardowe 29 odpowiedz D szybkiego wybierania 30 odpowiedz B według mnie ale nie jestem pewny a reszta jest dobrze sprawdzona ....

ble ble ble... jeszcze coś??:D
    b_michal
    Level 1  
    Cześć wszystkim.
    Z ciekawości zacząłem śledzić temat w celu poszukiwania klucza do pisemnego (w tamtym roku zabrakło mi 2 pkt do zaliczenia), natomiast praktyczny zdałem bez problemu.

Wtedy zaskoczył część ludzi czarny ekran (który nie był wspomniany w zadaniu) - a wystarczyło wejść w bios i włączyć dysk twardy ;)
    (niektórzy nawet nie wiedzieli jak w biosa wejść...).

Tak czy inaczej kluczem do zdania jest przerobienie zadań z lat ubiegłych i proponowanych rozwiązań - szczerze dziwi mnie podejście 'nie instalowałem do końca bo po co' albo 'w paincie coś tam przerobiłem na screenie'. No dajcie spokój, tak się nie robi :)

Po to jest 4 h (a to jest nawet o 1-2 h za dużo) żeby na spokojnie ze wszystkim się uporać - w wielu sytuacjach pomagał zwykły 'help' - np. do instrukcji w cmd lub wypisania możliwych przyczyn nie działania czegokolwiek.

Jeśli chcecie być informatykami to potraktujcie to poważnie - sam screen z instalacji pozwala podejrzewać, że taki proces się rozpoczął, w domyśle się zakończył (aha... jasne) ale warto dodać screen z informacją o wykonaniu danej czynności. ->Tutaj polecam alt+prtsc.
    I faktycznie lepiej dodać więcej informacji i screenów niż potem pluć sobie w brodę o kilka brakujących procent:)

A o graniu w pasjansa to bym nawet nie pomyślał - chyba, że w poleceniu Pani Kowalskiej z działu księgowości należałoby go usunąć ze względu na wolne tempo pracy ;)

Pozdrawiam
    imlubie
    Level 11  
    u mnie był firewall.dll ale nie szukałem w rejestrze tylko w msconfig go wyłączyłem a zaktualizowany NOD32 go nie widział bo plik .dll siedział w kwarantannie
    klejnus
    Level 10  
    b_michal zgodzę sie z tobą oj zgodze. 3/4 i tak nie zda bo podchodzili lekceważąco przez te 4 lata. U mnie tak było. Obok byl kumpel z klasy który nawet nie cytał tych instrukcji itd. Połowy nie zrobił bo mu sie nie chciało. I po co taki przychodzi na egzamin? Prawda jet taka że po technikum i tak ciezko będzie znaleźć nam prace w swoim zawodzie (dobrą) większość chce inż informatyka ale co zrobić. I jak dla mnie ten egzamin jest źle robiony i tyle. Całą tą na prawe można by było zrobić w góra godzine.