Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Egzamin zawodowy Technik Informatyk 2010 czerwiec (wersja X)

maniootek 24 Cze 2010 10:08 196733 1239
    gregory541
    Poziom 10  
    nie dałem scena ze instalowałem SP3 ale jest jak grzebałem i dla większego bezpieczeństwa ustawilem zapore systemową tzn w tych oopcjach co sie pojawiają po zainstalowaniu...to takie oknioo , niepamiętam jak sie nazywa bo na 7nie jade , ale coż z ochroną systemu albo zabezpieczeniami czy jakoś tak , ale chyba wiecie co mam na mysli , więc takie okno też może być dowodem aktua;lizacji systemu ??
    jak myslicie , bo szczerze mówiąc to tylko dodałem z nudów bo co by mi szkodziło a może mi dupe jednak uratować
    P.S SP3 był już na kompie
    101990
    Poziom 12  
    ojj ludzie ludzie... podajcie mi gdzie w zadaniu mieliście, by zainstalować dodatek SP3 ! to że dają wam płytę to nie znaczy ze macie z niej korzystać ! tak samo jak dali wam płyte od Windowsa, sterowniki do płyty głównej. I co, robiliście screen'y że sterowniki są poprawnie zainstalowane? ;/

Róbcie do cholery to o co was proszą ! Potem dziwią się że na 30 osób zdaje 3-4 ...
    Lukaasz90
    Poziom 9  
    Jak ma się więcej nie odejmują. Lepiej zrobić więcej. Bo klucza i tak nie ma, oni opracowują klucz dopiero po analizie wybranych prac. Pkt ujemnych nie ma wiec lepiej zrobić więcej niż potem ma zabraknąć 3-4 pkt.
    hieroshima
    Poziom 11  
    Jak byś ograniczył się tylko do zrobienia tego, co jest w zadaniu to nie zajęłoby CI to nawet godziny (włącznie ze skanowaniem antywirusem). I zapewne byś nie zdał :)
    Kinuch
    Poziom 11  
    hieroshima napisał:
    Kinuch napisał:
    To był egzamin na technika informatyka, czy technika poprawnej pisowni? Za literówki oblać? Chyba emocje jeszcze z Was nie zeszły ;) Tak samo za estetykę jeśli już, to można dostać dodatkowe punkty, a nie że coś Wam odejmą.

Przykro mi, ale nie masz racji. Dodatkowe pkt są za dodatkowe informację w 60 pkt. za projekt mieści się:

Poprawne odp. zgodne z kluczem
    dodatkowa wiedza (nie zawarta w kluczu) max. 3 pkt chyba
    Pisownia, estetyka itp. coś około 4-6 pkt.

To wszystko razem daje łącznie 60 pkt.

(40 pkt. za poprawne screeny + takie, które nie były w kluczu)

Okey, chodziło mi o to, że nie ma ujemnych punktów. Czyli a estetykę można jakieś nazbierać, ale nie obniżą za to, że ktoś bazgrze ;)

Przyjrzeliście się przed egzaminem tym kratkom, gdzie sprawdzający wpisuje ilość zdobytych punktów? Z nich wynika, że można zdobyć dwie setki punktów. W ekstremalnym przypadku zatem nawet 299. Wnioskuję, że "dodatkowe punkty" są przyznawane niezależnie od klucza.
    101990
    Poziom 12  
    hieroshima napisał:
    Jak byś ograniczył się tylko do zrobienia tego, co jest w zadaniu to nie zajęłoby CI to nawet godziny (włącznie ze skanowaniem antywirusem). I zapewne byś nie zdał :)

Na poprzednich 2 próbnych, trzymałem się tekstu, rzetelnie i solidnie wykonywałem to co jest napisane. Za każdym razem miałem te 90 %. Więc nie mów mi o takich rzeczach...

Cytat:
    Przyjrzeliście się przed egzaminem tym kratkom, gdzie sprawdzający wpisuje ilość zdobytych punktów? Z nich wynika, że można zdobyć dwie setki punktów. W ekstremalnym przypadku zatem nawet 299. Wnioskuję, że "dodatkowe punkty" są przyznawane niezależnie od klucza.

Bzdura...
    olej03
    Poziom 10  
    Ja pisałem swój egzamin wczoraj, bajka tylko tyle mogę powiedzieć. Utworzyć jedno konto, nadać prawa do pliku zainstalować OpenOffice'a i Javę, przypisać drukarkę użytkownikowi. Tylko SS mi nie wyszły, w wymaganiach było ze maja być dwa na jednej stronie a umnie na jednej był jeden i nie wiem czy to jakoś wpłynie znacząco na mój wynik.

101990 napisał:
    Na poprzednich 2 próbnych, trzymałem się tekstu, rzetelnie i solidnie wykonywałem to co jest napisane. Za każdym razem miałem te 90 %. Więc nie mów mi o takich rzeczach...

uff, już myślałem ze tylko ja nie instalowałem service packa. zrobiłem to co kazali i tyle.
    Kinuch
    Poziom 11  
    101990 napisał:
    ojj ludzie ludzie... podajcie mi gdzie w zadaniu mieliście, by zainstalować dodatek SP3 ! to że dają wam płytę to nie znaczy ze macie z niej korzystać !

U nas płytki nie działały, facet to zgłosił i dostał odpowiedź, że te płyty wcale nie sa potrzebne. To po co oni je w ogóle rozsyłają... :turn-l:
    oshi2
    Poziom 12  
    mnie już głowa boli mija drugi dzień od praktycznego a mnie dalej nurtuje pytanie czy zdałem czy nie.

po drugie ktoś miał rację że trzymając się samego tematu to owszem moim zdaniem można zdać ale nic się nie stanie jesli ktoś napisze pare dodatkowych rzeczy których nie ma w zadaniu i da screeny. Tak na logike oddając screeny które trzymaja sie tematu to może 6 góra 7 by się uzbierało. na chama to 12 13 bo mój kumpel robił jak było w zadaniu 3 konta a do każdego konta miał 2 screeny powalony jakiś
    ja z kont zrobiłem jednego ss na samym koncu jest przeceież napisane nazwa konta i jakie ma uprawnienia oraz że jest chronione hasłem.

Zapomniałem w pracy napisać że nadałem konto hasła ale na screenie jest że jest chronione jak myślicie połapią się w tym??
    oshi2
    Poziom 12  
    15/20

ale głupie błędy popełniłem aż się zaśmiałem ;p
    coffep
    Poziom 10  
    Ja wczoraj pisalem egzamin (ten z java i open officem) i zapomnialem wykonac kroku z nadaniem ograniczen do profili jednego uzytkownika wzgledem drugiego...... Ile punktów moge stracic przez to :(?????
    90loker90
    Poziom 11  
    17/20 z Przedsiębiorczości... nie jest źle... teraz czekać na wynik z części informatycznej...
    olej03
    Poziom 10  
    coffep napisał:
    Ja wczoraj pisalem egzamin (ten z java i open officem) i zapomnialem wykonac kroku z nadaniem ograniczen do profili jednego uzytkownika wzgledem drugiego...... Ile punktów moge stracic przez to :(?????

Stracić czyli ile CI odejmą? Nie stracisz nic jedynie nie będziesz miał za to punktów, czyli nic nie zyskasz. Ja sobie to tak tłumacze :)
    coffep
    Poziom 10  
    no wiem ale ile punktow moze to byc punktowane....
    olej03
    Poziom 10  
    To wie już tylko egzaminator, na próbym raz widziałem chyba ich klucz, jest duużo rzeczy za które dają standardowo punkty np antywir (wczoraj instalowałem i skanowałem mimo ze niby komp był już czysty), kopia rejestru itp itd.
    happysad1000
    Poziom 13  
    Jednak sąd rejonowy a nie administracyjny jak wszyscy myśleli ;)

Dzięki za info wrzesiember.
    coffep
    Poziom 10  
    skoro w tresci nie było mowy i niestabilnosci systemu ani o wirusie wiec nie było potrzeby naprawy dysku czy tam rejestru..... tak sadze....
    101990
    Poziom 12  
    coffep napisał:
    skoro w tresci nie było mowy i niestabilnosci systemu ani o wirusie wiec nie było potrzeby naprawy dysku czy tam rejestru..... tak sadze....

Profilaktycznie takie czynności powinno się wykonać.
    olej03
    Poziom 10  
    coffep napisał:

No tak ale to są zadania dodatkowo punktowanie. Jeśli nie ma ich w treści można je umieścić w egzaminie ale nie trzeba. Ja zawsze robiłem antywira, rejestr, defragmentacja, msconfig, menadżer urządzeń (oczywiście tylko ss) i na próbnych zawsze koło 80-90%
    Kinuch
    Poziom 11  
    happysad1000 napisał:
    Jednak sąd rejonowy a nie administracyjny jak wszyscy myśleli ;)

Nie wszyscy, nie wszyscy! :D
    Ja 2 lata temu zdałam administrację i teraz nie miałam takich wątpliwości ;)

happysad1000 napisał:

Dzięki za info wrzesiember.

Dołączam się :]
    wrzesiember
    Poziom 11  
    z innej beczki - cke tez nie jest jakąś super przygotowaną instytucją:

http://www.cke.edu.pl/index.php?option=content&task=view&id=926&Itemid=310

Cytat:
    Klucze wyboru poprawnych odpowiedzi - czerwiec 2010 Drukuj E-mail
    16.06.2010, 12:24

Poniżej zamieszczamy klucze punktowania odpowiedzi z etapu pisemnego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe, który odbył się 21 czerwca 2010 roku.

Arkusze z egzaminu zawodowego (etap pisemny) nie są publikowane na naszej stronie internetowej. Zdający po napisaniu egzaminu oddawali tylko kartę odpowiedzi, natomiast arkusz mogli zabrać ze sobą.

Klucze wyboru poprawnych odpowiedzi do pobrania:

część I (zadania 1-50)
    - technikum i szkoła policealna
    - zsz
    część II (zadania 51-70) - wspólna dla wszystkich zawodów

ktoś mógł by pomyśleć że zamieścili klucze przed egzaminem
    olej03
    Poziom 10  
    Efremkrk, więc wyluzuj się, i pamietaj o tym co napisałem wcześniej. To są zadania dodatkowe i na pewno nei zaszkodzi jak je ogarniesz :D
    oshi2
    Poziom 12  
    a ja zrobilem wyliczanke miedzy tymi dwoma sądami i trafiłem ;p
    Efremkrk
    Poziom 11  
    Ja chcę już zobaczyć odp do części I :D
    mati19021990
    Poziom 9  
    Egzamin zawodowy Technik Informatyk 2010 czerwiec (wersja X)

Jakim waszym zdaniem powinna być odp do tego zadania? Hym... ;>
    oshi2
    Poziom 12  
    ja i tak nie pamiętam 3 odpowiedzi co zaznaczyłem :((

a tak bez tych 3 odpowiedzi to mi wychodzi 24pkt więc muszę się modlić ;p