Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Korektor Radmor 5470 - Przeróbka

21 Cze 2010 17:21 4328 7
  • Poziom 10  
    Witam. Mam nadzieję, że wybrałem odpowiedni dział.

Otóż chciałbym przerobić korektor graficzny Radmor 5470. W tej chwili każdy kanał (lewy i prawy) ustawia się osobno. Po pierwsze jest mi to niepotrzebne i uciążliwe, po drugie chcę przełożyć korektor do obudowy, która posiada 10 zamiast 20 potencjometrów suwakowych.

Rozwiązanie wydaje się banalne - użyj podwójnych potencjometrów. Jednak jako że Radmor 5470 jest zbudowany inaczej niż prostsze korektory (nawet stare i zabrudzone potencjometry nie trzeszczą, co oznacza, że sam dźwięk przez nie nie przechodzi). A więc:

Jak zrobić, żeby oba kanały ustawiać dziesięcioma, a nie dwudziestoma potencjometrami jednocześnie?

Poniżej schemat korektora:
  • Tłumacz Redaktor
    .....Dźwięk przez nie nie przechodzi powiadasz....to dość ciekawa teoria :D
    A jak sobie wyobrażasz panel przedni po zmianach z 20-tu na 10 potencjometrów. i co stoi na przeszkodzie aby ustawić lewy i prawy kanał tak samo. Bo jeśli powodem jest częsta zmiana charakterystyki korektora, to lepiej zapomnij o leciwym już 5470 i poszukaj innego z pamięcią charakterystyk. I w ogóle skąd ta "odjechana" koncepcja
  • Spec od sprzętu Unitra
    Jak to nie przechodzi? Umiesz czytać schematy?
  • Poziom 25  
    Koledze najwyraźniej chodzi o to że korektor działa w oparciu o żyratory (symulowane indukcyjności) włączone jednym końcem potencjometru w dodatnie, drugim końcem w ujemne sprzężenie zwrotne wzmacniacza, nie zaś filtry środkowo przepustowe połączone szeregowo - jak to ma miejsce w nowoczesnych tanich konstrukcjach. Zastanawiam się jednak nad zasadnością profanacji tak zacnego sprzętu. Przychylam się do wypowiedzi kol. @VoltAmper - " poszukaj innego z pamięcią charakterystyk".
  • Specjalista AGD
    Rozwiązanie wydaje się banalne - użyj podwójnych potencjometrów. Może mi ktoś wytłumaczy gdzie tu problem bo nie rozumiem pojedynczy potencjometr ma 3 nogi a podwójny ma 6 nóg wystarczy odpowiednio polutować i po kłopocie.
  • Poziom 10  
    Za nic nie zniszczyłbym tak pięknego sprzętu. Niestety jednak, korektor otrzymałem ze startym panelem (nie widać żadnych napisów), nie ma nakładek na suwaki. Uzyskanie regulacji obu kanałów dziesięcioma suwakami jest mi potrzebne dlatego, że posiadam wzmacniacz WS 442 i korektor FS 042 w idealnym stanie i chciałbym przełożyć zawartość Radmora do obudowy od FS 042 (którego jakość jest fatalna w porównaniu do Radmora). Jak zapewne wiecie WS 442 i FS 042 są z tego samego zestawu wieżowego. Mam nadzieję, że pomogłem wam zrozumieć moje intencje. Pytanie i problem pozostaje jednak to samo: Czy da się to zrobić bez użycia podwójnych potencjometrów? A nie chcę podwójnych, bo nie zmieszczą się do FS 042.
  • Tłumacz Redaktor
    Jak chcesz współbieżnie zmieniać charakterystykę przenoszenia w dwu kanałach bez użycia podwójnych potencjometrów. Zrozum to wreszcie, że to dla tego korektora jedyne (i jedynie słuszne) rozwiązanie !
  • Poziom 24  
    Jak wykorzystasz obudowę to co zrobisz z zawartością FS 042. Z chęcią bym ją przyjął jeśli była by nie potrzebna dla Ciebie:)