Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pentagram Cerberus 6331-62 - czy zadziała na DSL8000 z TP?

21 Jun 2010 18:02 2088 13
  • Level 10  
    Szanowni Koledzy!

Doradźcie mi proszę!. Jestem posiadaczem routeromodemu Pentagram Cerberus 6331-62 który chodzi pod Neostradę. Mam zamiar wybrać ofertę dla biznesu DSL 8000 ze stałym IP. Czy będę musiał zmienić router? Nadmieniam, iż obie oferty to ADSL.
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 11  
    Kolego, podejrzewam, ze temat już się przewinął, ale:

Twój ruter ADSL nie zadziała (po prostu ;)) z DSL8000

Wybierasz modem podstawowy za 1 zł lub wybierasz modem z ruterem za 99 zł.

W pierwszym przypadku dostajesz modem Siemensa, Speedstream 4100 i do niego musisz dokupić ruter (WAN RJ-45). Ruter masz na własność i musisz go sobie skonfigurować.

W drugim przypadku dostajesz gotowy ruter (Thomson 608WL), do którego podłączasz komputer. Po kablu lub po wifi. Jak sie zepsuje, zgłaszasz i w TP go wymienia, bo pozostaje własnością dostawcy.

Jesli się znasz na tym i zamierzasz postawić konkretną sieć na tym, to bierz modem podstawowy, a jesli to ma być niewielka sieć w firmie i nie chcesz się bawić w konfigurację to bierz rozszerzony. W razie czego na Twoją prośbę BL19330 Ci go skonfiguruje, albo powiedzą jak masz to zrobic.
  • Level 10  
    Dziekuję za odpowiedź. Nie rozumiem jednak dlaczego mój router nie zadziała, skoro ma te wszystkie parametry co modemorouter z TPSA.
  • Level 11  
    Nie zadziała, ponieważ w przypadku DSL TP zakończeniem usługi od strony TP jest właśnie modem, z różnych względów (ujęte w regulaminie usługi). Nie można go w żaden "legalny" sposób zastąpić własnym modemem/ruterem ADSL. W większości przypadków jeśli chodzi o DSL jest to atut, ponieważ "własny", znany modem pozwala Doradcy BL na szybszą i bardziej trafną diagnozę, czyli szybsze usunięcie uszkodzenia (jak również eliminację pseudouszkodzenia).

Radzę nie głowić się nad możliwością podpięcia Cerberusa, tylko nad opcją DSL i ewentualnie dokupieniem rutera. Pentagrama puścić na allegro i już :)

Pozdr.
  • Level 38  
    Fizycznie jest możliwe użycie dowolnego modemu/routera ADSL, nikt tego nie robi bo TP nie udostępnia danych do usługi DSL (dla dobra swojego i użytkownika)
    Kiedy coś się dzieje z DSLem magik z tp zdalnie loguje się na modem i z miejsca wie co jest grane, tak sprawna interwencja nie była by możliwa gdyby każdy montował sobie co chce i później płakał że nie działa. Dodatkowo DSL jest obsługiwany przez ludzi którzy są wyłącznie od DSLa a nie pierwsza lepsza panienka z BL która mówi że masz wirusy ;)
  • Level 10  
    Dziękuję Wam bardzo. Nareszcie mi ktoś rozjaśnił.

Pozdrawiam. Krzysztof
  • Level 2  
    Podłącze się pod temat:
    1. Orientuje się ktoś czy ten rozszerzony modem TP S.A. obsługuje VPN'a (czy można takowe coś sobie skonfigurować)
    2. Czy może ktoś polecić jakiś dobry ruter do DSL'a, który obsługuje VPN'a (chodzi o skonfigurowanie możliwości skorzystania ze zdalnego pulpitu jednego z komputerów w sieci)....
  • Level 26  
    Jak bierzecie DSL od TPSA to bierzcie sam modem. Czasem się trafi, że dadzą wam bardzo dobre modemy, albo po prostu dobre, a routery ich są cienkie. Poza tym przy DSLu stawia się najczęściej oddzielną maszynę w postaci routera (PC, serwer). Najlepiej i jednocześnie najprościej to za modemem dać RouterBoard'a 750G: http://www.cyberteam.pl/produkt/show/805.html
    Do tego, aby sieć była niezawodna kupuje się zasilacze buforowe, w przypadku serwera - UPS. Na systemie MikroTik możemy robić tak naprawdę wszystko co chcemy, nie to co w tanich plastikowych chińskich routerkach.
  • Level 12  
    W tej chwili w TPSA mówią, że nie mają rozszerzonych modemów i nie wiadomo kiedy będą (czekamy 2 miesiące już).
    Nie będzie problemu jak za routerem będzie switch? Chodzi o to,że w firmie jest kilkanaście komputerów wpiętych do switacha i dalej do routera ADSL i wszystko działa OK. Teraz Chcemy przejść z NEO na DSL, więc byśmy switcha zostawili i tylko router wymienili.
  • Level 26  
    Nie będzie problemów, jednak mówię Ci że jeśli dadzą router to jakiegoś chińczyka...
  • Level 12  
    Router chcemy (musimy) dokupić do podstawowego modemu.
    Ale jak to jest z konfiguracją. Przykładowo dostajemy 8 adresów IP, a komputerów mam 10. Konfigurując router robię przekierowania z tych 8 adresów na konkretne komputery, które mają wpisane na sztywno IP? A dla pozostałych komputerów IP nadawane jest przez router? Coś mi tu do końca nie gra,
  • Level 43  
    Ja mam taką sytuację w firmie

SS4100 = [switch]
    [switch] = [komputer1]
    [switch] = [komputer2]
    ...
    [switch] = [router(N-1)] = (komp1, komp2...)
    [switch] = [routerN] = (komp1, komp2,...)

komputery wpięte do switcha maja adresy publiczne.
    Komputer wpięte do routeraX (każdy routerX ma adres WAN publiczny z puli od dostawcy) maja adresy prywatne (10.x.x.x lub 192.x.x.x.x) i router dzieli dostęp do internetu dla tych komputerów.
  • Level 26  
    A po co Ci na każdym PCie zewn. ip?
    Przekierowanie IP na MikroTiku jest banalne, inne dostają jeden wspólny adres.
  • Level 12  
    Nie chcę na każdym zewnętrznego IP, trochę źle mnie zrozumiałeś, ale rozjaśniliście nieco.
    Dzięki!