Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Konfiguracja routera pentagram cerberus p 6331-4a (problem)

pozka123456 21 Jun 2010 18:33 17162 9
    pozka123456
    Level 9  
    Witam.

mam problem ze skonfigurowaniem routera jak w temacie. Mam neostrade 2 mb i modem speedtouch. Podłączyłem router (kabel z neo do wejscia LINE oraz podłączyłem komputer z routerem kablem). Skonfigurowałem router przez strone i przy próbie połączenia z neostrada wyskakuje mi błąd (screen).
    Jest ktoś w stanie pomóc:)Konfiguracja routera pentagram cerberus p 6331-4a (problem)
  • Helpful post
    bogiebog
    Level 43  
    > komputer z routerem kablem)
    Jakim kablem ?

> Skonfigurowałem router przez strone i przy próbie połączenia z neostrada wyskakuje mi błąd (screen).

pokaż dokłądnie co klikasz, zamieść zrzuty
    pozka123456
    Level 9  
    komp z routerem podłączam przez kabelKonfiguracja routera pentagram cerberus p 6331-4a (problem) .
    Jeżeli mam podłączony router, to połączenia sieciowe wyglądają tak:Konfiguracja routera pentagram cerberus p 6331-4a (problem) .

By sie połączyc klikam na neostrada i mam okienko, w którym daje wybierz numer:Konfiguracja routera pentagram cerberus p 6331-4a (problem) .

Przy odłączonym tak:Konfiguracja routera pentagram cerberus p 6331-4a (problem) .

Dodam jeszcze że diody: power, ADSL i numer portu świecą cały czas, a dioda WLAN miga.
    bogiebog
    Level 43  
    Zostaw łącze Neostrada w spokoju, to jest do innego modemu.
    Cerberus łączy sie przez Połączenie Lokalne.

Podłącz kabel (ten na rysunku) od Cerberusa do komputera.

Czy możesz wejśc na http://192.168.1.100/ to jest konfiguracja cerberusa login jest admin a hasło pentagram.

Menu Start/Uruchom: CMD.exe, wpisz
    del "%temp%\log1.txt"
    ipconfig /all >>"%temp%\log1.txt"
    tracert -d 74.125.43.105 >>"%temp%\log1.txt"
    ping 74.125.43.105 >>"%temp%\log1.txt"
    ping www.google.com >>"%temp%\log1.txt"
    notepad "%temp%\log1.txt"

Załącz plik "%temp%\log1.txt" (załącz tzn dodaj załącznik, nie wklejaj zawartości tego pliku do posta)

EDIT: jak kabel wpięty dobrze między cerberusem a komputerem (dioda pali) to chyba masz że ustawioną konfiguracje karty na komputerze. Właściwości karty, zaznacz protokół TCP, [właściwości] i ustaw automatycznie IP i DNS-y.
    pozka123456
    Level 9  
    zrobiłem w cmd, dns i ip są na auto ustawiione. Załączam plik z notatnika:) W połączeniu lokalnym mam napisane, że połączono (100 mb/s) ale net nie chodzi.
    bogiebog
    Level 43  
    bogiebog wrote:
    Czy możesz wejśc na http://192.168.1.100/ ? to jest konfiguracja cerberusa login jest admin a hasło pentagram.

Daj zrzut Status-u routera.
    pozka123456
    Level 9  
    Screen ze satusu:Konfiguracja routera pentagram cerberus p 6331-4a (problem)

hasło juz zmieniłem z pentagram na swoje
  • Helpful post
    bogiebog
    Level 43  
    Brak połączenia ADSL, dioda ADSL ma się palić ciągle na obudowie (żadnego migania)

Parametry neostrady to:

VPI=0 VCI=35 Modulation=Auto lub G.DMT
    Encapsulation= VC/MUX
    PPPoA + login/hasło co masz do neostrady.

Jak nie wiesz gdzie to wpisać to otwórz podręcznik PDF do cerberusa i wyszukuj po słowach kluczowych VPI/VCI PPPoA
    pozka123456
    Level 9  
    No i hula! Dzięki wielkie za pomoc! :]
    bogiebog
    Level 43  
    Zabezpiecz swoją siec WIFI/Wireless

SSID=moja-nazwa-sieci
    Security: WPA2-PSK hasło 12 znaków lub więcej