Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Toshiba Satellite przed serwisem

katol 21 Jun 2010 19:36 1086 7
    katol
    Level 10  
    Witam
    Chciałem oddać mojego laptopa do serwisu, bo prawdopodobnie mam problem z dyskiem. Chcę go odpowiednio do tego "przygotować". Przy kupnie dostałem do laptopa dwie płytki, jeden to jakieś rzeczy toshiby (Product Recovery) i druga płytka z windowsem Vistą Home Premium. Jakiś czas temu dałem się namówić koledze na wgranie jego windowsa Visty Biznes. Teraz chciałbym powrócić do mojej Visty. Poczytałem trochę o płytce recovery i nigdzie nie znalazłem podobnej do mojej sytuacji. Chodzi mi oczywiście o problem z partycjami. Przy kupnie kompa ( 3 lata temu) dostałem już podzielony dysk na dwie partycje (nie prosiłem o to). Włożyłem moja płytkę z Vista i przeleciałem początek instalacji i wygląda to mniej więcej tak:
    1)wrzucam płytkę i pojawiają się dwie możliwości
    -sprawdź aktualizację online
    -instaluj teraz
    2) wybieram drugą możliwość, znowu dwie możliwości
    -pobieranie uaktualnienia instalacji (zalecane)
    -nie pobieraj uaktualnienia instalacji
    3)wybieram pierwszą
    4)wpisuję kod-next
    5)akceptuje regulamin-next
    6)Dwie możliwości
    -upgrade do "wyższej" Visty
    -zainstaluj czystą kopie windowsa , wybierz gdzie chcesz zainstalować , lub zmień dysk i partycję (dopisek- ta opcja nie zachowuje ustawień, plików i programów)
    7)wybieram dwójkę i mam do wyboru dwa dyski C, D
    a pod spodem
    Load driver (opcja do wyboru)
    To make changes to partitions , restart windows from the instalation disc (napis)
    Czy ktoś może miał taki sam przebieg reinstalacji i może mi powiedzieć co będzie dalej? tzn:
    Czy po wybraniu dysku C zachowa mi wszystko tak jak jest na dysku D
    Co się stanie po naciśnięciu opcji Load driver ?
    O co chodzi z tymi zmianami na partycjach przy restarcie z dysku (jak to zrobić), chodzi o botowanie z dysku?
    Najlepiej by było gdyby udało mi się zachować partycje.
    Gdzieś przeczytałem że format komputera usunie mi wszystkie dodatki toshiby, czy to prawda?
    artaa
    Level 43  
    A to Recovery nie zawiera właśnie systemu wraz ze wszystkimi dodatkami do TS?
    Jeśli dysk był fabrycznie podzielony (to masz szczęście) to fabryczne DVD powinno zachować ten układ, przy instalacji z typowej płyty z Vistą nie ma problemu zawsze używa tylko wskazanej partycji na postawienie systemu.
    katol
    Level 10  
    Płytka która ma duży czerwony napis "product recovery", otwiera się i pokazują się jakieś pliki i foldery ( boot, EFI, HDDPREP, sources, tools). Natomiast ta druga otwiera się tak jak opisałem wyżej ,z tym że też mnie to zastanawia bo ona sugeruje upgrade. Choć w rzeczywistości takiej możliwości nie daje (podczas przechodzenia kolejnych etapów opcja upgrade jest "wyblakła",
    nie da się jej zaznaczyć)
    artaa
    Level 43  
    Czyli standard, dostałeś pełną recovery, ciekawe że masz też normalną płytę Visty.
    Ten Laptop nie miał przypadkiem wersji XP pro wraz z VB?
    katol
    Level 10  
    Kupiłem go z Vista w sklepie (nowy) nic o XP nie wiem. Do czego ta płytka recovery i jak jej użyć? Zmienić bootowanie podczas startu systemu? Wychodzi na to że ta druga płytka to upgrade, z tym że z systemem Vista Home Premium. Dobrze myślę ?
    artaa
    Level 43  
    W takim razie dostałeś instrukcję w której o zastosowaniu recovery jest napisane. Sprawdź.
    katol
    Level 10  
    Dostałem z tym że 3 lata temu i teraz to raczej szukanie igły w stogu siana. Był bym wdzięczny za objaśnienie. Na tej drugiej płytce po exploracji są bardzo podobne foldery plus upgrade i setup windows Vista . Pomijając kwestię płytki recovery i wracając do sedna . Wszystko powinno pójść po mojej myśli i partycja D będzie nienaruszona, po zainstalowaniu visty z tej drugiej płytki?
  • Helpful post
    artaa
    Level 43  
    Oryginalna płyta DVD Visty od MS nie robi nic sama, również sama nie kasuje pozostałych partycji. Z recovery to już różnie bywało.