Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Płyta indukcyjna TEKA IR641 - nie odpowiada

21 Cze 2010 19:45 5363 4
  • Poziom 9  
    witam,
    przez pół roku cieszyłem się zakupem płyty indukcyjnej. Niestety wczoraj przestała chodzić. Napięcie jest w porządku 230V na każdej fazie. Wczoraj mogłem ją włączyć ale nie działały dotykowe przyciski - brak jakiejkolwiek reakcji.
    Dzisiaj, kiedy po telefonicznej konsultacji z serwisem zdjąłem z niej napięcie na dłużej, na płycie wyświetlają się odpowiednio od lewej strony 3. 2 0 (czwarty wyświetlacz nie pokazuje niczego). Płyta dalej na nic nie reaguje i cały czas wyświetla te cyfry - nie wyłącza się.
    Jeżeli ktoś miał podobne problemy proszę o radę. Jutro i tak zacznę ścigać serwis, ale nie wiem jak oni sprawnie działają dlatego piszę.
  • Poziom 9  
    Wyłączyłem płytę spod napięcia na całą noc i na drugi dzień ruszyła. Nie wiem tylko na jak długo... i nie wiem co w końcu było przyczyną awarii.
    Możliwe, że po prostu trzeba jej co jakiś czas dać "odpocząć" :)
  • Poziom 9  
    Niestety problem powrócił i to w najmniej pożądanym momencie! Najpierw miałem włączony przez około godzinę piekarnik, a potem załączyłem płytę i znowu wyświetlił się błąd 3.20 i nie ma żadnej reakcji płyty. Czy istnieje możliwość, że elektronika płyty "szaleje" od zbyt wysokiej temperatury? Czy może spróbować osłonić w jakiś sposób moduł płyty tak aby nie był wystawiony zbyt mocno na działanie piekarnika, bo podejrzewam, że sytuacja po jakimś czasie znowu wróci do normy.
  • Poziom 16  
    kesick napisał:
    Czy istnieje możliwość, że elektronika płyty "szaleje" od zbyt wysokiej temperatury? Czy może spróbować osłonić w jakiś sposób moduł płyty tak aby nie był wystawiony zbyt mocno na działanie piekarnika, bo podejrzewam, że sytuacja po jakimś czasie znowu wróci do normy.

Dokładnie, może być tak jak mówisz.
    Jak zastanawiałem się nad wyborem płyty indukcyjnej, przeczytałem kilkanaście instrukcji obsługi. W którejś napisane było że należny stosować specjalne osłony na piekarnik jeżeli płyta jest nad nim.
  • Poziom 9  
    Płyta na szczęście była na gwarancji. Przyjechał serwis i wymienił mi cały panel ze sterownikiem, który się uszkodził.
    Pan z serwisu powiedział, że płyta ma za mało miejsca i jest zainstalowana za blisko piekarnika i to mogło spowodować usterkę. Mam przerwę ok. 5 cm.