Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Farnell IoTFarnell IoT
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zamiana procesora na lepszy

21 Jun 2010 20:34 1547 24
  • Level 23  
    Witam Panowie mam do was pytanie czy mogę do w tym zestawie zmienić procesor na jakiś intel Pentium 4 2.8 mhz bądź 3.0 mhz, nie pytam tutaj o to czy moje płyta głowna obsługuje takie procesory bo wiem że tak tylko czy mój zasilacz to uciągnie

Zasilacz: fortron 300W FSP300-60GTM
    Procesor: intel celeron 2.4
    Elixir 512mB.2rx8 pc3200U- 30331.400
    Elixir 512mB.2rx8 pc3200U- 30331.400
    Karta graficzna: geforce mx 440 64MB
    Dysk twardy: segate 160 GB ata
    Jedna nagrywarka: Liteon ata
    Trendy 2021 w branży Internetu rzeczy [Webinar 02.07.2021, g.12.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Farnell IoTFarnell IoT
  • Helpful post
    Level 43  
    Powinien wystarczyć. Jakie ma teraz napięcia - z miernika.
  • Helpful post
    Level 43  
    Jak masz 15 zł to masz możliwość. Pomiary robi się miernikiem, programy tylko "coś" wyświetlają, często nietrafnie.
  • Helpful post
    Level 25  
    Uciągnie bez problemu kolego...
  • Farnell IoTFarnell IoT
  • Helpful post
    Level 12  
    No nie wiem czy uciągnie. Miałem kiedyś celerona 2,4.po wymianie na p4 2,8 zaczeły się cuda dziać. Przede wszystkim pentium ma dodatkowe zasilanie (4 pinowa kwadratowa wtyczka). ja miałem 300 i padał (fakt był to zasilacz byle jaki który został zakupiony z obudowa). Musiałem odłączać napędy bo się sypał..
  • Helpful post
    Level 13  
    Zależy do czego komputer ci służy ? Jak masz fundusze to Kate graficzną wymienić i trochę ramu dołożyć, jak masz jeszcze wolne sloty...
  • Level 43  
    FINIX_47 wrote:
    Ok mam nadzieje że tak też będzie, co wy byście swojim zdaniem wymienili w tym sprzęcie

Bez znajomości dokładnego symbolu płyty głównej, będziemy wróżyć...
  • Helpful post
    Level 20  
    A nie lepiej podkręcić procesor?
    Mój celeron pięknie się kręci i nawet na box-ie...
    Nie będziesz musiał zmieniać procesor... Ale zasilacz by się mocniejszy przydał
    A do kupna lepszych części potrzebujemy model płyty głównej bo inaczej nic ci nie pomożemy
    Pozdrawiam
  • Level 43  
    Jakieś P4 3.0 z HT i lepsza grafika, ile masz kasy na to?
  • Level 43  
    Kasa jest ważna, bo może jak masz jej więcej składać coś nowocześniejszego, typu AMD X2 lub Intel C2D.
  • Level 41  
    Założyłeś temat w złym dziale. Nie mogę tutaj wklejać linków do alegro.

To co ciebie interesuje w kwestii procesora to aukcja nr: 1089541093

Czyli Pentium4 z rdzeniem Prescott, na FSB800 i z HT. Niestety te 3Ghz kosztują około 60zł. 2,8 Ghz jest od 1zł.
  • Level 20  
    Jeżeli chodzi o to czy by pasował to pasuje...
    Ale żeby z 2,4 ghz do 2,8 ghz przechodzić? Jak uważasz
  • Level 20  
    Różnica będzie... Lekka ale mało odczuwalna.... Tak samo możesz ten co masz podkręcić do 2,8 ghz i nie musisz kupować ale to tylko moje zdanie ;)
  • Level 41  
    Ciekawe. Podałem procesor jakieś 200% szybszy. I to od 1zł, a ty proponujesz znacznie wolniejszy i to za 15zł. Gdzie tu logika?