Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaką kartę TV - Cyfrowa? Analogowa? - VECTRA

mat232 21 Cze 2010 21:20 5263 15
  • #1 21 Cze 2010 21:20
    mat232
    Poziom 8  

Witam ;)

Chcę koniecznie kupić kartę do PC dzięki której będę mógł oglądać TV. Sprawa wygląda następująco, mieszkam w bloku i mam kablówkę VECTRA. Jak pewnie wiecie VECTRA nadaje na tych normalnych kablach analogowych ale można też poprosić o dekoder ( SD, HD lub PVR HD ) a do niego kartę i oglądać więcej kanałów w jakości cyfrowej ;]

Teraz ja mam do Was pytanie, jak najlepiej można by było to rozegrać, ponieważ kompletnie się na tym nie znam. Czy kupować normalnie kartę TV analogową do komputera i oglądać TV z kabla analogowego? Jeśli tak, to jaką kartę?
    Czy jeśli chciałbym oglądać cyfrową telewizję, to do komputera muszę brać od nich drugi dekoder ( 1 jest przy TV w drugim pokoju ) i dekoder podłączać do karty TV cyfrowej?
    Czy można podłączyć do jednego dekodera TV i PC naraz? ( poprowadzenie kabla to żaden problem )

Oczywiście jakikolwiek sposób byście polecali lub jakieś inne rozwiązanie, bardzo byłbym wdzięczny za pokazanie które karty są w tej chwili 'dobre' do oglądania TV na PC. Jeśli to istotne to rozdzielczość monitora której używam to 1680 x 1050 i również fajnie by było jeśli by ekran z telewizji nie był za bardzo "naciągany" ;D

Specyfikacja komputera

Cytat:
    System operacyjny Microsoft Windows 7 Ultimate
    Nazwa płyty głównej MSI MS-7267
    Typ procesora DualCore Intel Core 2 Duo E4500, 2433 MHz
    Karta graficzna ATI Radeon X1550 Series (256 MB)
    Monitor LG W2252 (Analog) [22" LCD]
    RAM 2x1GB DDR2-800

0 15
  • Pomocny post
    #2 21 Cze 2010 22:28
    hojlo1
    Poziom 35  

Vectra ma dekodery "sparowane" z kartą, czyli komplet i inaczej cyfrowo nie odbierzesz.

Na komputerze wiec zostaje Ci tylko sygnał analogowy. ;)

0
  • #3 21 Cze 2010 23:08
    tzok
    Moderator Samochody

Masz trzy opcje:
    - tuner analogowy i drugi dekoder SD z kartą
    - tuner analogowy
    - dekoder HD podłączony wprost do monitora (o ile monitor posiada dodatkowe wejście DVI lub HDMI)

Tuner cyfrowy służy do odbioru programów DVB-T, ew. DVB-S ale nie spotkałem karty do odbioru DVB-C.

0
  • #4 22 Cze 2010 00:05
    mat232
    Poziom 8  

no a powiedzmy jeszcze że robię np tak,

Biore ten dekoder od vectry, kupuje switcha i podłączam do jednego Monitora
    PC, Dekoder, Xboxa
    i na switchu moge sobie w każdej chwili przełączyc co chce oglądać.

Jaką kartę TV - Cyfrowa? Analogowa? - VECTRA

jaki to by musiał być switch? i czy są takie ze z można podlączyc HDMI a z wyjscia DVI? Niestety monitor nie ma HDMI ;(

0
  • Pomocny post
    #5 22 Cze 2010 02:32
    Wojtek(KeFir)
    Poziom 41  

Ja bym zainwestował w kartę przechwytującą z wejściami HDMI. Wtedy rolę switcha będzie pełnił komputer. Jednocześnie, jeżeli karta dźwiękowa na to pozwala, będziesz mógł wykorzystać jej dekoder Dolby/DTS.

0
  • #6 22 Cze 2010 07:04
    wawxx
    Poziom 16  

Witam !
    Sprawa najważniejsza.

Jeżeli ma to być karta wewnętrzna, to musi być zgodna z Windows7. Bo inaczej, bez odpowiednich sterowników nie zainstalujesz jej w swoim komputerze.

Sprawa druga, to możliwość nagrywania programów na twardym dysku. Karta musi mieć kompresję sprzętową do MPG--2 minimum, bo inaczej grozi ci 14 GB/godzinę nagrywania.

pozdrawiam
    Wojtek

0
  • #7 22 Cze 2010 16:12
    mat232
    Poziom 8  

rozumiem że z tym przechwytywaniem to sygnał z dekodera/xboxa jest wysyłany przez tę kartę przechwytującą do komputera, a jak potem komputer może zmieniac sygnał wysyłany do monitora? ; o

no i BTW, podajcie przykłada takiej karty np na allegro ;D bo nie znalazłem nic oprócz pojedynczego kabla ;/

0
  • #8 22 Cze 2010 17:54
    Wojtek(KeFir)
    Poziom 41  

No jak przechwytujesz, to masz okienko z obrazem. Okienko se maksymalizujesz i gotowe. Ta karta ma całe oprogramowanie do obróbki sygnału, możesz nagrywać i całą masę różnych rzeczy z sygnałem robić.

0
  • #9 22 Cze 2010 18:22
    hojlo1
    Poziom 35  

mat232 - jakiego "switcha" w praktyce masz na myśli?
    (ten z rysunku - nie zapomnij że HDCP może problemy sprawiać, no i to wydzielenie dźwięku....?)

0
  • #11 22 Cze 2010 19:43
    mat232
    Poziom 8  

Wojtek(KeFir)
    i co podłączam tu np. dekoder i na kompie odpalam program w ktorym moge wszystko widzieć co nadaje dekoder? bez opóźnien itd?

to jest tylko na tej stronie? na allegro nie ma nic o 'Nexeon HD', w sumie to nigdzie nic o tym nie widzę

poza tym to jest tylko pod 2000 i XP ? ja mam W7
    no i mam tylko jedno gniazdo PCI-E i jes w nim grafika,
    pozatym mam 2 zwykle PCI

hojlo1
    np.
    http://allegro.pl/item1081260558_switch_hdmi_przelacznik_auto_z_pilotem_3_wejscia.html
    http://allegro.pl/item1087760331_4x_hdmi_1_3b_przelacznik_switch_rozgaleznik_kabel.html
    http://allegro.pl/item1076182237_switch_hdmi_4_2_przelacznik_splitter_fullhd_1_3b.html :D

a dzwięk myślę ze samymi rozgalęziaczami jacków do głośników, równie dobrze moge mieć wszystko naraz podlączone pod głos bez zmian ( np. grac na xboxie w FIFE + dzwięk z winampa )

tylko nie wiem jak to by wygladało w rzeczywistości ;/ dlatego pytam Was ;)

0
  • #12 22 Cze 2010 20:29
    Wojtek(KeFir)
    Poziom 41  

http://www.coremicro.com/catalog/blackmagic-intensity-pro-p-374.html

199 dolarów. To są profesjonalne karty do obróbki obrazu HD. Działa to tak, że podłączasz sobie do tej karty TV. I przełącznik, który koledzy proponują. (karta ma tylko 1 wejście HDMI) Dalej masz tam zjęcie programu. Dział to tak jak tuner TV, tylko pokazuje obraz z wejścia a nie z anteny. Dodatkowo oczywiście możesz sobie przekierować obraz na wyjście i dalej na TV. Jednocześnie dźwięk przesyłając do karty dźwiękowej i dekodować DTS do kina domowego. W zasadzie możliwości są gigantyczne. Karta również posiada obsługę HDCP, co powinno umożliwić nagrywanie obrazu z DVD/bluray na dysk.

0
  • #13 22 Cze 2010 21:08
    mat232
    Poziom 8  

no tak, tylko za 650zł + przesyłki to wyjdzie drugi monitor ;o
    fakt fajna sprawa, ale niestety nie na moja kieszeń więc jeśli nie ma tanszych kart tego typu to raczej nic z tego nie bedzie i bede musiał zostać przy zwykłym switchu ;/

0
  • #14 03 Kwi 2011 18:25
    Ickam
    Poziom 9  

Przepraszam, że podbijam stary temat, ale zakupiłem taki tuner. Chciałbym podłączyć do niego tuner Technisata z vectry. Zamierzam kupić kabel Scart --> RCA. Wiem, że obraz będzie wtedy analogowy, ale zależy mi jedynie na odbiorze wszystkich kanałów z dekodera o jakości nieco lepszej niż bezpośrednio z anteny.

0
  • #15 03 Kwi 2011 20:19
    tzok
    Moderator Samochody

Możesz podłączyć tuner DVB-C, ale wtedy program, który chcesz oglądać będziesz zmieniał na tymże tunerze/dekoderze DVB-C. Co do różnicy jakości między analogową transmisją w kablówce, a cyfrową to raczej na monitorze nie zauważysz, zwłaszcza że Full HD przy takim podłączeniu mieć nie będziesz.

0
  • #16 04 Kwi 2011 10:33
    Ickam
    Poziom 9  

Czyli podsumowując, takie podłączenie będzie działać tylko nie powinienem się nastawiać na szczególnie dobrą jakość? Głównie chodzi mi zresztą o wyeliminowanie śnieżenia z obrazu i więcej programów. Z anteny wyłapuję tym urządzeniem około 50, na dekoderze jest z pewnością więcej.

0