Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP Pavilion dv9000 nie wlacza sie

mikidziki 22 Cze 2010 00:11 3170 6
  • #1 22 Cze 2010 00:11
    mikidziki
    Poziom 8  

Witam.
    Kupilem ostatnio uzywany HP Pavilion z wywalonym ukladem nvidi. Kosci wygrzalem, podpiolem na krotko plyte, ktora sie uruchomila do biosu. Rozlaczylem, poskladalem i nic. Raz czy dwa razy zamigala mi dioda przy wlaczniku. Rozebralem jeszcze raz, bo myslalem ze cos zle podpiolem, ale nie laptop byl poskladany prawidlowo. Macie jakies pomysly?. Model: dv9646em. Przepraszam za brak polskiej czcionki.

0 6
  • #2 22 Cze 2010 07:18
    Thomaster
    Poziom 18  

Wygrzałeś - czyli przelutowałeś je tylko hot'em czy wymieniłeś? Skoro płyta wstała "na ciepło", a po włożeniu do lapa dalej nic to obstawiałbym, że albo przelut był zbyt słaby, albo poprostu układ trzeba wymienić.

0
  • #3 22 Cze 2010 16:54
    mikidziki
    Poziom 8  

Przelutowalem tylko hotem. Nalepsze jest to ze przed tym wszystkim laptop wlanczal sie, tylko byly ,,krzaczki'' na ekranie. Nic sprobuje hota jeszcze raz, jak nie pomoze to do wymiany. Pozdrawiam.

0
  • #4 22 Cze 2010 20:58
    foldback
    Poziom 29  

Takie zachowanie świadczy o tym, ze masz uszkodzony chip graficzny karty GeForce 8400M (brak styku wewnątrz układu)
    Jeżeli tylko podgrzałeś układ to pady się utleniły i wygrzewanie nic tu nie pomoże, cyna nie przylepi się do utlenionych padów, bo temp topnienia tlenków jest znacznie wyższa niż cyny. Jeśli chcesz, aby laptop podziałał bezawaryjnie jakiś czas to wymiana, reballing zapewne przedłuży mu życie o miesiąc. W tym modelu pada też mostek SPP100N jednak, jeśli były artefakty na początku to pewnie grafika.

0
  • #5 22 Cze 2010 21:28
    mikidziki
    Poziom 8  

Podgrzalem go jeszcze raz i wyglada to tak: po pierwszym podgrzaniu nie podlanczalem wentylatora hp logo na starcie mialo czarne tlo (przed podgrzaniem zielone) wiec rozlonczylem go zeby sie nie nagrzewal niepotrzebnie. Zlozylem i nie wlancza sie. Podgzralem jeszcze raz znow podlonczylem ,,na krotko'' bez wiatraka' wlonczyl sie i tlo wygladalo ok. Nie ladowalem calego systemu tylko wylanczylem. Podlonczylem wiatrak wlaczyl sie ale tlo przy ladowniu znow zielone, dalem mu se zaladowac do konca w windzie sa znow cuda w postaci przesunietych pkseli, snieg i takie tam cuda. To samo milem przed cala zabawa. Pozdrawiam

0
  • #6 19 Sty 2011 15:46
    damian.bob
    Poziom 15  

Przepraszam że odgrzebuję stary temat , złożenie kompa lub przykręcenie radiatora czy wiatraka odkształca płytę główną. Jeśli układ był grzany punktowo hotem, podatność płyty na zginanie i dociskanie będzie większa. W połączeniu z utlenionymi padami efekt będzie taki że obraz może migać , zmieniać kolory, krzaczyć się itp..

Przy okazji mam pytanie odpowiednie dla tematu "dv9000 nie włącza się"- dzisiaj zaraz po postawieniu kulek na G86-770-A2 (temperatura w normie) chip leżący jeszcze na podstawce sita dostał bąbla w okolicy rdzenia, od strony nóżek. Możliwe że miał go wcześniej a ja się nie przyjrzałem. Dostrzegłem to dopiero podczas kontroli kulek. Po wlutowaniu go w płytę, komputer nie włącza się.
    Zabieg powtarzałem żeby wykluczyć ewentualne niedokładności w stawianiu układu, jednak za każdym razem bez grafiki płyta startuje, po wlutowaniu bga - mignie dioda power i koniec. Czy muszę wymienić układ? Mam do czynienia z D/C 07.. :(

0
  • #7 19 Sty 2011 16:34
    Patol
    Poziom 22  

Date code w tym przypadku nie ma znaczenia. Układ jest ewidentnie przegrzany i musisz go wymienić na nowy.

0